Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 207 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1195470

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Aniolek Kaczyńskiego.

wtorek, 28 maja 2013 20:09

Zimno. Koniec maja, a tu zimno. Przeziębiony, znalazłem trochę czasu, aby sklecić kilka słów.

W polityce zaś gorąco. Popędzony sondażami Tusk dyscyplinuje PO. Prześpiesza wybory Szefa PO.

Prawdopodobnie dojdzie do dużych zmian w rządzie już w lipcu. I dobrze, bo zmiany są konieczne. Niektórzy ministrowie naprawdę nie nadają się na te stanowiska. Źle jest między innymi w Edukacji.

Prezes Kaczyński zaś jeździ , drogo jeździ, jego ochrona kosztuje podatnika bardzo dużo, co sygnalizował Nesweek. Zdymisjonowany ex minister Gowin też szarżuje. Na razie w ramach PO.

Doping dla PO jest konieczny. Merytoryczna opozycja potrzebna jak rybie woda. Niezadowolenie społeczne rośnie. PiS jednak nie zyskuje. Niezadowoleni z rządów PO to przede wszystkim ci, co poparli PO i się zawiedli. Poparli, bo często nie mogą ścierpieć PiS-u. Na razie deklarują, że pozostaną w domu. Do wyborów parlamentarnych daleko. Wszystko się może zdarzyć.

Wybory samorządowe już w następnym roku. I tu robi się bardziej gorąco. Do Europarlamentu też.

PiS zdobyło rządy w jednym i jedynym województwie. Na Podkarpaciu. Po aferze z marszałkiem Karapytą, paskudnej aferze, koalicja PO- PSL utraciła tam władzę. Utraciła jednak w sposób haniebny. Niedopuszczalny w dojrzałych demokracjach. Jeden radny PO i jeden z PSL-u zdradzili własne kluby i poparli Marszałka z PiS-u w zamian za...stanowiska wicemarszałków. Czysta korupcja polityczna. Nam nieobca, bo to samo stało się w powiecie w 2010 roku, kiedy to PiS przegrało powiat dzięki radnemu tej partii, który zdradził za stanowisko w Zarządzie. Zdrajcę trzeba nazwać zdrajcą. Niezależnie z jakiej partii się wywodzi. To podłe i to trzeba tępić, bo nasza demokracja będzie kulawa. Zdrajcy swoje ugrywają, ale nie warto budować tymi metodami niczego. Nowego Marszałka Podkarpacia z PiS-u znam osobiście. Razem z delegacją samorządów RP odbyliśmy milenijną pielgrzymkę do Watykanu i Włoch w 2000 roku z audiencją u JP II włącznie. Ja podarowałem JP II grafikę przedstawiającą Św. Mikołaja patrona pcimskiej parafii, Pan Ortyl.... Zamilknę. Długo to było tematem moich żartów. Pan Ortyl pełnił później funkcję wiceministra rozwoju regionalnego w rządzie PiS-u i też się z nim spotykałem służbowo.

Ogólnie pojechałem. Wiem, że wielu liczy na to, że zejdę na nasze gminne podwórko. I zejdę. Pan Obajtek w cyklu spotkań z mieszkańcami tłumaczy się z afery związanej z jego 48 godzinnym zatrzymaniem przez CBŚ oraz rzekomymi prześladowaniami przez organy ścigania. Jako osoba zaangażowana w działalność samorządu od 1990 roku nie mogę nie wziąć udziału w zebraniu wiejskim w moim sołectwie. Ma to dla mnie jeszcze jeden plus. Przynajmniej władze nie mogą głosić nieprawdy na mój temat, co się często drzewiej zdarzało w innych sołectwach. Jako osoba prywatna znam swe miejsce w szeregu i nie zabieram głosu krytycznego, aby nie przeszkadzać ludziom w załatwianiu bieżących spraw, bo jeno o tym mowa. Merytorycznej dyskusji na temat gospodarowania gminą, kondycji gminy - brak. W komentarzach odbiła się tematyka związana z zebraniami. Mogę potwierdzić, że w moim sołectwie Wójt gonił za księdzem i do zakrystii wpadł. Po co? Nie mnie odpowiadać. Czyżby nie ufał radnym i sołtysowi? Szkoda, że mu ambony nie udostępniono, aby " bronił dobrego imienia".

