Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 168 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Archiwum

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1218537

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Agonia demokracji?

środa, 17 stycznia 2018 9:43
Skocz do komentarzy

 

    Drodzy Czytelnicy,

informuję, że z dniem 31 marca 2018 roku blog przestaje istnieć.  Po 31 marca 2018 roku wszystkie materiały zostaną automatycznie usunięte.

 Zachęcam do kopiowania treści w miarę zainteresowania.

 Nie jest to moja decyzja wynikająca z braku chęci prowadzenia dalej bloga lub innych powodów, lecz faktu, że platforma bloog.pl zostaje zamknięta, a to z jej gościnności korzystałem, tworząc ten blog.

  Przyczyn zamknięcia platformy bloog.pl nie podano.

Każdy z nas może sobie owe przyczyny dopisać wedle swego rozeznania.

  W komunie powtarzaliśmy: " Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy potop radziecki". Dziś wypada powtarzać: " Przeżyliśmy potop szwedzki i radziecki, przeżyjemy i PiS - owski". Jak długo ten ostatni będzie trwać zależy od nas, naszych sąsiadów, kolegów w pracy etc.

  Krótką historię ataków na mego bloga, powodów powstania i celów , jakie mu przyświecały, podam w następnym wpisie. Prawdopodobnie udam się na emigrację. Oczywiście, przenosząc blog na ogólnoświatową platformę, samemu pozostając pod PiS- owską autokracją, bo państwa prawa już nie mamy. Na razie.

Szczegóły też w odpowiednim czasie. 

Czyżby nadchodziły czasy "Wolnej Europy" i "Paryskiej Kultury"?

 

Podziel się
oceń
119
8


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 23 stycznia 2018 9:34

  Kto tę prowokację zrobił? TVN czy PO ? No, to Tusk znalazł mundur po dziadku z Wehrmachtu , przebrał się i z kolegami z boiska prowokację zrobił. Czego Ty bronisz? PiS i Duda przymykali oczy na narodowców i teraz zaczynają płacić cenę. Prokuratura wasza, CBA , ABW, policja, wojsko i nie jesteście w stanie ustalić , kto dokonał prowokacji. TVN zastępuje wszystkie te służby i jest bardzo dobry w śledztwach. Jako Polak powinieneś się cieszyć, że to robi. Czemu teraz, bo musiał byc stuprocentowo pewien materiału, bo jest pod obstrzałem i kary mu grożą. Tobie nawet piwo nie pomoże. Zejdź na ziemię. Szydło jechała 50 km/ h . ubezpieczenie limuzyny rządowej ma zapłacić Sławek, na komendzie we Wrocławiu kolejny młody człowiek sam się paralizatorem poczęstował, policjanci po przetasowaniach pod sklepami w upojeniu alkoholowym się ze szczęścia tarzaja. Nie matura, lecz chęć szczera. Zniszczono policję, zniszczono wojsko. Rozkładają kraj na łopatki. Bolszewia.

  autor autor

  blog: Ex

 • dodano: 23 stycznia 2018 9:19

  Jeszcze jedno. Hitler urodził się 20 kwietnia... skąd teraz ten program? W kwietniu bywa zimno, a ta impreza była jakby w środku lata!!!! Prowokacja czystej krwi... Oni to potrafią... PO jest w tym mistrzem tak jak z budką pod ambasadą rosyjską.

  autor Ex- pcimianin

 • dodano: 22 stycznia 2018 21:43

  TVN w rękach przyjaciół Amerykanów. Nawet ukarać go nie dają. A ten broni. Komenda policji we Wrocławiu, wypadek Szydło, teraz narodowcy i wiele innych przekrętów PiS. Narodowcy wybrali Dudę i wsparli Kukiza. Jasną Górę opanowują. Nam zostanie Toruń lub papież Franciszek.

