Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 329 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1196806

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Syndrom Janosika.

poniedziałek, 28 lipca 2014 11:02

UPALNIE!!!!

Jest czas, coś skrobnąć. Międzynarodowe komisje wyjaśniają zestrzelenie malezyjskiego samolotu. Na Ukrainie dalej gorąco. Putin robi swoje, a Unia straszy kolejnymi sankcjami. Najbardziej oporni wobec sankcji Holendrzy teraz wściekli. Wydaje się, że Putin dzieli i wykorzystuje kraje Unii. Pracujący za granicą Ukraińcy wyjeżdżają m.in. z Polski, aby walczyć w obronie ojczyzny. Oni nie potrzebują obcych wojsk. Na gwałt potrzeba im broni i amunicji. Potężna Rosja przesyła separatystom najnowocześniejszy sprzęt. W tym czasie Francuzi, Niemcy, Brytyjczycy zastanawiają się, czy dalej posyłać nowoczesny sprzęt zamówiony przez Rosję. Czy dramat pasażerów malezyjskiego samolotu i ich rodzin nie wystarcza, aby społeczność Zachodu zrozumiała, kim jest Putin?  Ukrainie trzeba natychmiast pomóc. Jak nie bronią to sankcjami, które rozłożą rosyjską gospodarkę.

W kraju też gorąco. Sejm przesłuchiwał Prokuratora Generalnego Seremeta w związku z przeszukaniem pomieszczeń sejmowych zajmowanych przez posła PSL-u Burego. Twój Ruch chce powołać komisję sejmową do rozliczenia posła Macierewicza za karygodną likwidację WSI. Macierewicz powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za to, co zrobił z wywiadem wojskowym, ale ma rację premier i PO , że nie czas [ Ukraina ] i nie miejsce, aby dalej szum wokół służb wywiadowczych robić. Macierewiczowi się znów upiecze podobnie jak szefowi CBA - Kamińskiemu. Doceniam fakt, że Premier Tusk stawia wyżej racje państwa niż rozliczenie Macierewicza czy Kamińskiego.

Afera taśmowa przycichła, bo Polacy mają najniższy stopień zaufania społecznego. Jedno nagranie więcej, jedno mniej nie ma większego znaczenia. Większość ludzi ma świadomość instrumentalnego charakteru tych nagrań. Każdy wie, jaka jest różnica między jego zachowaniem prywatnym a tym w towarzystwie. Jednak jest coś , czego Polak nie wybaczy. Poczucie krzywdy. Oni piją wino za 1,2 tysiąca złotych, a JA żyję za tyle przez trzy tygodnie, to przecież jawna niesprawiedliwość. Przeciętny Polak nie ma głowy, by zastanawiać się, czy lepiej z Amerykanami, czy Europą, ale ma dokładnie wyrobioną opinię w kwestii, czy wypada zjeść obiad za 1400zł, regulując rachunek służbową kartą. Janosik się w nas odzywa. Z tym wizerunkiem partie rządzące muszą coś zrobić. Wiarygodnie. Co do zaufania, to tylko 4 % Polaków uważa, że można ufać każdemu człowiekowi, podczas gdy aż 80% Duńczyków - ufa.

Koalicja straciła na wizerunku, a tu Kaczyński, Ziobro i Gowin ogłosili, że się jednoczą. Wybory samorządowe tuż, tuż. Opozycja jest potrzebna nie tylko dla obywateli, ale przede wszystkim dla rządzących. Rozsądna, merytoryczna opozycja. PiS dotąd takiej funkcji nie pełnił. Odwrotnie- straszenie PiS-em nabijało głosów rządzącym. Opozycja nie jest potrzebna tylko w Pcimiu. Obecny Wójt Obajtek, obecna Przewodnicząca Węgrecka, radny Bzowski, były radny Ambroży i wielu pomniejszych w drugiej mojej kadencji jako radni dawali przykład , czego opozycja robić nie powinna; mimo przewodniczenia aż trzem komisjom Rady m.in. REWIZYJNEJ , którą wykorzystywali nadmiernie, przeszkadzając urzędnikom w pracy, donosili po cichu do prokuratury, robili zadymy, sprowadzali ludzi na sesje, organizowali zebrania celem ' płukania flaków' wójtowi, czytaj mnie, nagrywali sesje, puszczali krążki z nagraniami po wsiach, można by wymieniac dalej. Po dojściu do władzy, zaczęli głosić, jacy to oni zgodni, Rada spokojnie pracuje, bo oni zgodni, czytaj poprzednik robił zamieszanie. Opozycję jednak mieli, mimo jej wykluczania i pokazywania jedności. Radne Kolbiarz , Buksa i radny Bombol merytorycznie, spokojnie, godnie sprzeciwiali sie takiemu stylowi zarządzania gminą. Nie mogli patrzeć na tę przewrotność. Stanęli w obronie PRAWDY. Z takimi mieszaczami i krzykaczami, tupeciarzami bez zasad musieli przegrać. Nie chcieli schodzić do ich poziomu. Teraz Wójt Obajtek ma monolit. Tak jakby to było zaletą demokracji. Odwrotnie - w RADZIE GMINY PCIM KONIECZNYCH JEST DWOJE, TROJE ŁEBSKICH RADNYCH pilnujących spraw gminy i patrzących władzy na palce chociażby w kontekście niejasnych spraw ciągnących się za wójtem z poprzedniego zakładu pracy. Sami zohydzili opozycję, nią będąc, aby innym wmawiać, że opozycja jest niepotrzebna. Taka , jaką oni byli -  NIE. Demokracja po pcimsku. Obajtkowa JEDNOŚĆ.