Na zebraniu utyskiwał na " ukochany rząd", koalicję PO- PSL. Nie znalazł słowa merytorycznego uzasadnienia wprowadzanej reformy śmieciowej. Wychwalał obecny system śmieciowy. Zapomniał, jak cały rok przeszkadzał mi, abym go wprowadził. Wtedy to ja według niego i radnej Węgreckiej byłem winien, nie rząd. Chcieli zostać przy kontenerach. ustawa zaś była Padlikowskiego, nie parlamentu. Ja im nie przeszkadzam, nie okłamuję ludzi. Połączył aż kilka lat, aby się chwalić realizacją inwestycji, sięgając aż do poprzedniej kadencji. Na przyszłość tylko projekty, bo...nadejdą środki unijne. Ani słowa o sukcesie rządu w zabezpieczeniu tychże, ani słowa, że gros środków przeciwpowodziowych na Suchą szło z KANCELARII PREMIERA. PREMIERA, który na SUCHEJ był. Jakże wymieniać premiera, który NIC NIE MOŻE. Taka jest pisowska moralność. Nie o politykę i głosowanie tu chodzi, lecz o zwykłą przyzwoitość. Ale od kogo tu wymagać? Z Premierem lepiej wojować. Społeczność ma określone preferencje wyborcze, w naszej gminie większość głosuje na PiS, ale władze powinny być apolityczne. Muszą współpracować z każdym rządem RP. To, co robi Obajtek i Szlachetka szkodzi gminie. Albo się jest działaczem politycznym, albo samorządowcem. Wymachiwanie szabelką. Wójt Pcimia kontra PREMIER RP. Glupota czy szalenstwo. O interesy samorządu walczy sie i to ostro poprzez instytucje samorządowe. Ale jak tu walczyć, skoro pierwszym krokiem obecnych władz było wystąpienie ze ZWIĄZKU GMIN WIEJSKICH. Tam sie walczy merytorycznie o interesy, a nie poprzez folię i zaangażowanie w kampanię wyborczą i krytykę polityczną urzędującego Premiera.

Kolosalne środki unijne idą do Polski z UNII i popłyną do samorządów a ... Obajtek walczy z Premierem.

Później skuczy, że go organy państwa ścigają niby w rewanżu. Zwykłe kontrole i przyznam zaskakujące zatrzymanie przez CBŚ przypisywać prześladowaniu?. Ani PO, ani Kaczyński nie traktują Obajtka poważnie. Dla Premiera i PO Obajtek to pionek, a Kaczyński traktuje go jak owe " aniołki", które miały ocieplić jego wizerunek przed wyborami prezydenckimi. Wykorzysta i wyrzuci. Czy ktoś widział owe dziewczynki? Nie takich Prezes z PiS-u wyrzucał. Obajtek nas nie obchodzi. Szkoda gminy.

Senator Bisztyga, lokalni działacze PO lobbowali za Pcimiem i środki powodziowe czy te z Samorządu Województwa splywały. Przypisywali sobie...poseł Łatas i Szlachetka.

To, że Pcim pozyskał niewiele środków unijnych jest wynikiem złej polityki władz a nie orientacji politycznej. Burmistrz Zatora [ gmina porównywalna z Pcimiem- około 10 tysięcy mieszkańców ], też pisowiec, pozyskał 35 mln zł, Pcim tylko...5 mln za 5 lat przy kredytach ponad 20 mln. Burmistrz Zatora jednak nie wygłupia się z folią, nie wojuje z organami państwa politycznie, walczy merytorycznie, przygotowuje wnioski i dobrze zarządza. Obajtek chwali się, że widział ... Kaczyńskiego.

