Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 329 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1196802

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Miast IV RP złota polska jesień.

środa, 28 października 2015 14:12

 

 

       „W demokracji rządzi większość , a głupich jest więcej niż mądrych” mawia Korwin-  Mikke. "Ciemny lud to kupi" mawiałJacek Kurski, żebrzący teraz u Prezesa o posadkę. Daleki jestem od stosowania tychże mądrości do analizy ostatnich wyborów w Polsce. O rządach filozofów myślano  już w starożytnej Grecji. Monarchii Europa i świat przeżyły wiele. Korwin nie odkrywa Ameryki. Nie wiem, czy "ciemny lud kupił" pisowską propagandę. Czy to PiS wygrał czy PO przegrała? Analitycy jak zwykle rożnią się w opiniach na ten temat. Przyczyn porażki PO są tysiące i zapewne zwycięstwa PiS-u też tysiące. Głowa puchnie od dyskusji w mediach na ten temat. Fakt zaś jest taki,że PiS zdobył większość do  samodzielnego rządzenia.Zawdzięcza ten ostatni fakt lewicy, czyli Palikotowi,Millerowi i Zandbergowi. Powinien Kaczyński im szampana postawić. To, że PiS wygra było raczej pewne, Większość -  to dzieło przypadku i przyjętej metody obliczania mandatów. Byłem przed wyborami zwolennikiem oddania władzy PiS-owi nawet przy mniejszości w Sejmie przy li tylko wygranej.Stało się lepiej, bo PiS , mając większość potrzebną do utworzenia rządu musi tenże utworzyć.Musi wziąć odpowiedzialność za losy naszego państwa już teraz nie za 4 lata, kiedy to prawdopodobnie miałby większość konstytucyjną. Ludzie głosowali na PiS zapewne z wielu powodów. I to wyborcy tej partii muszą ją rozliczyć, bo jej zaufali. Omotani smoleńską mgłą prawdziwi Polacy i katolicy [z Polonią amerykańską na czele ] liczyć będą na wyjaśnienie katastrofy smolenskiej,prężenie muskułów i nacjonalistyczne gesty Kaczyńskiego, roszczeniowcy i populiści na spełnienie obiecanek ekonomicznych. Czy partia ta  sprosta rozbudzonym nadziejom? Wydaje się,że największym wrogiem tej partii jest jej elektorat. Elektorat, który partia wyhodowała na szczuciu, podsycaniu nienawiści do PO, wykorzystywaniu tragedii smoleńskiej  oraz pozyskała przez obiecanki ostatnich kampanii; prezydenckiej i parlamentarnej.

 Rządzenie to problem PiS-u i Prezydenta. Wydaje się, że będziemy mieć silną i merytoryczną opozycję: PO - 138 posłów, Nowoczesna - 28 i PSL- 17.

Kukizowców traktować należy jako folklor. Krótkotrwały folklor. Zostaną prawdopodobnie pojedynczo połknięci przez PiS albo w całości. Konstytucja nie jest zagrożona.Opozycja jest na tyle silna i merytoryczna, że do tego nie dopuści. Będzie zabawy kupa, Tworzenie rządu, obsadzanie spółek skarbu państwa, telewizji publicznej i radia zachwaszczanie, próba przejęcia Sejmików wojewódzkich itp. Przeżyliśmy to w 2005 roku. Scenariusz będzie podobny i prawdopodobnie finał też. Musimy przez to przejść. Innej rady nie ma. Polacy zadecydowali.  Ta kwarantanna nie potrwa długo i Polska się obudzi. Sytuacja dojrzeje do tego. Procesu tego się nie da przyśpieszyć,a  opóznianie objęcia władzy przez  PiS przyniosłoby Polsce jeszcze większe straty. Perspektywicznie patrząc, dobrze się stało. W przewieństwie do Korwina uważam, że Desipere est iuris gentium [w najlepszym wypadku mają  prawo się mylić ] i demokratyczny werdykt ze spokojem przyjmuję. Jednak do zdefiniowania głupoty mamy prawo wręcz obowiązek.Co też nieraz czynię i czynil będę w przyszłości. Naszej narodowej głupoty. Nie krzyczę, że wybory zostały sfałszowane, że mamy przypadkowego prezydenta  i przypadkowy rząd będziem mieli. Jakie koszty tych wyborów Polska poniesie? Czas pokaże. Oby jak najmniejsze. Módlmy się, aby ci,co idą naprawiać, jak najmniej zepsuli. Do właściwej oceny trzeba perspektywy. Historia oceni. Opinie i oceny aktualne skażone są  propagandą czy tego chcemy czy nie. Pozwólmy się im rozwijać. Mają wolną rękę, ale na ręce patrzmy wnikliwie. Mamy także prawo do własnej oceny elektoratów,analizy socjologicznej, kto na kogo głosował i dlaczego, ale nie ubliżajmy sobie nawzajem. Naród jest jeden, ale niepisowski tylko polski. I choćby się posrali, to  na to nic nie poradzą. Odpornych na smoleńską mgłę są miliony Rodaków.Pamiętajmy na PiS głosowało 37, 58 % głosujących, czyli gdzieś 18 % uprawnionych do głosowania. niech żyje Polska czasowo zarządzana przez PiS. Największym wrogiem PiS-u jest PiS i jego elektorat. Kaczyński musi trzymać w ryzach ultraprawicowy elektorat i opanowywać Centrum, spychając PO na lewo na miejsce nieobecnej lewicy. On dobrze o tym wie. Czy mu się to uda? Innej drogi nie ma,aby stać się wiarygodnym w Europie i na świecie,a także przetrwac w kraju.