Dla ochłody przytoczę fraszki bezkompromisowego złośliwca Janusza Minkiewicza, zawodowego kpiarza, próbującego zachować niezależność wobec kolejnych władz XX- wiecznej Polski. Gdy szedł na kompromis, zniesmaczony zaraz się z niego wycofywał.

Wierszyk historiozoficzny o Polaku:

 

 

Ukrainiec dał mu w gębę,

Litwin mu siedzenie sprał,

Niemiec wybił wszystkie zęby,

Potem kulę w łeb mu dał,

Nad śmiertelnym go barłogiem,

Spytał ktoś ciekawski zbyt:

Kto największym twoim wrogiem?

Ów , nim skonał, charknął: Żyd.

 

Rosjanina nie ma , bo tekst powstał pod sowiecką okupacją w Wilnie

 

Na świeżym grobie kolegi, poety Karpińskiego, kawalera, który zmarł w czasie

schadzki z kobietą zamężną, zostawił kartkę z fraszką:

 

 

Nie zostawił spadkobierców,

Ani łzy po swoim trupie,

Bowiem wiele spraw miał w sercu,

Ale jeszcze więcej w dupie.

PS Treść nie jest bynajmniej wynikiem upału ani próbą usprawiedliwiania języka rozmówców z " taśm prawdy".


Podziel się
oceń
33
120

komentarze (23) | dodaj komentarz

Prawdziwi i esemesowi gospodarze.

czwartek, 10 lipca 2014 23:54

Kanikuła. Upalnie i burzowo. W Sejmie też gorąco. Opozycja wykorzystuje aferę taśmową do ataków na rząd. Premier sam poddał się pod głosowanie i jego rzad zaufanie uzyskał, ale PiS znów wyskoczył z profesorem Glińskim i złożył wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Igrce sejmowe trwają. Koalicja stabilna, opozycja podzielona. Z PiS-em nikt nie chce. Jedynie Jarosław Gowin liże się do Kaczyńskiego, że aż żal patrzeć. Ziobro przez Prezesa i przydupasów odpychany. Wicepremier Piechociński z PSL-u przypomniał, jak to w 2005 roku, negocjując ewentualną koalicję z PSL-em , Kaczyński oddawał mu gospodarkę, finanse, rolnictwo. Chciał tylko resortu spraw wewnętrznych , nadzoru nad służbami,  sądownictwem i prokuraturą. Od tego czasu PSL unika zbliżenia z PiS-em  jak diabeł święconej wody. Żelichowski w swoim dobrym stylu żartuje, że szkoda, iż Papież obsadził stanowisko Prymasa, bo profesor Gliński by się nadał. Ani PO, ani SLD, ani PSL nie chcą powrotu PiS-u do władzy. Nie chce też społeczeństwo skoro PiS przegrał siódme z kolei wybory i skoro potężne afery nie są w stanie odsunąć od władzy koalicji PO- PSL. Strach przed PiS-em wciąż dzieli społeczeństwo. Wydaje się, że poprzez działania z profesorem Glińskim i niefortunne wystąpienie Kaczyńskiego w Sejmie i poza nim PiS stracił , zamiast zyskać.

Skoro takiej afery nie potrafi wykorzystać, to co się musi stać, aby doszedł do władzy. Nie uważam, aby nic się nie stało, ale dojście do władzy PiS-u jest dla Polski większym niebezpieczeństwem. Wolę rząd, który się dał nagrać niż rząd , który nagrywa przeciwników politycznych i wykorzystuje organy państwa do walki z nimi.

Lokalnie też kabaretowo. Wójt Obajtek wygrywa w plebiscycie sms-owym na najlepszego gospodarza powiatu. Wystarczyło wysłać 400 sms-ów nawet z jednego telefonu. W tym samym czasie na gospodarzy innych gmin powiatu spada grad nagród:

Burmistrz Dobczyc Marcin Pawlak [ po raz drugi ] i Myślenic Maciej Ostrowski uhonorowani zostali mianem samorządowego Menedżera Regionu 2013, Gmina Dobczyce otrzymała godło " Teraz Polska", zaś Gmina Sułkowice wyróznienie Prezydenta Bronisława Komorowskiego za projekt " Gmina dla ludzi". Pcim ma esemesowego gospodarza i wywiad z nim w DP, gdzie oficjalnie boleje, że ma postawione prokuratorskie zarzuty i musi klamki całować w sądzie w Sieradzu, gdzie toczą się rozprawy. " Czuje się niewinny".

Święto Kliszczaka w tym roku zostało połknięte przez 100-cie OSP Pcim.

Jako były Prezes Zarządu Gminnego OSP życzę wszystkim strażakom z tej

jednostki kolejnych 100-u lat. przez internet, bom nie dostąpił zaszczytu bezpośrednio.

Roszady personalne w PiS-ie powiatowym w związku z kandydowaniem Pana Jarosława Szlachetki na burmistrza Myślenic dopełniają obrazu kanikułowego życia politycznego lokalnie. Szlachetka robi roszady, realizując ambicje, a obecne władze Myślenic kolejne środki [ około 55 milionów zł] na wodociągi i kanalizację w samym mieście pozyskały i robota wrze. Poprzednio na kanalizację pozyskali 112 mln zł ,bardziej na tereny wiejskie.

W Pcimiu coś projektują. Za to spłatę długów poprzesuwali i asfaltują i płytują pod wybory oraz remontują strychy pod dziatwę szkolną. No i kombinują jak tu Szlachetkę burmistrzem zrobić.

 Amen


Podziel się
oceń
102
130

komentarze (37) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 196 806