Na zebranie warto było iśc jeszcze z jednego powodu. Znany z korupcji politycznej w powiecie radny P., tak krytykowany przez zdradę PiS-u przez posła Łatasa [ i słusznie ] tak lizał się do Wójta Pcimia, że żenada. Wszak wybory za rok. Trzeba się do kogoś przytulić. Przez 16 lat funkcjonowania w samorządzie z takim k...[ w cywilizowanym języku brak słów na określenie ] walczylem. Przecinam głosy, że przegrał i rozżalony. Nie. Zawsze z tym k... walczyłem. dobrze świadczy o społeczności gminnej, że człowiek z takimi zasadami jak ja mogł tak długo się utrzymać w samorządzie. Może się tacy narodzą?

 

 

 


Podziel się
oceń
137
290

komentarze (7) | dodaj komentarz

[Nie}świadoma przykrywka problemów bieżących.

środa, 15 maja 2013 17:47

 W związku z aferą z zatrzymaniem Wójta Obajtka przez CBŚ i postawieniem mu przez prokuraturę w Ostrowcu Świętokrzyskim zarzutów korupcyjnych, wszędzie pełno Obajtka. O przyjeżdżaniu mediów ogólnopolskich już pisałem. Teraz o oświadczeniach. Wójt broniący " dobrego imienia" umieszcza wszędzie oświadczenia choćby na stronach "  jedynego wiarygodnego źródła informacji", czyli Urzędu Gminy w Pcimiu, na forum myślenice oczami mieszkańców , w "Gazecie Myślenickiej". Sprawę nagłośnił sam poprzez konferencję z Kaczyńskim oraz udział w posiedzeniu Komisji Sejmowej : Demokratyczne Państwo.

Ja też muszę złożyć oświadczenie dla drogich czytelników blooga, których przybywa i częstotliwość odwiedzin szalenie wzrosła.

                             Oświadczenie!!!!!

Obecnie jestem osobą prywatną. Jednym z wielu tysięcy mieszkańców gminy. Na bloogu komentuję wydarzenia z własnej inicjatywy. Nie służę nikomu, ani partii politycznej, ani mediom. Jestem osobą niezależną. Nie ulegam żadnym wpływom i naciskom. Komentowanie wydarzeń nie stanowi kampanii wyborczej ani próby przekonywania kogokolwiek do siebie. Zacząłem pisać w obronie własnego imienia niezasłużenie poniżany przez Obajtka i jego ekipę po wygraniu przez nich wyborów. Reagowałem na przekłamania, później zacząłem komentować rządy tej ekipy. Obecne władze oceniam bardzo negatywnie. Przede wszystkim ze względu na zadłużanie gminy, lekkie wydawanie pieniędzy, wyprzedaż majątku, nepotyzm, niewielkie pozyskanie środków unijnych w stosunku do obecnych możliwości oraz wielkiego zadłużenia gminy. W tym duchu chcę się wypowiadać i szukam partnerów do merytorycznej dyskusji. Przykre, ale jestem w tym odosobniony. Nie uważam tego za porażkę. Słyszę głosy: "Dziubie i dziubie, rozdrażnia i Obajtek na tym tylko zyskuje". A niech sobie zyskuje. Mnie chodzi o PRAWDĘ. Nie o " załatwienie" Obajtka. Z prawdą i moralnością trudno się przebić w tym deklarującym prawe i sprawiedliwe i katolickie wartości społeczeństwie gminnym. MAM TEGO PEŁNĄ ŚWIADOMOŚĆ. Wiem, że nie przebiję głową muru. Ustawiłem się w pozycji komentatora i jest mi z tym wygodnie. Nie organizowałem ekipy i nie organizuję pod przejęcie władzy. Propaguję zdrowe zasady, reguły i moralność w samorządzie.W tym sensie można mnie uznać za osobę z opozycji.

