Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 329 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1196834

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Apel Franciszka via Prymas Polak.

poniedziałek, 08 stycznia 2018 10:22
Skocz do komentarzy

 

   Tydzień roku 2018. za nami. Skończył się także okres bożonarodzeniowy w Kościele Katolickim. Rozpoczął w Kościele Prawosławnym. Święto Trzech Króli też za nami. Byle do Matki Boskiej Gromnicznej. Karnawał.

A tu śniegu nie ma. Kolędników w tym roku też. Czyżby tradycja zanikała?

Piękny okres i cudowne obyczaje.

  Owoce dwuletniego psucia państwa przez Prezydenta Dudę i rządzący PiS od początku roku 2018. przypominają o sobie. Premier Morawiecki rozpaczliwie szuka wsparcia na Węgrzech. Orban zainteresowany jest tym, aby Polska była na tapecie jak najdłużej, bo będzie mógł ją kokietować, jako chłopca do bicia wskazywać i ugrywać swoje u Putina i w Unii. Wstaliśmy z kolan. Premier 10 - cio milionowych Węgier jawnie rozpycha się jako lider Europy Środkowej. A była nim Polska. Jutro Morawiecki jedzie do Junckera.  Juncker przyjmie go z Timmermansem. Wszystko spóźnione, bo sprawa przekazana przez Komisję Europejską do Rady Europy. Pisowski wyborca z uporem maniaka, powtarza, że nareszcie uzyskaliśmy podmiotowość, że patrioci nami rządzą. Patrioci, którzy niszczą państwo i szkodzą szalenie Polsce. Już zaszkodzili. Polska uważana jest obecnie za największego egoistę w Unii. Przynajmniej w tym przoduje. Przejęła pałeczkę od Węgier. A tu negocjacje budżetowe się rozpoczynają. WREDNĄ TWARZ POLSKA POKAZAŁA.

Wyborco PiS-u, Tobie to zawdzięczamy.

Kiedy pisowski wyborca się opamięta?

Morawiecki nie ma żadnych szans na odzyskanie twarzy Polski. Zamiast polityki PiS zmienił polityka, czyli Premiera. W Europie o tym wiedzą. Bez "Targowicy".  Bez zmiany polityki Polska będzie dalej izolowana. Kaczyński cieszy się, że sankcji ekonomicznych nie będzie. I to go przekreśla zupełnie, udowadnia, że państwa Unii maja rację. Egoizm, warcholstwo, chuligaństwo polityczne Kaczyńskiego odbierane zostaje coraz bardziej jako twarz Polski mimo wysiłków opozycji i Donalda Tuska. Pisowski wyborca łapie propagandę o ulicy i zagranicy, o Targowicy i ulega straszeniu uchodźcami, których u nas nie ma i długo nie będzie,bo nie chcą być. Przybywa za to ataków na ludzi o innej karnacji mieszkające od lat w Polsce. To żniwo nieodpowiedzialnej polityki anty uchodźczej PiS-u.  Zbieramy żniwo straszenia uchodźcami przez Kaczyńskiego, Błaszczaka [ curiosum MSW ] i innych lokajów Kaczyńskiego w terenie.

Wstyd za takich Polaków, którzy patriotami się mienią.

  Zaczyna się budzić Kościół. Dochodzą do głosu hierarchowie ewangeliczni, choć jeszcze Jędraszewskich i Głódziów rozpaczliwe próby bronienia PiS-u też słychać.

 Za Nesweeckiem przypomnę słowa Prymasa Polaka, które wygłosił w katedrze gnieźnieńskiej jako posłanie noworoczne. Weźmy je sobie do serca i ratujmy twarz Polski. Pisowski wyborco, katoliku, nie przynoś już wstydu Polsce. :

"- Pokój, który aniołowie głoszą pasterzom w noc Narodzenia Pańskiego, jest głębokim pragnieniem wszystkich ludzi i wszystkich narodów, szczególnie tych, którzy najbardziej cierpią z powodu jego braku – cytował orędzie papieskie abp Polak podkreślając, że w tym roku wśród tych ludzi papież Franciszek wskazuje szczególnie na migrantów i uchodźców, którzy, by żyć w pokoju, gotowi są ryzykować życie.