  autor Autor

 • dodano: 22 stycznia 2018 20:10

  Polakowi nie ale pisomafii tak

  autor Jo

 • dodano: 22 stycznia 2018 17:21

  To zwykła prowokacja jak ta ze spaleniem budki przed ambasadą rosyjską.. Wyobrażasz sobie że na twoje urodziny przychodzi tvn? czy Ty widziałeś, że obrazy były z bardzo bliska.... Hitler robił prowokacje, dlaczego by Tvn ich nie robiła... Wszak to tv niemiecka.. Polakowi by nie przyszło do głowy gloryfikować Hitlera... Nie z nami te numery Bruner!!

  autor Ex- pcimianin

 • dodano: 21 stycznia 2018 9:00

  Urodziny Adolfa Hitlera
  Reporterzy byli m.in. świadkami, jak polscy neonaziści obchodzili 128. rocznicę urodzin Adolfa Hitlera. Zaproszenie dostali od Polskich Narodowych Socjalistów.
  W uroczystości zorganizowanej w lesie koło Wodzisławia Śląskiego brał udział m.in. Mateusz S., pseudonim Sitas - obecny przewodniczący zarządu stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność", które jest... organizacją pożytku publicznego.
  Niektórzy uczestnicy "imprezy" mieli na sobie mundury Wehrmachtu czy SS, w tle można było usłyszeć nazistowskie marsze wojskowe. Nie zabrakło też flag III Rzeszy oraz "ołtarzyka" ku czci zbrodniarza z jego portretem.

  To jeden z najlepszych strategów, dowódców i umysłów wszech czasów. Miał wizję zjednoczenia narodu, opartą na dumie, honorze i lojalności.
  Był prawdziwym dżentelmenem. Był bardzo przyzwoitym człowiekiem. Nigdy nie przeklinał i nie pozwalał na złe zachowania


  - to tylko fragmenty przemówienia wychwalającego Hitlera. Wygłosił je Mateusz S. Na koniec podpalono sporych rozmiarów swastykę, przy której robiono sobie zdjęcia. Wznoszono też toasty za "Adolfa Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę". Był nawet tort ze swastyką.

  autor autor

  blog: dochodzą do głosu przy PiS-ie

 • dodano: 21 stycznia 2018 8:58

  listopada 1939 r. – czarny, odkryty mercedes sunie ulicami Krakowa, które toną w morzu flag ze swastykami. Limuzyną podróżuje Hans Frank, wyznaczony przez Hitlera na generalnego gubernatora części okupowanych ziem polskich. Mijając szpalery żołnierzy Wehrmachtu i policji, kieruje się na Wawel – na ponad cztery lata dawna siedziba polskich królów stanie się bowiem kwaterą główną tego hitlerowskiego zbrodniarza. Na zamku witają go niemieccy oficerowie i urzędnicy, ale uwagę Franka zwraca przede wszystkim... delegacja podhalańskich górali, która na tle jednolicie ubranych Niemców wyróżnia się wielobarwnymi strojami. Mężczyźni zarzucili na ramię haftowane cuchy, w rękach trzymają kapelusze z muszelkami i ciupagi; kobiety założyły wielobarwne gorsety i spódnice z tybetu. Pięcioosobowej grupie przewodzi przedstawiciel znanego góralskiego rodu, Wacław Krzeptowski, wraz z nim do Krakowa przyjechała Karolina Gąsienica-Rój, Maria Siuty-Szwab, Stefan Krzeptowski i Józef Cukier. Górale są uśmiechnięci, a ich obecność podczas powitania Hansa Franka i odświętne stroje nie są przypadkowe. Zjawili się tu z własnej woli w celu przypieczętowania zawartego nieco wcześniej sojuszu góralsko-niemieckiego. Krzeptowski wyciąga kartkę i nieco niepewnym głosem odczytuje po niemiecku peany na cześć gubernatora. Na koniec wręcza mu w prezencie złotą ciupagę. Wydarzenie szeroko komentuje prasa „gadzinowa". Polacy z oburzeniem oglądają zdjęcia przedstawiające górali kłaniających się w pas Frankowi, a wiernopoddańczą postawę Krzeptowskiego i jego towarzyszy nazywają pogardliwie „hołdem krakowskim". Szok jest tym większy, że ledwie dzień wcześniej Gestapo aresztowało profesorów krakowskich uczelni w ramach akcji znanej pod nazwą Sonderaktion Krakau.

