Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 329 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1196797

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Zamiast Budapesztu Wenecja.

piątek, 29 kwietnia 2016 10:10

    

     Dalej zimno. Wykorzystuję to i pojawiam się na blogu. Pod kościołem w niedzielę, wręczono mi Biuletyn Informacyjny Ojców Białych - Misjonarzy Afryki. Dużo dobrego robią na Czarnym Lądzie.  Niektórzy politycy straszą uchodźcami, bazują na uprzedzeniach do obcych. Arcybiskup Gądecki odwiedza w szpitalu pobitego Syryjczyka. Papież Franciszek odwiedza obóz  uchodźców na wyspie Lesbos, zabiera 12 -ścioro z nich do Watykanu. Czesi przyjmują uchodźców w ramach ustaleń unijnych, a Ci natychmiast wracają z powrotem do Niemiec. Do Polski też nie wyrażają ochoty przyjeżdżać. Po co tyle politycznego jazgotu? Ani to chrześcijańskie, ani mądre. Ksiądz Międlar z ONR-em swoje. Dobrze, że Kościół zareagował i zawiesił w czynnościach tego kapłana. Antysemityzm, rasizm, ksenofobię trzeba  zwalczać w zarodku. Jako student I roku polonistyki wychylałem co nieco ze studentami irackimi w Gdyni, gdzie Ci studiowali marynistykę w 1976 roku. Dało się. Dało. Bardzo sympatyczni, kulturalni i religijni ludzie. W demokratycznej Polsce pokazywać ksenofobiczną twarz Polski? Podczas, gdy do nas nie chcą przyjeżdżać. Kraj JP II? Na budowanym osiedlu w Krakowie prawie sami Ukraińcy i ciemnoskórzy pracownicy. Polski rynek jest w stanie wchłonąć 100 tysięcy nowych rąk pracy. 5 mln Turków od lat buduje potęgę ekonomiczna Niemiec.

      Komisja Wenecka znów zjeżdża do Polski. Złośliwi mówią, że jak PiS będzie psuł państwo dalej w takim tempie, to owa Komisja otworzyć musi filię w Warszawie.W tym czasie  Kaczyński ogłasza, że powstała Komisja Pomnikowa i że na 8-ósmą rocznicę Smoleńska na Krakowskim Przedmieściu dwa pomniki staną - jeden jego świętej pamięci brata, drugi - pozostałych ofiar. Kolejne zarzewie konfliktu. On bez konfliktów nie może żyć. Dałby już spokój i świętej pamięci bratu i pozostałym ofiarom.

   Sąd Najwyższy i Naczelny Sąd Administracyjny jednym głosem oświadczają, że będą respektować wyroki Trybunału Konstytucyjnego wbrew stanowisku rządu PiS i Prezydenta. Samorządy podejmują lawinowo uchwały popierające TK, a prezydent i rząd swoje. Powstanie dualizm prawny, za który wszyscy zapłacimy. 66 % Polaków uważa, że Premier Szydło powinna opublikować wyrok TK z 9. marca, a PiS dalej powołuje się na Suwerena.

    Z dużym niesmakiem oglądałem wczoraj zaprzysiężenie nowego członka TK wybranego w atmosferze urągającej powadze Sejmu przez prezydenta Andrzeja Dudę. Tym razem nie pod osłoną nocy, ale z pouczeniem pod adresem obecnego na zaprzysiężeniu Prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.

  Żenujący spektakl. Prezydent, który przysięgał, że będzie przestrzegał Konstytucji, który ma być strażnikiem Konstytucji świadomie ją łamie nie zaprzysięgając trzech sędziów wybranych przez poprzedni Sejm, nie uznaje wyroku TK z 9. marca i śmie jeszcze pouczać Nie wiem, czy ten człowiek patrzy w lustro przy goleniu. Został wybrany przez Suwerena, ma wygodniejszą sytuację niż Premier Szydło, mógłby być sobą. Nie chce..