- To prawda – cytował dalej Prymas – że przyjęcie drugiego wymaga konkretnego zaangażowania, czujnej i wyrozumiałej uwagi, że trzeba postępować zgodnie z cnotą roztropności, że właśnie na rządzących spoczywa konkretna odpowiedzialność wobec własnych społeczeństw. Czy jednak – pytał dalej – oprócz tej jasnej świadomości, która wzywa do rozsądku i roztropności, nie trzeba nam dziś usłyszeć z papieskiego przypomnienia, że w tym wszystkim rozpowszechniła się retoryka, która wyolbrzymia zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego lub koszty przyjęcia nowych przybyszów, lekceważąc w ten sposób godność ludzką, którą należy uznać we wszystkich, bo są synami i córkami Boga.

- Ci, którzy podsycają strach przed migrantami być może w celach politycznych, zamiast budować pokój, sieją przemoc, dyskryminację rasową oraz ksenofobię, które są źródłem wielkiego niepokoju dla tych wszystkich, którym leży na sercu ochrona każdego człowieka – cytował w odpowiedzi znaczące słowa papieskiego orędzia metropolita gnieźnieński.

Przypomniał też słowa św. Jana Pawła II, że „jeśli wielu ludzi podziela marzenia o świecie, w którym panuje pokój, jeśli docenimy wkład migrantów i uchodźców, ludzkość może coraz bardziej stawać się rodziną wszystkich, a nasza ziemia prawdziwie wspólnym domem”.

- Wśród tych, którzy uwierzyli w to marzenie byli także i nasi przodkowie, którzy sto lat temu, także tutaj, w Wielkopolsce i na Kujawach, uwierzyli w marzenie o wolnej i niepodległej Polsce – mówił abp Polak. " 

Podziel się
oceń
84
10


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 16 stycznia 2018 6:42

  PiS nam jeszcze wiarę katolicką przewróci do góry nogami. Ale księża w większości poparli PiS. To i mają. Chyba, że ważniejszy PiS niż Chrystus?Pawłowicz po raz kolejny na Facebooku podjęła temat uchodźców. Tym razem jednak postanowiła odpowiedzieć nie na słowa opozyji, ale przedstawiciela Kościoła - kard. Nycza. Poprosiła go, by przestał namawiać Polaków do przyjmowania uchodźców.
  "Księże kardynale, proszę się nie gniewać, ale na żądanie naszych wyborców i w swoim imieniu to powiem: Proszę nie stosować wobec Polaków uporczywej moralnej przemocy przy użyciu takiej interpretacji zasad naszej wiary, byśmy wbrew jasnemu nakazowi obrony krzyża, wbrew naszej instynktownej niezgodzie i uzasadnionemu strachowi o nasze życie i bezpieczeństwo – sprowadzali do chrześcijańskiego kraju broniącego się właśnie przed lewacką agresją kulturową – migrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu i 'integrowali się' z nimi, skoro pierwszym religijnym celem tych 'gości' jest nawracanie innowierców na islam, często przez zastraszanie i terror" - napisała

  autor autor

 • dodano: 16 stycznia 2018 6:32

  Wychodzę z domu i boję się, że ktoś mnie zaczepi – mówi „Newsweekowi” Mateusz. Ma 13 lat, od trzech mieszka w Polsce, wcześniej w USA. Mama Polka, tata Amerykanin, ciemnoskóry. Mateusz ma po tacie ciemne, kręcone włosy i skórę trochę bardziej po nim niż po mamie. Mieszkają w Nowym Sączu. – W autobusie ludzie gapią się na mnie, jakbym był jakimś kosmitą. Tato bardzo się denerwuje, mówi, że to niekulturalne. Czasami, jak oni tak patrzą na nas, to my z tatą na nich. Kto dłużej wytrzyma? Sprawdzamy, kiedy odwrócą wzrok.
  Anna, mama Mateusza: – Zdarzało się, że szliśmy z Mateuszem, a jakieś wyrostki wrzeszczały: „Ty, muzułmanin, spieprzaj stąd”, „Wracaj do Afryki”. To się zdarza nie tylko w Nowym Sączu, w Krakowie też. Zaczepiają na ogół młodzi mężczyźni.
  W szkole zdarzało mu się słyszeć, że jest Murzynem albo że jak ktoś dotknie tego, czego on wcześniej dotknął, to się pobrudzi. – Czasami już nie wiem, jak sobie z tym radzić. Zdarza się, że od razu idę z tym do pani pedagog, a czasami w ogóle nie reaguję

