Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 329 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1196825

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Malowanie przed gruntowaniem.

poniedziałek, 14 września 2015 9:45

     

 

              Ostatni wpis aż z 12. sierpnia. Nawet czytelnicy mi to wytykają.  Wakacje się skończyły, połowa września. Wrzesień piękny, ale nadal sucho. Tydzień deszczu by się zdał. Przyroda i nie tylko go łaknie. Lubię wrześnie, bo i we wrześniu się urodziłem. Nadal pięcdziesięciolatek, czekam na wyliczenie podstawy mego bytu z ZUS. Dzieciska do szkoły poszły. Moich dwóch synów także. Pozostała trójka organizuje sobie życie na swoim, wijąc gniazdka tu i ówdzie. Powszedniość. Dodatkowe zajęcie sobie znalazłem , aby na cukierki dla wnuków nie zbrakło [ na ZUS za bardzo nie liczę ]. A blog?  W polityce się tyle dzieje. Byłoby o czym pisać, z czego kpić. To mi pod bokiem szkołę w stylu gierkowskim malują lub gruntują [sami nie wiedzą, co czynią w kampanijnym amoku ], to uchodźcy Europę zalewają, a to kampanie wyborcze, a to układanie list, a to referendum i rozliczenia po nim, a to...,

      Muszę zmartwić niektórych czytelników , nie mam czasu, aby "szlochać" po Komorowskim. Nie tęsknię także za oglądaniem nowej pary prezydenciej, która wydaje mi się bardzo sztuczna i nijak  nie pasuje  do  Polski wiejskiej i powiatowej, która ją wybrała. Kraków swoje wiedział. Prezydent dalej kampanię PiS- owi robi. Każdy prezydent wspierany jest przez jakieś ugrupowanie i go wspiera, ale Prezydent Duda robi to w paskudnym stylu. Zapomniał, że jest Prezydentem, nie umie wznieść się ponad..Dalej rolę pisowskiego działacza i to z drugiej linii gra. Rzeczpospolita warta Prezydenta z klasą. Mało gramotny ten niby profesorski syn. Może praca na wielu uczelniach, a także roszady polityczne nie dały mu czasu na rozwój. Wydaje się, że tego  się nie da nadrobić.Niby  ma pięć lat na naukę, ale jako pedagog słabo to widzę. Prawicowe szczujnie, które tak opluwały prezydenta Komorowskiego, teraz ujadają, że niektóre media za bardzo prezydenta Dudę krytykują. One krytykują, a prawicowe media opluwały i niszczyły, od zdrajców [ Komoruski ], wyzywając.

  Drugi Duda [ ten od Solidarności ] też trafił pod ostrzał Nesweeka. Ciekawych rzeczy się dowiadujemy o życiu obrońcy ubogich. Jestem członkiem Solidarności nadal. Krytycznie odbierałem polityczne umizgi związku z PiS-em, pisałem o  tym, monitowałem drogami wewnętrznymi, ostrzegałem, że źle się to dla związku skończy. Wojowanie z ludźmi dla Solidarności zasłużonymi [choćby Walęsa i wielu prominentnych działaczy PO ] nie wróżyło nic dobrego. Nowela Ustawy o związkach zawodowych może ukrócić pewne patologie związkowe. A takie w Polsce  są.   Przewodniczący Duda niech broni dobrego imienia i procesuje się z Nesweekiem. Mnie nic do tego.

  Przed każdymi wyborami liczyłem  na Prezesa Kaczyńskiego, że coś chlapnie i PiS lub on sam w konsekwencji wyborów nie wygra. Teraz też liczę. Już coś w czasie wrześniowej Miesięcznicy pod Pałacem Prezydenckim zaczął. Mówił, że dojście do Prawdy [ czytaj rozliczenia ] o Smoleńsku jest tuż tuż [ czytaj jak  PiS wygra wybory i rządził będzie samodzielnie ]. Trzymam  kciuki za Jarosława. Inicjatywa PiS-u , aby w Parlamencie Europejskim składać wniosek o odwołanie jego Przewodniczącego;  Niemca Schultza za niestosowne słowa o Polsce też zmierza w tym kierunku. Mieliśmy już aferę kartoflaną za Prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Pewni i utwierdzani w zwycięstwie, poukrywani prawdziwi mocodawcy PiS-u zaczynają nie wytrzymywać i od czasu do czasu pokazują właściwą twarz tej partii. W jesieni wszystko się może zdarzyć.

    Konwencje wyborcze PO i PiS-u oglądaliśmy. Komentarze nie gasną. Obydwie partie silą się,aby pozyskać wyborców. Postawię na tę , która jest mniej populistyczna i bardziej odpowiedzialna.Wydaje się,że PO pod przywództwem Kopacz sięga po broń PiS-u. Zaczyna się robić ciekawie.  Kobieta to kobieta.Gdzie diabełnie może, tam kobietę pośle.I mamy dwie Panie Premier.

  Uchodźcy zalewają Europę, a Rosjanie wchodzą do Syrii, popierając tamtejszy reżim walczący z islamistami. Problem uchodźców ostatecznie trzeba załatwić w ich krajach.Rosjanie chyba to  pierwsi wyczuli. Europa dyskutuje i kłóci się jak postąpić z napływem uchodźców, bo  jest to realny problem, a Putin zyskuje. Dyskusja na temat przyjmowania uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu toczyć się będzie jeszcze długo. Nasze partie się kryglują, bo wybory.  Jedni się boją powiedzieć, że uchodźcom trzeba pomóc lub prawdy, że uchodźców musimy przyjąć, bo jesteśmy związani umowami unijnymi [jeżeli solidarności w nas brak lub obawy przeważają ] czy będzie rządzić Kopacz czy Szydło, drudzy żerują na ksenofobii i strachu. Papież Franciszek , nasz Episkopat stanęli na wysokości zadania, apelując o  pomoc uchodźcom. Trzeba znaleźć kompromis , który nie zaszkodziłby dalszemu funkcjonowaniu Polski w strukturach Unii Europejskiej i pomógł ludziom pomocy potrzebującym. Wybory miną, a problem pozostanie. Jednym słowem solidarność ma się opłacać. Bliskie jest mi racjonalne podejście profesora Radosława Markowskiego nie negujące chrześcijańskiej postawy Papieża i Episkopatu. "Wykwalifikowanym imigrantom powinniśmy dawać obywatelstwo z pocałowaniem ręki, a nie stawiać zasieki. Po co dobry lekarz z Afryki ma się wykazywać poprawnym zaśpiewaniem hymnu, skoro widzieliśmy, że były premier naszego kraju tego  nie potrafi?" I dalej Markowski: " Hasło "Polska w ruinie" obraża inteligencję ludzi myślących. Powinniśmy się nauczyć , że też musimy pomagać innym , bo od niektórych krajów uchodźców jesteśmy dziesięciokrotnie bogatsi".

    O konwencjach i kampanii później. Piłka w grze.

PS Jak widać szloch po Komorowskim nie zdominował mego żywota i nie szlochaniem mam zajętą mózgownicę. Odgrzebałem  staropolskie przysłowie ; Jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie i zaczynam je stosować. Zawsze traktowałem ludzi z życzliwością, teraz staram się - z wzajemnością.  Wydaje się to być bardziej honorowym. Lepiej poźno, niż wcale.To dla zatroskanych o mnie.


Podziel się
oceń
59
100

komentarze (59) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 196 825