    PiS i Prezydent idą w zaparte. Nabroili i idą w zaparte wbrew opinii sondażowej Polaków. Czemu tak szkodzą Polsce? Niszczą wszystko, czego dotkną; policję, prokuraturę, media publiczne, stadniny koni, spółki skarbu państwa , zmuszając wybranych przez siebie prezesów do decyzji politycznych, realizujących obiecanki przedwyborcze. Zapłacimy za to wszyscy. Znajomy kierowca busa stwierdził, że za 500 plus zamiast dwa mandaty w roku zapłaci 5. Znajomy policjant potwierdził, że mandatować mają dużo więcej. Rachunki za prąd są bardzo narażone, bo z jednej strony opłata za RTV, z drugiej ratowanie nierentownych kopalń.

  Na zakończenie kilka prawd zmarłego niedawno księdza Kaczkowskiego   1. Nie trzeba być katolikiem, żeby być dobrym człowiekiem.

 2. Zamiast ciągle na coś czekać , zacznij żyć. Właśnie dziś. jest o wiele później, niż ci się wydaje.

3.Są trzy cnoty kardynalne: wiara, nadzieja, miłość. Wiara się skończy, bo będzie władzą, nadzieja się wypełni, bo będzie rzeczywistością, a miłość zostanie, po prostu.

4. Co jest ważne? Zbawienie. Własne i innych.

5. fascynuje mnie św.Jan XXIII, który głosił zasadę: w sprawach zasadniczych jedność, w drugorzędnych - wolność, a nad wszystkimi miłosierdzie.

6. Nie bójmy się, że uchodźcy zdechrystianizują naszą Europę. Europa zdechrystianizuje się sama. Jestem pewien, że Świętej Rodziny nie wpuszczono by do Unii Europejskiej.

7. Nie rozliczajmy innych, rozliczajmy siebie.

 


Podziel się
oceń
143
140

komentarze (61) | dodaj komentarz

Głos z wora Kaczyńskiego.

wtorek, 26 kwietnia 2016 12:12

    

      W niedzielę Andrzej Miszk przerwał głodówkę. Podjął decyzję po interwencji lekarzy po 39 dniach. Bardzo wielu przyjaciół go o to wcześniej prosiło, licząc na jego aktywność w innych formach protestu przeciw władzy PiS.

    List byłych prezydentów, polityków i działaczy Solidarności krytyczny wobec łamania prawa przez PiS okazuje się jedną z wielu form protestu. Państwo prawa jest poważnie zagrożone.Kaczyński idzie w zaparte. Postawa opozycji też się radykalizuje. Wiem, że te protesty nie docierają jeszcze do wielu środowisk popierających PiS, wyborców, którzy liczą na obiecanki socjalne. Kogo tam obchodzi Trybunał Konstytucyjny. Jednak część miękkiego elektoratu PiS-u i Prezydenta Dudy już ma świadomość, że wpadli spod deszczu pod rynnę. Lekceważeni oficjalnie przez Jarosława Kaczyńskiego Prezydent i Premier, na których miękki elektorat się nabrał okazali się bezwolnymi pionkami w rękach Kaczyńskiego ośmieszanymi w mediach i nie tylko. Kaczyński wiedział, kogo wybiera. Wyborcy dopiero teraz przejrzewają. Wybrał i teraz pogardza. Zafundował Polsce takich ludzi, a teraz daje wyraz, że ich nie szanuje. Jednak teraz to już nie o osoby chodzi, ale o brak szacunku dla urzędów Prezydenta i Premiera, które stały się zabawką w rękach Prezesa. Nazywanie Premier Szydło "powiatową" w kręgach Jarosława Kaczyńskiego? Niby potwierdza m.in. moje zdanie, ale...

       Jarosław Kaczyński niszczy Polskę. Niszczy przy pomocy m.in. Ziobry i Macierewicza. Każdy przyzwoity Polak powinien dać mu kontrę. Oby nie było za późno.

    Pogrzeb pułkownika Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" przyjąłem z akceptacją. Pułkownikowi należał się państwowy pogrzeb. Możliwe to było dopiero teraz po odnalezieniu miejsca pochówku i ekshumacji. Każdemu człowiekowi należy się pochówek.Tym bardziej żołnierzowi, który przelewał krew za Ojczyznę i który w taki sposób z tym światem się pożegnał. Wszelkie kontrowersje należy przypisać złożoności czasów, w których przyszło mu działać i prosić Boga o rozgrzeszenie. Po chrześcijańsku. Przesadna gloryfikacja, polityczne wykorzystywanie postaci szkodzi tej postaci tak samo, jak komunistyczna propaganda robiąca z niego na siłę bandytę. Za pomocą radia uczestniczyłem w Mszy świętej za duszę ś.p. Pułkownika. Pamiętajmy: wielu  naszych największych bohaterów świętymi nie było, a pomniki mają, w sanktuariach narodowych spoczywają.