  autor autor

  blog: wyborca PiS-u, katolik

 • dodano: 15 stycznia 2018 8:49

  Co nam te trzy przywołane tu wydarzenia mówią o Polsce i Polakach? Co mówią o Kościele, który w naszym kraju, czy nam się to podoba, czy nie, wciąż pełni ważną funkcję nie tylko religijną, ale i społeczną? Otóż zobaczyliśmy dwie Polski i dwa Kościoły. Pierwsza odsłoniła się na Jasnej Górze, gdzie z pielgrzymką zjechali kibice i ich duszpasterze. Zobaczyliśmy ludzi, którzy pod okiem swych księży modlą się, by zaraz potem wyjść i siać nienawiść wobec tych, którzy przyszli, by w milczeniu trzymać transparenty z hasłami, które są przecież sednem ewangelii. „Pobożni kibice”, czyli nacjonaliści i rasiści, zamiast się do nich dołączyć, rozpoczęli swój tradycyjny taniec nienawiści. Duszpasterze zaś, jak i klasztor, nie potępiając tej antychrześcijańskiej postawy, legitymizują działania tych posłańców „złej nowiny”.
  Z drugiej strony w niedzielę widzieliśmy Kościół, który wraz z Franciszkiem modli się za uchodźców. Wzywa katolików do solidarności z ludźmi, którzy, uciekając przed cierpieniem i śmiercią, szukają pomocy i życzliwości z naszej strony. Widzieliśmy Polki i Polaków, którzy nie lękają się – mimo niechęci do WOŚP polityków partii rządzącej – pomagać Owsiakowi grać dla wspólnego dobra. Widzieliśmy, jak niektórzy księża odprawiali mszę, mając na ornacie przylepione czerwone serduszko, symbol największej orkiestry świata.
  I teraz rzecz najważniejsza: to od nas, Ciebie i mnie zależy, która Polska zwycięży. Czy ta z jasnogórskich wałów, gdzie duszpasterze legitymizują działania kiboli, którzy po mszy świętej odpalali race i złorzeczyli, gdzie wykrzykiwali hasła pełne nienawiści i pogardy wobec innych ludzi, paląc przy tym ich transparenty? Czy zwycięży ta Polska, którą widzieliśmy w niedzielę, Polska, w której Kościół modli się za uchodźców i wzywa do solidarności z nimi, a Polacy, mimo przecież różnic politycznych, światopoglądowych, religijnych czy seksualnych grają w jednej orkiestrze – Orkiestrze Ludzi Dobrej Woli. Moja Polska, Polska moich marzeń, to ojczyzna, którą budują ludzie dobrej woli

  autor autor

 • dodano: 14 stycznia 2018 16:17

  Takich złodziei, jak obecnie nie było w wolnej Polsce. Pazerność Misiewiczów potworna. Nagradxają sië podwójnie, wyprowadzają pieniądze publiczne nagminnie. Prokuratura Ziobry swoim umarza, prokuruje oskarżenia PO. Kaczyński tworzy państwo oligarchiczne podobne do Orbana pod płaszczykiem walki z korupcją, tworzy warunki do korupcji dla swoich. To jest zawłaszczanie państwa. 500+ oślepiło wielu.

  autor Róg

 • dodano: 14 stycznia 2018 16:17

  Takich złodziei, jak obecnie nie było w wolnej Polsce. Pazerność Misiewiczów potworna. Nagradxają sië podwójnie, wyprowadzają pieniądze publiczne nagminnie. Prokuratura Ziobry swoim umarza, prokuruje oskarżenia PO. Kaczyński tworzy państwo oligarchiczne podobne do Orbana pod płaszczykiem walki z korupcją, tworzy warunki do korupcji dla swoich. To jest zawłaszczanie państwa. 500+ oślepiło wielu.