  autor autor

  blog: dziś hołd PiS

 • dodano: 20 stycznia 2018 17:03

  Rozstania wyzwalają szczerość. Bul, Expcimianin. Dziękuję za te słowa. Historia oceni, kto z nas miał rację. Co poniektórzy mają ostatnią okazję, aby sobie użyć, odreagować. Korzystają z niej, ale podejrzewam, że to oni najbardziej blogiem dalej żyć będą. Tak , jak wiernymi Czytelnikami byli. Prawda jedynie wyzwala, ta prawda, która boli. Może zdobyć się raz na odwagę, stanąć twarzą w twarz ze mną, skoro w sądy nie wierzyliście i wygarnąć. Jedynie to Was wyzwoli. Upust zza węgła nic nie da i blog dalej będzie Wam się śnił po nocach. Trochę odwagi, proferos, pastor i inne.

  autor Autor

 • dodano: 20 stycznia 2018 14:22

  Bo jesteś zwykłym chamem.

  autor proferos

 • dodano: 19 stycznia 2018 19:05

  Kogut- scenariusz jak z obajtka ,zaslabniecie a teraz będzie grał ofiarę!

  autor Jo

 • dodano: 19 stycznia 2018 12:06

  Bezkarnie obrażał? Każda osoba obrażona mogła skopiować tekst i wytoczyć proces. Kłamstwo podobnie. Niiczego nie prostowałem ani nikogo nie przepraszałem.

  autor autor

 • dodano: 18 stycznia 2018 16:35

  Chyba Pan Bóg przez likwidacje Ciebie uratował... Cieszę się bardzo. Mam nadzieję, że się jeszcze kiedyś piwa napijemy, i zapomnimy o naszych sporach "tak zażarcie głupich". Życie pokaże, kto miał rację, jak zawsze, a historia kiedyś nas oceni . Póki co nie emigruj.. nasz kraj.. ziemia jest piękna. A my mamy prawo się różnić.. Tylko nie palmy naszych biur, nie oblewajmy łajnem biur poselskich tych , którzy myślą inaczej...

  autor Ex- pcimianin

 • dodano: 18 stycznia 2018 13:32

  a ja tam zaś go na swój sposób poważam - przynajmniej jego poglądowa flaga trzepocze w jedną stronę - czy ta strona jest słuszna osądzi historia - nie mnie go sądzić - przynajmniej było się z kim merytorycznie posprzeczać - no cóż szkoda - życzę dalszych sukcesów na emigracji - tak jak Ewa Kopacz z córką - hehehe

  autor bul

 • dodano: 18 stycznia 2018 8:02

  Od kwietnia 2016 r. średnie ceny mierzone wskaźnikiem inflacji wzrosły o 3,2 proc. Oznacza to, że za 500 zł obecnie można kupić tyle samo co za 484 zł w kwietniu 2016 r. To pozycje uśrednione we wskaźniku inflacji (CPI) przez GUS.
  Jeśli policzyć koszyk wydatków gospodarstw domowych, które pobierają świadczenie 500+, to inflacja była nieco wyższa, więc również i większa strata w budżecie domowym. Przede wszystkim więcej wydaje się tam na żywność - w gospodarstwie 500+ idzie na nią 25,1 proc. budżetu, a w pozostałych gospodarstwach domowych 23,6 proc.
  Żywność w ubiegłym roku drożała szybciej niż pozostałe dobra, więc i „inflacja 500+” jest nieco wyższa - zamiast 3,2 proc., wyliczyliśmy, że jest to 3,4 proc. Oznacza to, że przeciętne gospodarstwo domowe, pobierające świadczenie dostaje już nie 500+, ale realnie 483+ w cenach z kwietnia 2016

  autor autor

  blog: dobra zmiana

 • dodano: 17 stycznia 2018 22:15

  No i bezkarnie obrażał.

  autor pastor

 • dodano: 17 stycznia 2018 15:58

  No trochę tu przez ten czas nakłamałeś.

  autor proferos

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 22 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 218 537