Jako były wójt jestem też w sprawę mieszany na siłę. Nawiedzają mnie dziennikarze. Była dziennikarka " Nesweeka Polska", była TVN 24 "Czarno na białym".  Ta z "Nesweeka Polska" łebska kobieta. Po spotkaniu z naszym Guru nie miała złudzeń. Ta z TVN-u - blondynka. Nie odmówiłem. Piszę blooga i szersze informacje mi się przydadzą. Nie odmówiłem też Sądowi, gdy wezwał mnie na świadka w sprawie między Panem Obajtkiem i PP . Romanem i Barbarą Lis. Świadkiem nie było mi dane być, bo Obajtek zjechał do Sądu i szybko podpisał z pozwanymi Ugodę, wyłączając mnie z dyskusji o faktach związanych z gminą. Pisałem o tym szeroko. Prywatne sprawy i zaszłości między tymi stronami mnie zaś nie interesują. Nie wiem, kto kogo okradał, bo chyba o to głównie chodzi. Dalsze procesy odbywają się beze mnie. Wiele mnie to nauczyło. Mam pełny obraz sprawy albo prawie pełny. Ubolewam, że ludzie dają się tak nabijać w butelkę. Prawi i sprawiedliwi, deklarujący katolicyzm ludzie. Jak jest im z tym wygodnie i nie reagują , to bardzo źle o nich świadczy. Obłuda. O posądzeniu Wójta o wzięcie łapówki dowiedziałem się od niego samego z konferencji prasowej z Kaczyńskim jak wielu z nas. Uważam, że sprawę ma  rozstrzygnąć sąd. My możemy wierzyć albo nie. Jeżeli prokurator nie ma twardych dowodów , to przysłużył sie Obajtkowi, bo ten już męczennika z siebie robi. Przyda się mu to i PiS-owi, bo PO zawala na całej linii i PiS po zwycięstwo w 2015 roku sięga. Może Obajtek jako męczennik, prześladowany przez służby posłem zostanie? Może?. Jeżeli ktoś, jak to się sugeruje tu i ówdzie, to ukartował, to też przysługę Obajtkowi zrobił. Podobnie jak puszczając pismo przed wyborami. Co gorsze Obajtek jako męczennik przykryje tym prawdziwe problemy gminy, o których ja pisałem i dyskutować chcę. Inne kontrole uważam za rutynowe i bek Obajtka za niesłuszny. Ta rutynowość może wynikać także z donosów, bo te w samorządzie i nie tylko stały się normą. Obajtek o tym dobrze wiedzieć powinien, bo sam donosił na mnie. Zawsze się ma wrogów i tych wrogów przybywa w czasie rządzenia. Opozycja zaś ze mną związana stosuje demokratyczne metody Państwa Prawa. I jest nam z tym dobrze. Nie martwcie się o nas.

Pytamy oficjalnie o wiele niejasnych rzeczy, nazywamy rzeczy po imieniu, także na bloogu. MAMY JEDNAK ŚWIADOMOŚĆ , ŻE PRAWDĘ TRZEBA UDOWODNIĆ. Czasem jest tak, że sprawiedliwości głośno domagają się ludzie, którzy niewiele z nią mają wspólnego. Ba, takich trzeba przepraszać.

Bezczelność ludzka nie zna granic. Nie chcemy być z tymi, którzy obłudnie użalają się, że gangster zaatakował gangstera jego metodami. OBŁUDA. Podła obłuda. Mówimy wtedy: " Są siebie warci".

PS Ślimakowi serdecznie dziękuję za wniesienie merytoryki na blooga. O to chodzi, ale przykre, nielicznym.

