Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1196750

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


2017.

sobota, 31 grudnia 2016 22:26

           

    Rok 2016 dobiega końca. Podsumowań czas. Co przyniósł prywatnie, rodzinnie, w najbliższym otoczeniu, w Ojczyźnie naszej? Kto umarł, kto żyw jeszcze na tym łez padole? Prywatnie, rodzinnie każdy z nas dokonuje bilansu. Zmiany w najbliższym otoczeniu i Ojczyźnie komentowane są szeroko i głęboko w mediach , internecie i mniej przy rodzinnych imprezach. Mniej, bo Polska podzielona, rodziny podzielone. Ludzie skaczą sobie do oczu nawet w czasie Świąt.

     Dla jednych dobra zmiana, dla innych demolka Rzeczpospolitej. Każdy zażarcie broni swoich racji. Media narodowe, Ojciec Dyrektor i prawicowe szczujnie odżyły, to i chwalą dobrą zmianę pod niebiosa. Dobrą zmianę chwalą też: Przewodniczący Solidarności pan Piotr Duda i wielu hierarchów KK. To przedwyborczy sprzymierzeńcy. Głosom rozsądku zarówno w Solidarności jak i KK knebluje się usta. Ostatnio księdzu profesorowi Alfredowi Wierzbickiemu biskup lubelski udzielił nagany. Powiedział prawdę o zaangażowaniu jednostronnym Kościoła i biskupi zareagowali. Jedynie biskup Pieronek, jak zwykle niezależny, nazywa rzeczy po imieniu i dobrą zmianę ostro krytykuje. Głosów rozsądku w Kościele jest wiele. Sojusz tronu i ołtarza w perspektywie Kościołowi zaszkodzi. SLD było bardzo spolegliwe wobec biskupów ze względu na przeszłość, PO się podlizywało, tracąc lewicowy elektorat, próba jego odzyskania popnęła biskupów w ramiona PiS, dokładnie rządy premier Kopacz. Próbujący iść środkiem polskiej drogi , umiarkowany katolik Komorowski, został zastąpiony przez biskupów, Andrzejem Dudą. Wsparli gremialnie PiS, licząc na Dudę i Szydło, a tu mają Kaczyńskiego i Macierewicza. Biskupi chcieli zastąpić Prezesa, ale to się nie udało. To jego Andrzejek i Beatka słuchają. Uciekając przed nieuchronną laicyzacją, biskupi chcieli schować się za plecy państwa. Z SLD się im udało, z PO i Komorowskim też, z Kaczyńskim może być gorzej. Ten nie uznaje autorytetów. Na razie sojusz przynosi doraźne korzyści, ale perspektywy są nieradosne. Za wybryki Kaczyńskiego i Macierewicza odpowiedzialnością obarczać się będzie także biskupów, za podział Polaków też. Elektorat Komorowskiego , około 7 mln katolików nie zapomni biskupom , agitacji za Dudą. Podział w łonie Kościoła nastąpił. Polsce nie grozi ekstremizm lewicowy, lecz prawicowy, jak słusznie zauważył Tischner. Kościół też musi sobie poradzić z narastającym ruchem narodowym i kenofobią. Idące środkiem polskiej drogi PO z Komorowskim zostało dobite przez hierarchów, do których się tak garnęło,  z przyczyn światopoglądowych elektorat lewicowy straciło. Próbując przeciwdziałać populizmowi PiSu, PO zaczęło odchodzić od liberalizmu. Narodziła się .Nowoczesna, która przejęła liberalny elektorat PO. Populistyczny PiS odebrał głosy także lewicy. To dzięki lewicy ma samodzielną większość w Sejmie. PiS jednak mimo populistycznych ustaw nie otrzymał bonusa wyborczego wzorem poprzednich zwyciężców SLD czy PO. W sondażach jest poniżej wyniku wyborczego. Z elektoratem PiSu też się coś dzieje.

 Kościół w perspektywie straci na sojuszu tronu i ołtarza, straci także Solidarność. Już traci Wielu ideowych członków związku z niego wystąpiło, a teraz w związku z reformą oświaty występuje. Przewodniczący Duda idzie w zaparte i broni PiSu, nadrabiając arogancją. Związek musi wrócić do swej podstawowej roli, a wtedy konflikt z rządem jest nieuchronny.

   Profesor Rzepliński odszedł z TK. Po rocznej walce PiS przejął TK. Pyrrusowe zwycięstwo okupione tyłu ranami, że skutki leczone będą przez dziesięciolecia. Polska szalenie na tym straci.

     Zupełnie niespodziewana okupacja Sejmu przez posłów opozycji przez Święta dopełnia roku. Przyjęty prawdopodobnie nielegalnie budżet państwa także. Wszystko to ma PiS na własne życzenie przez głupotę marszałka Kuchcińskiego i upór Prezesa. I niech mi tu nikt na opozycję nie zwala. Opozycja głupią by była, gdyby nie wykorzystała okazji.

    Nowy 2017 rok zaczyna się potrzebą kompromisu.

 

          Wszystkim stałym Czytelnikom mego bloga w nowym 2017 roku życzę, aby spokojnie bez nadmiernej zaciętości  i zacietrzewienia podchodzili do spraw publicznych, aby one nie dzieliły naszych rodzin, nie kończyły naszych przyjaźni, nie potęgowały plemiennych konfliktów, abyśmy zostając przy swoich racjach nie patrzyli na mających odmienne zdanie wilkiem.