      Wizyta Premier Szydło w USA to porażka. Dla mnie wygląda to na prywatną wycieczkę do USA Premier, która spodziewa się, że może to być jej jedyna szansa zobaczenia Ameryki w tej roli. " Powiatowa" Premier odwiedziła Polonię, która zbałamucona przez Ojca Dyrektora, ale też szczerze kochająca Polskę głosowała w większości na PiS i Prezydenta Dudę. Szkoda tych ludzi, bo nolens volens , wbrew sobie, zaszkodzili Polsce. Oddam głos jednemu z przedstawicieli Polonii, który lepiej zna sytuację w Polsce niż wyborcy PiS-u zza oceanu:

 

Wczoraj byłem na mszy w amerykańskiej Częstochowie i spotkaniu z Panią Premier Szydło. Mszę koncelebrował biskup Wysocki, który wyznał miłość naszej pani premier, po czym ogłosił cud. Cud który miałby polegać na wyborze Prezydenta Dudy, i wygraniu wyborów przez PIS.
Dobrze, ze mogę chodzić do kościoła amerykańskiego, bo już nie mogę słuchać tych bzdur w polskim kościele.
Po mszy było spotkanie z PBS, która mówiła przez 30 minut same slogany, powtórzyła chyba kilkanaście razy, ze jesteśmy Polakami. Po przemówieniu nie można było zadać nawet jednego pytania. 
Nie sadziłem, ze dożyje takich czasów, ze takie coś będzie premierem mojej ojczyzny.
Premierzy: Mazowiecki, Oleksy, Bielecki Buzek, czy nawet Kaczyński, to były jednak osobowości. Można się było z nimi nie zgadzać, ale nikt nie mógł im odmówić inteligencji i kompetencji. 
Chyba Jarosław Kaczyński ma rację ze nazywa Beatę Szydło powiatowa.
Panie prezesie czas kończyć ten eksperyment.
Jedna rzecz, która mi się udała, w końcu udało mi się w podejść do PBS, i zadać pytanie, czy w ramach dobrej zmiany, będzie mogła zmienić decyzje geniusza dyplomacji ministra Waszczykowskiego o odwołaniu pani konsul Urszuli Gacek. Przypomnę, ze protest w tej sprawie został wysłany przez polonie nowojorska do MSZ.
Pani konsul pochodzi z patriotycznej rodziny, skończyła uniwersytet w Oksfordzie, znakomicie reprezentuje Polskę w Stanach. 
PBS powiedziała, ze tez bardzo ceni panią konsul i zbada tę sprawę. Ciekawe czy dotrzyma słowa?

   Kaczyńskiemu udało się jedno. Połączył w obronie Państwa Prawa skłócone w III RP środowiska. Polacy mobilizują się w sytuacji zagrożenia. Zagrożenie musi być, skoro taka zgodność obrońców. Zdążył już obrazić wiele środowisk, wsadzając je do jednego worka.

 

    


Podziel się
oceń
116
118

komentarze (15) | dodaj komentarz

W duchu Owidiusza.

sobota, 23 kwietnia 2016 11:51

 

 

         Zimno. A tu do Zimnej Zośki [ 15 maja] jeszcze daleko. W polityce zaś gorąco. Posłowie głosują na dwie ręce. Prokuratura przejmuje taśmy z nagraniami głosowań. Kolejne taśmy ujawniają, co Kukiz myśli o narodowcach. PiS poprzez Morawieckiego a teraz narodowców chce rozwalić klub Kukiz 15.  Stare dobrze znane metody Kaczyńskiego [ Beger, Lepper ]. Większość w Sejmie krucha, co wykazało ostatnie głosowanie nad wyborem sędziego TK. Trzeba rozwalić Kukiz 15 i przytulić niektórych posłów. Kaczyński idzie na całego. Realizuje program niszczenia Polski pod patriotycznymi i katolickimi hasłami. Czemu on tak nie lubi Polski? Morawieccy , spóżniony na pociąg III RP Ojciec i typowy beneficjent III RP Syn, marzą o historycznej karierze. Symbolem czasów jest widok zacierającego ręce po udanym dla PiS nocnym czy dziennym głosowaniu Kaczyńskiego i jego chichot. Złowieszczy chichot nad kopanym grobem dla Rzeczypospolitej. Obrzydliwy widok  Wyraz bezradnej niemożności na twarzy prezydenta Dudy i męczącego osamotnienia i bezradności Pani Premier Szydło dopełnia obrazu tej niebezpiecznej tragifarsy.  