PS Mamy złotą polską jesień. radujmy się każdym jej dniem. Zostawmy politykę tym,którzy się tak starali, że nam szkołę na Suchej pędzlowali i inne wygłupy czynili.


Podziel się
oceń
62
140

komentarze (53) | dodaj komentarz

NIE dla mocnych w " gębusi".

piątek, 23 października 2015 10:18

  

                Ostatni dzień kampanii wyborczej. Wczoraj ostatnią konwencję wyborczą  miał PiS. Dziś PO zapowiada aże dwie. Debaty się odbyły. Każdy zgodnie z preferencjami typuje zwycięzców debat. Nie ma , o czym pisać.Sondażownie podały ostatnie przewidywania. O sondażach zamilknę, bo przy Komorowskim wszyscyśmy się przejechali. Nawet Jarosław Polskę Zbaw  Prezes Kaczyński nie wierzył w zwycięstwo Andrzeja Dudy. I przy Prezesie zatrzymam się dłużej, bo liczyłem na jego końcówkę. Dziś broi od rana, ale już nabroił dużo, włączając się ostro w kampanię Szydło. Prezes straszył szariatami w Szwecji, Danii i Francji, chorobami, które mogą przywlec uchodźcy, przymilając się cynicznie do  ksenofobii i wywołując dodatkowe lęki wśród Polaków. Dla ludzi przyzwoitych jest to podłe, ale on cynicznie zyskuje. U Prezesa liczy się tylko skuteczność. Metody nie mają znaczenia [ vide koalicja z Lepperem i poźniejsza próba załatwienia go przy pomocy CBA ]. Prezes jeżdzi i plecie androny, ale te androny są kupowane przez żelazny elektorat PiS-u i środowiska ultraprawicowe. Szydło miała pokazać otwarcie PiS-u na elektorat spoza własnego,a Jarosław uruchomił się pod koniec ,aby żelazny elektorat nie zwątpił w zasadnicze cele  PiS-u. Projekt konstytucji zamieszczony od 2009 roku ściągnęli tuż przed wyborami, aby Polacy się nie przestraszyli. Co nam mogą przynieść rządy partii, która najpierw chowa ludzi, a potem zamysły?

    Jarosław Polskę Zbaw zajęty mitomanskimi pomysłami na zwiany ustrojowe i uzdrowienie Polski przy pomocy ludzi  z wyrokami i zakazami działalności publicznej [ Kamiński ] nie dba o ekonomię, o gospodarkę, bo  na niej się nie zna. Rzucane przez niego liczby nie mają żadnego uzasadnienia logicznego, ale rzuca i są przyjmowane.Jak na Zbawcę Ojczyzny  przystało ostatnio znalazł 1 bilion 400 mld " uśpionych" złotych, które nas uratują. Uśpionych jak rycerze w Giewoncie. Jak tu nie głosować na PiS? Projekt Konstytucji ograniczającej swobody demokratyczne i  autokratyzującej ustrój panstwa ukryli pod błędem 404. Jak tu blisko do 40 i 4 Mickiewicza. Prezes cierpi za miliardy katusze. Raczej mowa o ekonomii i gospodarce to dla niego katusze. Kryglującego się Piechocińskiegoi i PSL wczoraj Prezes tak wyprowadził z równowagi jeżdżeniem po wsiach i plecieniem swym o stanie rolnictwa tu i ówdzie, że ten nie licząc na powyborcze koalicje, wygarnął Prezesowi prawie wszystko, na pojedynek wywołując. Debatę na temat ustroju i polityki zagranicznej zaproponował, bo o reszcie według Piechocińskiego Prezes ma blade pojęcie. Nawet o  głaskaniu kota zamiast krówek Piechociński rozeźlony wielce wspomniał. Nie wiem, kogo poruszy Prezes jeszcze dziś, ale rozsierdzenie ugodowego, delikatnie mówiąc PSL-u, już  ma miejsce. Liczyłem na Prezesa . Nie zawiodłem się.Teraz tylko czekać, czy to się przełoży na wynik wyborczy.