 No i żeby przybywało i w stodole, i oborze, zaś w każdym kątku po dzieciątku.

 

 

 

 

 

        

 

                      


Podziel się
oceń
102
51

komentarze (174) | dodaj komentarz

Zamiast " dobrej zmiany" Dobra Nowina.

wtorek, 20 grudnia 2016 13:38

 

   Prawie miesiąc wpisu nie było. Święta idą. Czas coś napisać. Prezes Jarosław prosił posłów PiS-u , aby się na grudzień przygotowali, bo będzie się działo. I dzieje się. Prezes dokonuje pełzającego zamachu stanu, bo nie ma do tego legitymacji Suwerena. Niektórzy twierdzą, że celowo prowokuje burdy, aby do wyborów przedterminowych doszło. Liczy na konstytucyjną większość, aby wdrażać swoje szalone pomysły i niszczyć nasz kraj. Protestują ustawicznie różne środowiska. Telewizja narodowa Kurskiego bałamuci lud pisowski podobnie jak w PRL-u. Kaczyński liczył, że socjalne rozdawnictwo rządu da mu poparcie z większością konstytucyjną. Sondaże i protesty temu przeczą. Na ostatniej miesięcznicy się o tym ostatecznie przekonał.Strach zaglądnął  mu w oczy. Zupełnie niepotrzebna wojenka z dziennikarzami spowodowana przez marszałka Kuchcińskiego i upór Kaczyńskiego, wykluczenie posła Szczerby i protest parlamentarzystów opozycji. W efekcie przyjęcie budżetu na 2017 rok z naruszeniem prawa poza salą obrad. Konflikty te nadal trwają. Zupełnie niepotrzebne i sprowokowane przez PiS. Telewizja Kurskiego przekonała wyborcę PiS-u w Pcimiu i Pisolandach, że ta wstrętna opozycja nie daje pracować ich wspaniałemu rządowi i że to ona mąci. Wszystko zwalono na obronę przez opozycję [ KŁAMSTWO WIERUTNE] ustawy obcinającej byłym ubekom emerytury. Słyszę to w busie, sąsiedztwie i na forach czytam. Kłamstwo chwyciło. Lud podnieca się ubekami i satysfakcja ze zemsty na nich  z niego promieniuje. W tym czasie Prezydent łaskocze go podpisem pod ustawą obniżającą wiek emerytalny [ szkodliwą ] i pod osłoną nocy łamie Konstytucję, podpisując trzy ustawy przejmujące Trybunał Konstytucyjny i powołuje niezgodnie z prawem p.o. prezesa trybunału sędzinę o tak marnej reputacji jak Misiewicze. Premier Szydło pod osłoną nocy drukuje. Słuszne protesty opozycji w obronie prawa i niedotyczące esbeków są ukazywane jako burdy z mruganiem do pisowskiego wyborcy, że niby święta, a oni się tak wygłupiają. Lud to łapie, bo albo nieświadom, albo chce. W II RP czym dalej od I wojny przybywało kombatantów. Teraz czym dalej od PRL-u przybywa ubeków na potrzeby pisowskiej propagandy. Lud to łapie. Ludowi wmawia się, że opozycja chce dokonać zamachu stanu, a to Kaczyński niezgodnie z prawem z Prezydentem Dudą dokonują zamachu na konstytucyjne prawo w Rzeczypospolitej. Może przynajmniej kilku wyborców PiS-u po spowiedzi adwentowej przestanie te kłamstwa powtarzać. Protesty trwają. Prezydent i PiS nie robią nic , aby je rozwiązać i jeszcze na łamanie opłatkiem się powołują. Obłuda i bezczelność.

   Przewodniczący Solidarności Piotr Duda zapowiada, że wyprowadzi związkowców na ulice i nakryje czapkami przeciwników rządu. Niebywałe, aby związek zawodowy tak dalece d. lizał rządowi, aby policję zastępować. Związki zawodowe policjantów zaś słusznie proszą o nieustawianie ich po którejkolwiek ze stron. Piotra Dudę chyba Kacperek w łeb łapą walnął w Bałtyku, podobnie jak Kaczyńskiego w Sejmie kamera. Związek zawodowy przeciw obywatelom. A to fenomen.

     Arcybiskup Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski, zaczyna się dystansować od poparcia PiS-u i apeluje do duchownych, aby nie wiązali się z żadną z partii. Lepiej późno niż wcale. Może jest to wynikiem faktu, że zachowujący się jak funkcjonariusz PiS-u arcybiskup Marek Jędraszewski został powołany na stanowisko Metropolity Krakowskiego i arcybiskup Gądecki uwolnił się od niego. Z dobrze poinformowanych źródeł usłyszałem, że Ojciec Święty wiedział , co robi, powołując Jędraszewskiego na stolicę arcybiskupią w Krakowie wbrew tradycji i nauczaniu Franciszka.Mówi się, że dla kapelusza kardynalskiego Jędraszewski przypomni sobie Levinasa i Tischnera i porzuci " dobrą zmianę" dla Dobrej Nowiny. Czego mu serdecznie życzę.

   Wszystkim czytelnikom bloga też życzę, aby przedkładali Dobrą Nowinę nad " dobrą zmianę". I aby mniej obłudy było. Prawda zajaśniała.


Podziel się
oceń
114
61

komentarze (128) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 196 750