     Marszałek Józef Piłsudski powiedział : " Polska skazana jest na wielkość". Kaczyński Polskę ułaskawił. Pozbawił marzeń o wielkości. Ranga Polski przez ostatnie miesiące niesamowicie spadła. PiS zawsze Da Radę. Udowodniła to Premier Szydło, malując przed gruntowaniem szkołę na Suchej i krytykując rząd Kopacz, który pieniądze na szkołę wyłożył i tylko dzięki opieszałości wójta Obajtka opóźnienie w remoncie było. W nagrodę za oszustwa wyborcze przy remoncie owej szkoły posadę w Warszawie dostał. Za Paprykarza też. W międzyczasie jakiś papierek w Radomiu pozyskał, bo jakże to do Warszawy bez papierka. I tak to się kręci w całej Polsce. Nawet Ojciec Dyrektor Rydzyk w swoich mediach powtarza, że Damy Radę, mieszając do tych szalbierstw Pana Boga i jego Matkę.

     " Jedni koledzy w wolnej Polsce błyszczą w polityce, inni robią fortuny, jeszcze inni nie mają co jeść. Wielu robi mniej lub bardziej czyste interesy. parę osób idzie na emerytury, parę - do kryminału. Raz - za coś, raz - za nic. Parę osób już wie, że zmarnowało życie, zmitrężyli, przebarłożyli dwadzieścia parę lat, paru chłopaków i parę dziewczyn uważa, że walka o wolność dopiero się zaczyna. Kilkoro kolegów umiera, kilkoro się rozpija, kilkoro rozwodzi a kilkoro leczy depresje. Niektórzy robili w życiu rzeczy straszne..." To cytat z nowej książki Jacka Hugo - Badera " Skucha". Polecam.

  W mediach roi się od komentarzy byłych polityków: prezydentów, premierów, ministrów, posłów etc. Jan Maria Rokita, niedoszły premier z Krakowa, twierdzi, że komentator nie powinien chwalić władzy, musi być wobec niej krytyczny.  Przy tej [ pisowskiej ] władzy nie da się być niekrytycznym.

  W namiocie pod Urzędem Rady Ministrów głoduje Andrzej Miszk w proteście przeciw niedrukowaniu przez Panią Premier Szydło wyroków TK.  Były jezuita do końca pozostał idealistą. W latach osiemdziesiątych jako młody chłopak walczył z tyranią komunistyczną w ramach ruchu Wolność i Pokój. Dwa razy siedział w więzieniu. Dwa razy głodował. W wolnej Polsce studiował filozofię i teologię, był jezuitą. Popierając księdza Isakowicza - Zaleskiego w jego lustracyjnych poczynaniach w Kościele, naraził się zwierzchnikom zakonnym i został pozbawiony święceń kapłańskich i zachęcano go, aby opuścił zakon. Został z niego usunięty w 2007 roku w wieku 43 lat. Obecnie prowadzi największy w Polsce antykwariat internetowy i księgarnię w Kasince Małej, gdzie mieszka.

  Swego czasu dwa razy dziennie; rano i wieczorem przejeżdżał koło mego domu na Suchej, widywałem jego samochód codziennie przed kościołem św. Mikołaja, gdzie uczestniczył w porannej Mszy świętej i przystępował do Komunii świętej.

   Kto jak kto, ale on ma moralne prawo do oceny rzeczywistości w Polsce.