 Sytuacja przed wyborami według mnie jest taka: Wszystko wskazuje na to, że PiS z amerkańską, ale męczącą już i przeżytą kampanią Szydło [  która jest beznadziejna merytorycznie ] i wstawkami końcowymi Prezesa te wybory wygra. Poobijana przez 8 lat rządzenia z błędami i sukcesami, z prawdziwymi i wymyślonymi aferami [ od złodziei wyzywana ], ofiara mitomanów smoleńskich i niesłusznie napiętnowana przez " prawdziwych" Polaków i katolików [ nie bez winy przedstawicieli Kościoła zaczadzonych PiS-em]  jakby nie wierzyła w sukces. Mimo to jest w stanie uzyskać ponad 20 % poparcia. To jest jej sukces przy takim nieuczciwym opluwaniu przez prawicowe szczujnie, a także koniunkturalnie z lewa.Tym bardziej, że zawiedzeni wyborcy PO albo wracają do lewicy, albo głosują na bardzo  do PO zbliżonego Petru

   Wydaje się, że PiS wzorem SLD i PO nie uzyska ponad 40 % głosów i o samodzielnym rządzeniu marzyć nie może. PO , uzyskując około 25 % głosów, może stanowić silną opozycję lub stworzyć koalicję z mniejszymi ugrupowaniami,o ile te dostaną się doSejmu. Prawdopodobnie wejdzie Zjednoczona Lewica, Niezależna .pl Petru, Kukiz i PSL Uważam,że tworzenie na siłę antypisowskiej koalicji w przyszłym Sejmie nie ma sensu. Taka koalicja może zaistnieć przy silnym kompromisie programowym. Osobiście dopuściłbym PiS do władzy, bo dalej będzie utrzymał lub nawet zwiększał swój potencjał na bajce o patriotyźmie, walce o uczciwość i za obrońcę katolickiej Polski robił. Zachowa stanowiska, apanaże, za nic nie odpowiadając i dalej za pasożyta robiąc. Dać im władzę. Polacy zawsze na nich mogą wyjechać jak na psie.Jest demokracja. Inaczej uwiedzeni przez ich cyniczną propagandę, bazującą na słabościach ludzkich, lękach i gorszej stronie duszy, nigdy nie dowiedzą się, kim tak naprawdę jest Prezes Kaczyński i PiS. Oni zamiast cywilizować , kształtować, uszlachetniać ludzi ich wykorzystują.To jest najpodlejsze w PiS- ie. Mam nadzieję, że spisieni przedstawiciele Kościoła też się otrząsną i zgodnie z komunikatem biskupów nie będą typować tej partii , wykorzystując ambonę i inne możliwości. Macierewicz dekorujący proboszcza przy ołtarzu medalem księdza Jerzego Popiełuszki tuż przed wyborami to wstrętny dla katolika widok. Nie kalajcie Naszego Kościoła.

        Osobiście zagłosuję na Stanisława Bisztygę do Senatu. Myślenice zasłużyły na to,aby mieć swojego  senatora. Głos oddam także na swoją córkę Hannę Padlikowską - Leśniak [ lista nr 2 poz.12 ], która stawia swoje pierwsze kroki w polityce zgodnie z  wykształceniem. Chcemy bronić demokratycznego państwa prawa i  uczciwości w polityce. Uczciwość trzeba mieć w sobie,  nie w " gębusi", że posłużę się Piechocińskim. Nie masz na kogo oddać głosu, nie jesteś zdecydowany , zagłosuj na Hannę Padlikowską - Leśniak. Ona na pewno jest uczciwa.


