Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 208 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1195472

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Gorzkie żale, czyli honor po pisowsku.

sobota, 19 marca 2011 14:11

Fragment wywiadu z Hlóbą Ziemi Myślenickiej i Raciehowickiej,

czyli naszym kochanym posłem od Jabłek { dzisiejszy Dziennik Polski- Tygodnik Myślenicki }

Red - Przetrawił Pan już porażkę w powiecie?

Poseł - Nie traktuję tego jako porażki. Uzyskaliśmy zdecydowanie najlepszy wynik z wszystkich komitetów.

Red : Tak było w poranek powyborczy. Dzisiaj PiS ani nie tworzy koalicji, ani nie ma już tylu radnych co tuz po wyborach.

Poseł : To prawda . Jesteśmy w opozycji, ale róznica liczbowa jest niewielka. Odeszło dwóch radnych - Pajka i Mikoś - natomiast akces do klubu zlożył Piotr Sikora. I ciągle jesteśmy największym klubem w Radzie Powiatu.

Red : Jak Pan patrzy z perspektywy, gdzie został popełniony błąd? Brakowało tak naprawdę jednego głosu, żeby utworzyć koalicję.

Poseł :

Jak bym powiedział, że bardziej jeszcze jednego mandatu naszego radnego. Gdybyśmy zdobyli jeden mandat więcej, Pajka pewnie nie zdecydowałby się na zdradę PiS-u.

Red : Poczuł się Pan przez kogoś oszukany?

Poseł :

Oszukany nie, bardziej - zdradzony przez Bolesława Pajkę, który moim zdaniem zachował się poniżej krytyki. Mówi się , że w polityce trzeba być przygotowanym na różne rzeczy, ale takiej zdrady nie da się wytlumaczyć. CZŁOWIEK HONORU TAK NIE POSTĘPUJE.

Red : Rozmawiał Pan z nim ?

Poseł : Zaraz po tym, jak przyjął propozycję od starosty próbowałem dzwonić do niego, ale nie odbierał telefonu. Póżniej spotkaliśmy się raz. poinformowałem go, że zarząd okręgowy PiS WYKREŚLIŁ go z listy członków.

Red : Ma Pan dzisiaj do kogoś żal?

Poseł :

Do Bolesława Pajki. Jego wyjście trochę zdemolowało klub i teraz z powrotem zwieramy szyki.. Mam podejrzenia, że rozmawiał ze starostą Tomalem już przed wyborami. Mógł startować w wyborach z list Forum Ziemi Myślenickiej, a wtedy nikt nie miałby do niego pretensji.....Ale cały czas powtarzam ; niech obowiązują pewne zasady ; " startowałeś , a nie chcesz być w swoim klubie, złóż mandat".

Tyle wywiad.

Co tu  komentować?.

Człowiek powinien mieć jedną twarz i ciągle w tym samym miejscu.

Szkoda, że tacy " zdrajcy " czasem decydują o kształcie koalicji, czyli de facto, o tym, kto rządzi.

I to jest ich metoda na istnienie w polityce. Pajka " zdradza" nie po raz pierwszy.

Jest z tego znany. Swoją drogą wykorzystał Łatasa, Obajtka i Szlachetkę i tym sposobem wygrał z konkurentami i...Mrozickim z własnej listy.Dali mu pierwsze miejsce, przyjmował ich nawet w domu własnym, jeżdził z nimi po zebraniach i deklarował pisowską jedność, chwalił Obajtka, a prawdopodobnie planował awaryjnie, to, co zrobił.  Gdyby nie jeżdził z Obajtkiem, to z PiS-u przeszedłby Mrozicki.

Suchej powie, że dla niej musi się tak podlić i zdradzać i wyjdzie na bohatera, tym bardziej jak starosta mu trochę z wdzięczności asfaltu na drogę powiatową da. To jest metoda.

W przyszłości wystartuje z list starosty albo PJN-u.

Ja uzyskałem swoje, PiS także dzięki mnie [ stworzenie listy i urwanie prawie tysiąca glosów PiS-owi] nie uzyskał tego jednego radnego, który przesądziłby o losach powiatu. Smietanką byłoby być radnym, ale wszystkiego nie da się mieć. Rządy Łatasa i PiS-u w powiecie według mnie byłyby katastrofą i uwłaszczaniem się kumpli. Dobrze, że tak się nie stało. A Pajka zdradzil nie po raz pierwszy i nie mnie płakać, że zrobił w capa Łatasa i Obajtka.  Insza rzecz, że metody mi obce. Mogę się tylko zastanawiać , jak wielu innych, kiedy Pajka mówi prawdę, ale jak widać, mu się to opłaca.

Tym, co wyolbrzymiają moją przegraną, przypominam, że osobiście otrzymałem 304 głosy [ lista prawie tysiąc ] tylko na siebie, na nazwisko bez szyldu PiS-u czy PO i życzę każdemu niech się wystawi i tyle pozyska, dodatkowo mając przeciw sobie posła i wojta oraz tradycyjnie propisowski elektorat.

Wystąpiłem też w gronie ludzi, których się nie muszę wstydzić ani zdradzać. Szkoda, że podobnie , jak ja nie poprzechodzili. Stwarzali alternatywę dla PiS-u, stopując despotyczną dominację Łatasa w powiecie.

i chwała im za to. Głupki niech się śmieją z ich " przegranej".

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (32) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 18 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 195 472