  Oddaję mu głos: "Mówimy o obecnej sprawie. Protest dotyczy konkretnej sytuacji, która jest dramatyczna i będzie miała tragiczne dla Polski skutki....Wiedziałem, że idą { PiS ] w stronę siermiężnej , populistyczno- nacjonalistycznej dyktatury, angażują w to Kościół. Już jak Duda wygrał wybory prezydenckie, przewidziałem cały scenariusz , jaki się teraz odbywa. .... to, co robi obecnie PiS i Kaczyński przekreśla cały dorobek ćwierćwiecza Polski niepodległej, demokratycznej. jest zaprzeczeniem tych ideałów , o jakie za komuny walczyliśmy. Walczyliśmy o Polskę demokratyczną i niepodległa, pluralistyczną. O dom dla każdego obywatela, dom, w którym się szanuje ludzi, w którym jest pokój społeczny, jest konstytucja, która zobowiązuje jest jakiś instrument interpretowania tej konstytucji. W tym momencie jedna partia, skrajnie prawicowa o charakterze faszystowskim i rasistowskim, coraz bardziej chce zniewolić naród.... elementy faszystowskie są bardzo wyraźne w doktrynie rasizmu politycznego i publicznego Kaczyńskiego i jego zwolenników.Uważanie większości oponentów , a w sumie większości społeczeństwa za najgorszy sort polaków, spadkobierców gestapo i dziadków z Wehrmachtu- takie słowa mógłby powiedzieć Hitler, Stalin. Likwidacja, czy zawieszenie konstytucji, zawsze jest pierwszym krokiem do ustrojów autorytarnych i faszystowskich, które rządzą wolą mocy swego wodza. A tutaj jedynym podmiotem politycznym politycznym w Polsce jest Jarosław Kaczyński. W demokracji nie ma tak, żeby człowiek, który nie pełni oficjalnie żadnej funkcji poza byciem szefem partii i posłem, rządził właściwie niepodzielnie.. Sterował premierem, prezydentem, większością parlamentarną."  Na koniec stwierdza: " Nie wiem, czy osiągnę pełny sukces, bo jest to raczej jedna z kropli drążących skałę. Ale stawka poszła w gorę- ludzie wiedzą, że są tacy, którzy dla konstytucji mogą zaryzykować zdrowie, życie, wystawić się na odstrzał". Wszystkie cytaty za Gazetą Krakowską [ Anita Czupryn - rozmowa z Andrzejem Miszkiem }

   Trzymam kciuki za Pana Andrzeja. Chciałbym , aby mój blog był taką kroplą drążącą skałę w trudnym pisowskim środowisku Pcimia i okolic. Toutes proportions gardees. Może znów zobaczę jego samochód z napisem Tezeusz jadący na poranną mszę świętą do kościoła św. Mikołaja. 

  Kibicujmy panu Andrzejowi. To prawie nasz krajan. Kasinka Mała odległa o rzut beretem

       

       


Podziel się
oceń
78
100

komentarze (29) | dodaj komentarz

Larum grają.

czwartek, 14 kwietnia 2016 14:04

 

        Znów muszę przez aurę uciekać z ogrodu. Trafiam tu, aby na świeżo skomentować to, co wczoraj stało się w Brukseli i to, co dziś w Sejmie polskim się odstawia.

   Parlament Europejski przyjął krytyczną wobec rządów PiS rezolucję. Przyjął w trosce o demokrację w Polsce. Przez Kaczyńskiego i PiS Polska trafiła na margines Europy. Już nikt z nami się nie liczy. PiS wsparli konserwatyści z Wielkiej Brytanii i Węgier i cała plejada dziwolągów pragnących upadku Unii, na usługach Putina. WSTYD I HAŃBA. PiS w ciągu paru miesięcy zniszczył dorobek Polaków z ostatnich 26 lat. Stracą na tym także kraje aspirujące do grona państw demokratycznych typu Ukraina, Armenia, Gruzja a także Tunezja , Egipt, gdzie Polskę stawiano za przykład udanej transformacji. Unia i demokratyczny świat stają się bardziej nieufne wobec tych państw, zdziwione tym, co się w Polsce wyrabia. Kaczyński szkodzi Polsce. To największy szkodnik ostatnich lat. Rozkłada z trudem budowane państwo na łopatki, realizując swoją szaleńczą wizję.

   Reakcją na wczorajszą przyjazną i wynikającą z troski o Polskę rezolucję PE jest dzisiejszy wybór nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego pogarszający kryzys konstytucyjny w Polsce.  Kaczyński idzie w zaparte ze szkodą dla Polski. Prowokuje opozycję w kraju i wojuje z demokratycznym światem. Węgrzy i Anglicy mają interes w tym, aby awanturnika Kaczyńskiego popierać. Putin zaciera ręce, zadowolony z tego, że Polska sama się marginalizuje. Głupota Kaczyńskiego nie zna granic. Gdy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej, nastąpi drastyczna korekta budżetu unijnego i straci przede wszystkim Polska. Węgierska opozycja już bierze się za Orbana.