Podziel się
oceń
38
120

komentarze (33) | dodaj komentarz

Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż PiS dojdzie do władzy.

niedziela, 11 października 2015 15:35

 

      Beatus, qui tenet { Szczęśliwy, kto posiada ] mawiali starożytni Rzymianie.

 Prędzej wielbłąd przejdzie przez Ucho Igielne, niż bogaty wnijdzie do królestwa niebieskiego, uczy Biblia. Bądź mądry i wybieraj. Niewielu wie, że owo Ucho Igielne to nazwa jednej z siedmiu bram w Jerozolimie, stąd bogacze się za bardzo zamartwiają, a biedacy niepotrzebnie pysznią swą biedotą. Pychą może grzeszyć każdy. I celnik i faryzeusz, i bogaty i biedny. A to grzech główny. Vanitas vanitatum, et omnia vanitas. Dodać do tego ów cytat z Księgi Koheleta i można się w kontrastowy świat baroku przenieść. Kochowski pisał:

„Cóż jest człowiek? Kawalec błota, syn gniewu, naczynie zelżywości, urodzony w plugastwie, żyjący w nędzy, mający umrzeć w ucisku. Nieszczęsny człowiek z ciała i duszy złożony". Rozdarty między marnością istnienia a uciechami świata, o czemże mam pisać?

       Synod biskupów w Watykanie deliberuje na temat rodziny. Nasi biskupi list do wiernych wystosowali. Mnie osobiście połechtali, bo rodziny wielodzietne pochwalili i za wzór środowiska przychylnego właściwemu wychowaniu podali.

  Jarosław, Prezes Kaczyński też mnie chyba  nie zawiedzie. Uaktywnił się, wyszedł z ukrycia. W sukurs przyszedł mu też ukrywany Antoni Macierewicz, którego do twardego pisowskiego elektoratu do Chicago wysłali. Naplótł tyle, że prawdopodobna premier Szydło musiała konferencję zwoływać i dementować. Podobnie w zakłopotanie wprowadzil prezydenta Dudę i jego otoczenie. Tego nie przewidziałem. Liczyłem, że Antka bardziej schowają. I na dłużej. Jak się łgało , to trzeba brnąć dalej. Przykre, iż wśród Polonii w Stanach tak wielu dotkniętych zespołem Macierewicza.

    W czwartek po powrocie Macierewicza zza oceanu, rzeczniczka PiS odcięła się od niego, mówiąc, że są to jego " osobiste, prywatne poglądy". Tylko, że Macierewicz jest Wiceprezesem PiS-u.

      Kampania w toku. Jedni eksponują aferę podsłuchową w Sowa & Przyjaciele, drudzy straszą PiS-em. Mularczyk już zdradził Ziobrę. Solidarna Polska się sypie, a w powiecie naszym co poniektórzy na nią stawiają, "wyrobieni" przez Jarosława Szlachetkę. Wierzyłem w głównego prezesa Jarosława i wiedziałem, że on ze zdrajcami obejdzie się okrutnie. Ziobro już sam, podlizującym się Gowinem, pomiatają jak mogą. Szydło szefem MON- u go chce zrobić.

    Wydaje się, że Zjednoczona Prawica rozrobi się sama. Nie trzeba jej przeszkadzać. Wygrana Dudy ten proces rozpoczęła. Kaczyński dawał mu 10% na prezydenturę.

 Leszek Balcerowicz rzecze; " PiS to skrzep PRL-u, w dodatku nie ma zahamowań moralnych. Z tym trzeba walczyć, bić się. mobilizować rozsądnych, ośmieszać populistów. Autorzy żenującego hasła " Polska w ruinie" mają objąć władzę w Polsce? By niszczyć i kompromitować mój kraj?"

   Zgadzając się ze słowami Leszka Balcerowicza, żyjąc w pisowskim mrowiu, to czynię. Nie pomny na zarzuty, jakobym naganiaczem był. Przeciwdziałam złu. Kocham Polskę. Z prądem płyną tylko śmiecie, pisał poeta Zbigniew Herbert.