 


Podziel się
oceń
117
210

komentarze (38) | dodaj komentarz

Foliowania c.d.

czwartek, 09 maja 2013 15:05

 Przed weekendem egzamin gimnazjalny, po - matura. Dzieciska się sprawdzają, a politycy dalej szaleją. Gowin odwołany. Biernacki powołany, a nasz Obajtek obnosi sie z rzekomym prześladowaniem przez organy kontrolne państwa. Państwa, które prezes Kaczyński nazwał kondominium rosyjsko- niemieckim. PiS utworzyl sejmową komisję do obrony państwa prawa: Demokratyczne Państwo. Komisję podobnie jak komisja smoleńska Macierewicza złożoną jeno z posłów PiS-u. Miast zrobić wyjazdowe posiedzenie w Pcimiu, posłowie zaprosili Obajtka do Sejmu, gdzie się bidula żalił. Raczej pohukiwał na organy, a to na CBA, a to inne instytucje kontrolne, a to na rząd premiera, który NIC NIE MOŻE. On Obajtek Może. Kto ma czyste sumienie, nie powinien się bać CBA - mawiał Prezes Kaczyński. Skąd to biadolenie? Obajtek całkowicie idzie w politykę. Czyżby Szlachetkę chciał na liście zastąpić?

CBA i inne kontrole prześladują Obajtka, bo ten pojechał do Paprykarza z folią i przyjął Kaczyńskiego w Pcimiu. Koń by sie uśmiał.

O Pcimiu znów głośno.  Obajtka bronią media Ojca Dyrektora, "Gazeta Polska", PiS. " Reżimowe" media też zahaczają o Pcim. Był" Nesweek Polska" we wtorek przed weekendem, jeżdził wóz TVN 24 -  w ten wtorek. W piątek w programie "Czarno na białym" mieliśmy okazję oglądać konfrontację Obajtka z organami śledczymi. Przy okazji pokazano rozsypujące się budynki gospodarskie, zardzewiałe i zaniedbane narzędzia rolnicze i konie jako wizerunek gminy. Niemcom i Francuzom chłop na furmance dotąd kojarzy sie z Polską. Czyżby TVN chciał zakpić z wyborcy PiS-u?.

Te pierwsze [ media ] walą bez ogródek. Te " reżimowe" delikatne, silą się na obiektywizm, aby argumentów, że jeszcze media Obajtka prześladują, nie dostarczać. Platforma Obywatelska też dystansuje sie od politykującego Wójta. Ma tedy Obajtek swoje pięc minut i szaleje. Istotnie operatywny to wójt. Takiego rozgłosu nie robi wokół siebie choćby żaden z gospodarzy pozostałych gmin powiatu. W ferworze " obrony dobrego imienia" chlapnie to i owo. Choćby przyznając się, że w procesie w zakładzie pracy chronionej jest głównym świadkiem oskarżenia. Ciekawe. Bardzo ciekawe. Tam pracował. Oskarżeni odpowiadają z wolnej stopy po zapłaceniu kaucji. Może ten fakt posłowie z komisji Demokratyczne Państwo, by wyjaśnili. CBA zaś twierdzi, że na bronionego przez PiS Obajtka kontrole zaakceptował obecny poseł PiS Kamiński, były szef CBA. Kto ma czyste sumienie, nie powinien bać się CBA- mówił Kaczyński. Mówił...

Co w tym dziwnego, ze CBA bada oświadczenia majątkowe Wójta?

Od tego jest. Opozycja też jest od patrzenia na palce. Demokratyczne państwo. Po co to upolityczniać?

Komu to służy?

Do komisji Demokratyczne Państwo mam pytanie: Czy główny świadek oskarżenia nie może mataczyć z głównym oskarżonym? Na następnym posiedzeniu, Panie Szczerski, to wyjaśnijcie.

W ogóle PiS powinien wydać oświadczenie odnośnie roli Obajtka w procesie dotyczącym zarzutow korupcyjnych  w zakładzie pracy, w którym Obajtek był dyrektorem. Wymaga tego przejrzystość Demokratycznego Państwa.

Zamiast grillowania mamy "foliowanie"


Podziel się
oceń
50
200

komentarze (7) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 18 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 195 470