  Z kim trzyma Kaczyński? Paradoksalnie honoru Polski w świecie broni opluta przez Kaczyńskiego, Ojca Dyrektora Rydzyka i jego media PO. Deklarując patriotyzm, nadużywając biało- czerwonej flagi, wykorzystując Kościół [ nie bez winy wielu hierarchów ] PiS z Kaczyńskim są prawdziwą Targowicą służącą Moskwie. Jest to szczególnie niebezpieczne, bo sprytnie zamaskowane. Trzeba tę maskę i świadome czy wynikające z polskiej małostkowości , bazujące na najpodlejszych instynktach naszych Rodaków działania odkrywać, póki jeszcze jest szansa na ratowanie sytuacji.

      Uznałem wybory. Liczyłem, że PiS będzie rządził w granicach prawa określonego w Konstytucji, ale w przypadku, kiedy Prezydent mający być strażnikiem Konstytucji sam ją łamie, kiedy PiS łamie obowiązujące prawo , kiedy szalenie niszczy autorytet mojego kraju, uważam , że trzeba zdecydowanie przeciwstawić się temu rządowi i temu Prezydentowi, bo niszczą mój kraj. Wyborcy PiS-u z Pcimia, Tokarni, Lubnia i okolic , Kaczyński nie działa sam. To Wyście m.in. zgotowali Polsce ten los.

  Do pomyłki zawsze można się przyznać. Nie wzorujcie się na uporze Kaczyńskiego, idącego w zaparte w wojowaniu z demokratycznym światem. Obudźcie się , nim będzie za późno. SZKODA POLSKI. Czy Wy tego jeszcze nie dostrzegacie? Przecież za prawdziwych Polaków i katolików się uważacie, często odmawiając tego innym, którzy Polskę i katolicyzm widzą inaczej. Przynosicie szkodę Polsce. Na nic biało- czerwone dekoracje i deklaracje wiary. Piszę to jako Polak i katolik zatroskany o przyszłość naszej biednej Ojczyzny, którą w 1050-lecie Chrztu taki los spotkał. Czym krócej PiS będzie  rządził, tym lepiej dla Polski. Naprawdę czas larum grać. Każdy przyzwoity Polak , tym bardziej katolik, powinien przeciwstawiać się Kaczyńskiemu i PiS-owi na miarę swoich możliwości w ramach obowiązującego prawa, ale zdecydowanie. Hierarchowie milczą zajęci swoimi problemami [ arcybiskup Juliusz Paetz ].


Podziel się
oceń
37
100

komentarze (12) | dodaj komentarz

" Strasznie wredna robota".

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:39

 

    Pochmurno. Mżawka. Zamiast do przydomowego ogrodu trafiam na wirtualny ogródek. Okres wielkanocny to czas radości. Czas danej nadziei.