  autor Róg

 • dodano: 13 stycznia 2018 16:21

  W okresie 2015 - 2017 za rozmowy na antenie TvTrwam rząd Szydło zapłacił dyrektorowi Rydzykowi 73,5 mln złotych ( SIEDEMDZIESIĄT TRZY miliony PIĘĆSET tysięcy złotych) ... za ponad TRZY miliony z pieniędzy Nadleśnictwa Choczewo zrobiono drogę z plaży do Kopalina ( do Szlacheckiego Gniazda ? ), której Nadleśnictwo do prowadzenia gospodarki leśnej nie potrzebowało ...

  autor podatnik dojony przez PiS

 • dodano: 13 stycznia 2018 11:30

  ale mam z Was ubaw szacowni gminni pełowscy szmalcowniki, ale się miotacie - żeby pełowska szmata była bardziej radykalna niż sam Jarosław i krystyna Pawłowicz - no takich jajców to jeszcze nie grali - ale jeszcze za mało was gnoją skoro HGW za ostatni rachunek rachunek telefoniczny wyciągła 50 tysiaków od biednego narodu - już dawno cała pełowska bladź winna być zdelegalizowana i najsurowiej osoądzona łącznie ze zdradą stanu i czapą.

  autor bul

 • dodano: 12 stycznia 2018 15:39

  A co to? Bez wygranych wyborów samorządowych zbyszko nic nie może?
  Dwa lata i co? Nic. Zobaczysz jak sprawa zwrotu kamienic skończy się w sądzie. Dostaną zwrot kasy z odsetkami. Te pieniądze powinni ściągnąć, ale kont urzędników, jeśli wydawali decyzję z naruszeniem prawa.

  autor pimpek

 • dodano: 12 stycznia 2018 13:34

  Ex- pcimianin sprawdź jaka pogoda była 10/11 stycznia 2015 w całej gminie. Zobaczysz, że żaden huragan Feliks do Pcimia nie doleciał! Wójt Obajtek nie miał prawa udawać, że nawałnica zniszczyła mu szkołę i wyciągać z MEN 550 tysięcy na obiecany wcześniej remont! Ale to zrobił i jeszcze wciągnął szkołę do kłamliwej kampanii wyborczej ( malowanie z Szydło).
  Tacy prawi i sprawiedliwi są twoi pupile z PiS.

  autor huragan Feliks

 • dodano: 12 stycznia 2018 11:58

  Przy głosowaniu w sprawie aborcji szok... Pokazali kim są.. oszuści demagodzy z PO i nowoczesnej! Tu nie ma żadnej ideologii.. czysty koniunkturalizm..Za poglądy moralne PO wyrzuca ..Tak ma wyglądać centroprawicowa partia "Obywatelska" Za wprowadzeniem sankcji (nawiasem mówiąc śmiesznych) Posłowie PO są usprawiedliwieni?) Oj dzieje się... A dopiero okaże się, jak PIS wygra samorządowe, ile tam z funduszy UE wykradziono... hoho! trzeba będzie wprowadzić program "Więzienie +" Przed zjednoczoną prawicą stoją zadania... Aha zajęto już konta złodziei w Warszawie... HGW drżyj,, W kajdanach stawisz się przed komisją...reprywatyzacyjną..

  autor Ex- pcimianin

 • dodano: 11 stycznia 2018 23:42

  Szefem Sejmowej Komisji Finansów zostanie były skarbnik PZPR Jan Szewczak. Co to wykrzykiwał obecny minister MSWiA Jojo Brudzinski ? Czy to było: Cała Polska z nas się śmieje ... KOMUNIŚCI i ZŁODZIEJE!