Podziel się
oceń
72
120

komentarze (57) | dodaj komentarz

Mój wybór.

poniedziałek, 05 października 2015 11:34

  

    Niby emeryt [ ZUS już legitymację mi przysłał i swoje naliczył } a czasu na to, aby wpis umieścić coraz mniej. Październik a w nim wybory do Sejmu i Senatu. Wrzawa kampanijna wielka. Jeżdżą i obiecują, czytaj wyborców kupują.  Uwolnion od odpowiedzialności za losy gminy po ostatnich wyborach samorządowych, spokojnie patrzę na wybory do organów państwa. Komorowski jako pewniak przegrał. Wszystkiego można się spodziewać. Wydaje się, że PiS na samodzielne rządzenie nie ma szans. Zjednoczona Lewica, uzyskując około 12%, może wspólnie z PO i innymi większość parlamentarną utworzyć.Opluwana oraz rozlazła, poobijana po przegranej Komorowskiego PO, nadal ma ponad 20% poparcia i to po 8- śmiu latach rządzenia. Drogą AWS-u i SLD nie kroczy. To jej sukces. Wydaje się, że Polacy wolą tę rozlazłą i bez woli walki partię niż mający ciągotki do ograniczania demokracji i autorytaryzmu PiS mimo afer z jej udziałem. Jest mniejszym zagrożeniem dla Polski i demokracji. Zabójczego splotu PO - PiS nie ma na razie czym zastąpić. Stąd antypisowska koalicja w przyszłym Sejmie jest bardzo prawdopodobna.

     Dla dobra demokracji wzmocnienie lewicy wydaje się być potrzebne. Dobrze byłoby, aby Niezależna.pl Petru też znalazła się w Sejmie. Ten śmiertelny splot PO - PiS, bratobójcza walka prawicy, staje się już szkodliwa dla Polski. O PSL-u nie piszę, bo ten zawsze będzie w koalicji. O ile się do Sejmu dostanie.

       Lokalnie kampania też ruszyła. Pan Szlachetka wisi na każdym przystanku. W PiS-ie myślenickim w związku z jego działaniem mamy podział.

 Silny w powiecie PiS rozkłada się odgórnie. Może sobie na to pozwolić, bo i tak wygra. Pani Szydło Pcim odwiedziła i w szkole na Suchej się powygłupiala malowaniem vel gruntowaniem swym. Focie porobiła i pojechała. Szkołę wyremontują dzięki pomocy rządu Pani Premier Kopacz [ dotacja Ministerstwa Edukacji ], na którą tyle Szydło i władze lokalne w owej szkole nadawały. Akurat w tej szkole w związku z pomocą rządu powinny zamknąć dziób. To takie prawe i sprawiedliwe i takie " uczciwe". Wyborcy PiS-u uwierzą, że to dzięki  Panu Szlachetce, Pani Szydło szkoła poprawi swoje warunki lokalowe i na PiS zagłosują. Ja zaś dziękuję rządowi Pani Premier Ewy Kopacz za pomoc i mam nadzieję, że PO nie będzie reagować na te krętactwa i przekłamania. Grunt aby coś pożytecznego w efekcie powstało. Prawi i sprawiedliwi i tak rozgrzeszenie dostaną. Nie wolno do ich poziomu schodzić.

 Podobnie jak w 2007 roku i teraz zagłosuję na PO jako przeciwwagę na stanowiący zagrożenie dla Polski i demokracji, moim zdaniem, PiS. Konkretnie, zagłosuję na młodą politolożkę, absolwentkę politologii UJ [ studentkę m. in. profesora Szczerskiego ] i ekonomii społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie Hannę Padlikowską - Leśniak, autorkę pracy naukowej " Samorząd gminny w III Rzeczypospolitej [ gmina Pcim - studium przypadku ]". Lista nr 2 pozycja 12. Do głosowania i do lektury serdecznie zapraszam. Do Senatu zagłosuję na byłego Senatora Stanisława Bisztygę, któremu gmina Pcim wiele zawdzięcza. Nie mam ochoty głosować na pochodzącego z Suchej Beskidzkiej Pana Pająka, który zdradził PO i startował z PiS-u. Myślenice leżą bliżej niż Sucha Beskidzka.

  Jak nie wiesz, jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie, mawiał poeta Antoni Słonimski. Zawsze można się zachować przyzwoicie. Trzeba tylko chcieć. Nie głosując na PiS, często powtarzam słowa innego poety, Władysława Broniewskiego: "Niech prawo zawsze prawo znaczy a sprawiedliwośc - sprawiedliwośc".

 


Podziel się
oceń
31
100

komentarze (23) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 196 802