  Nadziei na życie po życiu. Przypomina o tym budząca się do życia przyroda. Drzewa jeszcze liści na się nie wzięły, ale już robi się kolorowo. Kwitnie co nieco w sadzie i ogrodzie. Zapełniajmy, w miarę możliwości, nasze sady i ogrody. Szukajmy harmonii ducha, zgodności z przyrodą. Leczmy w nich psychikę zmęczoną codzienną rzeczywistością poza nimi. Niech kontrast między nią a radością przyrody będzie jak najmniejszy. Ledwie minęły Święta a już się dzieje. Specjalni wysłannicy Unii Europejskiej na miejscu badają stan łamania prawa przez władze  Prawa i Sprawiedliwości. W najbliższą środę ma być głosowana rezolucja w sprawie łamania prawa w Polsce . Głosowana przez Parlament Europejski zaniepokojony opinią Komisji Weneckiej i wysłanników do Warszawy. W odpowiedzi rząd PiS-u odwołuje byłą premier Hannę Suchocką z członkostwa w Komisji Weneckiej, a prokuratura  pana Zbyszka [ minister sprawiedliwości ] wszczyna śledztwo w sprawie łamania prawa przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Robi to fatalne wrażenie w demokratycznym świecie. Mali ludzie. Tak bronią rzeczy nie do obrony. Polsce grożą sankcje unijne, a władze PiS-u idą w zaparte. Rząd polski zamiast uczestniczyć w pracach Unii i zadbać także o polskie interesy się tłumaczy i stwarza Unii kłopoty. Polska już została zmarginalizowana w Europie i na świecie. Za parę miesięcy. Dalszy upór i brak przynajmniej opublikowania wyroku TK sytuację pogarsza. Jak Polski rząd wyobraża sobie negocjacje o kolejną transzę dotacji unijnych w tym kontekście. Pomijając ewentualne sankcje, tych negocjacji nie należy lekceważyć. Władza PiS-u szalenie szkodzi Polsce. Skoro Polakom to odpowiada, to mnie może być przykro. Konie arabskie w stadninie w Janowie zdychają, minister rolnictwa prosi Unię o przedłużenie terminu składania wniosków o dopłaty dla rolników, bo w ARiMR pozwalniano tylu ludzi, że nowi nie są sobie w stanie poradzić i wiele innych symptomów " dobrej zmiany" się pokazuje, a Prezes Jarosław Kaczyński na obchodach szóstej rocznicy smoleńskiej wskazuje winnych i mówi o karaniu i stawianiu pomników. W Wielki Czwartek apelował o zgodę. Teraz jątrzy i budzi niezdrowe emocje. Przemawia do ściągniętych do Warszawy środowisk pisowskich. To namiastka owego miliona, który PiS chciał ściągać, aby przyćmić demonstracje KOD-u i środowisk lewicowych. Prezes gloryfikuje Macierewicza, czyli de facto, akceptuje jego szkodliwą i niemoralną działalność w niby wyjaśnianiu tragedii smoleńskiej, dziękuje Ojcu Dyrektorowi Rydzykowi, z którego mediów  płynie od lat jątrzenie w tych tematach. Prezes zastrzega, że nawet gdy Ziobro, Macierewicz i Kamiński nie znajdą winnych, to i tak moralnie odpowiada TUSK. Na wszelki wypadek. Szósta rocznica tragedii smoleńskiej została wykorzystana przez Jarosława Kaczyńskiego do dalszego dzielenia Polaków. To Jarosław Kaczyński i popierający go są niemoralni. I to on ponosi moralną odpowiedzialność za polityczne wykorzystywanie katastrofy smoleńskiej i dzielenie Polaków. Dokąd ten człowiek będzie szkodził Polsce? Nie można tego tłumaczyć traumą. To cynizm i wyrachowanie. Pozagrywał z całym cywilizowanym światem, teraz pogłębia podziały wewnętrzne. Kiedy KOŚCIÓŁ hierarchiczny się opamięta i zareaguje na to, co wyrabia wspierany przez niego Jarosław Kaczyński i PiS? Czy Kościołowi po drodze z tym awanturnikiem, bazującym na najgorszych instynktach ludzkich? Czy z kimś tak cynicznym i amoralnym siada się do stołu, ba, współdziała. Nawet w obronie słusznych wartości?   

      Kościół traci. Komorowski, Rzepliński [ medal od Papieża ], Zoll, Strzembosz i wielu innych to katolicy, synowie Kościoła, którzy byli krytykowani za zbytnią prawicowość. Większość hierarchów ich wymieniła na awanturnika Kaczyńskiego. To szkodzi Kościołowi. Ja dalej kroczę środkiem polskiej drogi odporny na odchylenia i z prawa, i z lewa.

  Na zakończenie przytoczę słowa profesora Zbigniewa Brzezińskiego. Ku opamiętaniu. Granie tragedią smoleńską nazywa on:

 

 "To jest strasznie wredna robota, robiona widocznie przez parę osób cierpiących na jakieś psychologiczne trudności, które może z punktu widzenia ludzkiego są zrozumiałe, ale dla których nie ma miejsca w życiu publicznym"

 Dodam od siebie. Nasi przodkowie wyznaczyli na żałobę rok. Żałoba celebrowana w życiu publicznym zabija zdolność do myślenia i odbiera prawo do debatowania. PiS-owi o to chodzi.

           


Podziel się
oceń
28
79

komentarze (44) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 196 797