  autor malina z ... b

 • dodano: 10 stycznia 2018 16:01

  Jackowski w przeciwieństwie do towarzyszy z PO nie ma amnezji tak jak wszyscy świadkowie na czele z prokurator Kijanko i prezydentem Gdańska! Dorabiać się trzeba i należy, ale nie w taki sposób jak elity PO. Jackowski nic nie ukrywa ot i sedno sprawy. Prezydent Gdańska okradał państwo, w imieniu którego sprawuje urząd. To skandal! Jeśli chcecie "demokracji" Tuska proszę bardzo... Służba zdrowia: mówicie że jest słaba- Ale jak mieli być zdrowi ludzie w Polsce za czasów PO gdzie dzieci były głodne? Głodne to zdrowe? chyba nie... teraz ubóstwo ograniczono.. dobrze dożywiony człowiek to w 95% zdrowy człowiek! Czy PO zmierzyło się z biedą? Nie, był czekoladowy orzeł dla elit...Kto ma oczy niech patrzy!

  autor Ex- pcimianin

 • dodano: 10 stycznia 2018 14:31

  Ex doskonale oddaje krętactwo moralne zwolenników PiSu. Szkoda, że księża to wsparli. Mam nadzieję, że wiedzą, że się pomylili. Exa znam, stąd walnąłem mu szczerze. Specyfik. Interesuje mnie konstrukcja psychiczna tego typu zakłamanych i... Wystarczy ludzi.

  autor Autor

 • dodano: 10 stycznia 2018 9:18

  ex w swojej pysze niedługo zażąda, by Papież przed publikacją następnej
  encykliki po imprimatur zgłosił się na nowogrodzką. Wszak on i prezes to źródło prawdy.

  autor pimpek

 • dodano: 09 stycznia 2018 21:57

  Ex--nie podoba się prezydent Gdańska, ale siedem mieszkań Jana Marii Jackowskiego. W różnych miejscach Warszawy Jackowski zgromadził siedem mieszkań. Ich łączna powierzchnia sięga 450 m kw. Wraz z rodziną wynajmuje dwupoziomowy lokal o powierzchni blisko 200 m kw. Jackowski ma też 30-metrową spółdzielczą kawalerkę oraz pięć mieszkań na wynajem (w sumie 213 m kw). Ex - nie widzi też nic w tym, że Obajtek z biedaka na bogacza wyrósł i to większego od jakiegoś prezydenta Gdańska. Ex - spójrz w lustro.

  autor huragan Feliks

 • dodano: 09 stycznia 2018 19:24

  Kto te kamienice reprywatyzowal ?mafia?gangsterzy?a Lech Kaczyński ile oddał ganksterom?

  autor Jo

 • dodano: 09 stycznia 2018 17:08

  Przyjacielu: Ty o kościele nie mów! Ksiądz Sowa, znasz go! On Ci jest wygodny.. zatem może wypowiadać się.. Ksiądz w Trzebuni nie, a jakże.. księża w Pcimiu nie.. a jakże... Biskup Pieronek w tvn24, a jakże... Ojciec Rydzyk nie, a jakże.. kościół toruński hahaha..Obłudnicy i faryzeusze...Nie ma do was nienawiści.. to Wy nienawiścią zioniecie..A wasze autorytety: Rostowski, Balcerowicz... i ich wizje że Polska to Grecja!! Takie autorytety i elity masz.... Prezydent Gdańska.. złodziej i oszust.. to twoi guru,,, śmiesznie na tym blogu wyglądasz.... I jest mi Cię żal.. Po ludzku.. ale jesteś wolny.. możesz kłamać i żyć iluzją... szkoda .

  autor Ex- pcimianin

 • dodano: 09 stycznia 2018 11:32

  Zapraszam :)

  autor Kelsey

  blog: http://restaurator-moebius.de/kleider-und-tunike-21027/kleid-schwarz-blau-wei-gold-25.html

 • dodano: 09 stycznia 2018 11:15

  Zapraszam :)

  autor Jacob

  blog: http://restaurator-moebius.de/unterwsche-unterhosen-68129/rosa-schlpfer-bilder-19.html

 • dodano: 09 stycznia 2018 10:22

  Zapraszam :)

  autor Michal

  blog: http://restaurator-moebius.de/blusen-und-hemd-81068/bluse-spitze-60.html

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 196 834