Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 935 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Archiwum

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1233901

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Qui pro quo.

sobota, 04 listopada 2017 15:52
Skocz do komentarzy

 

       Słonecznie się robi. Jesień pięknieje. Na jak długo? Do ogródka czas wyjść.

 Konwencje partyjne jedna za drugą. Dziś Gowin się przepoczwarza. Który to już raz? W Krakowie poziom cynizmu mierzy się w gowinach. Wszyscy czekają na półmetek rządów PiS-u i rekonstrukcję rządu. Prezes nam zachorzał. Przepychanki między PiS-em a Prezydentem w sprawie zawetowanych ustaw dotyczących sądownictwa trwają w najlepsze. Igrzyska dla ludu. Zarówno Prezydent jak i PiS złamali konstytucję niejednokrotnie i dalej ją łamać zamierzają. Peerelowski prokurator Piotrowicz gra więc swoją rolę życia z rzekomo walczącym z resztkami systemu Prezydentem. Tragifarsa. Komisje sejmowe powołane do grillowania PO przeciwko PiS-owi się  obracać zaczynają. Aspirująca do roli prezydenta Krakowa Wassermanówna z posłem Suskim kompromitują się w najlepsze. Amber Gold do SKOK-ów zaczyna prowadzić. A mieli ustrzelić Tuska. Minister Jaki aspirujący do roli prezydenta Warszawy zamiast Gronkiewicz- Waltz musi zajmować się pisowskimi urzędnikami, którzy przekazywali kamienice z mieszkańcami w przestępczych okolicznościach. A PiS Warszawą rządził krótko. Rząd PiS-u z tego okresu też w aferę mieszkaniową w Warszawie zamieszanym poważnie jest. Ale swoich nijak przesłuchiwać.

 Tymczasem PO wystawia na prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach Rafała Trzaskowskiego, który na razie w sondażach bije wszystkich kandydatów na łeb i szyję. Bój o Warszawę rozpoczął się już dawno. Nie udało się PiS-owi stworzyć metropolii, czyli dołączyć do Warszawy około 30 gmin, zaczyna się komplikować grillowanie Hanny Gronkiewicz- Waltz, PO wystawia silnego kandydata. Próba przejęcia przez rząd Placu Defilad tylko rozjuszy warszawiaków. Warszawa nie chce PiS-u.

 Jaki - Trzaskowski. To symbol podziału Polski. Niedouczony prowincjonalny trybun [ krzykacz ] narodowo - populistyczny i doskonale wykształcony, znający języki i świat otwarty młody człowiek.

 PiS dalej utrzymuje poparcie w granicach ponad 40%. Przyczyny takiego stanu rzeczy niejednokrotnie przedstawiałem. Bywało, że PO miało aż 55% poparcia tuż po wygranych wyborach. 

 Reperkusje na dwuletnie brojenie rządzących przed nami. Na razie opozycja parlamentarna nie może rozwinąć szyków. Najważniejsze, że budzi się społeczeństwo.

  Sztandarowy program socjalny PiS-u 500+ stał się faktem. Nawet jego przeciwnicy [nie bez racji] muszą do tego faktu w przyszłości się odnieść. Skoro już wydajemy te pieniądze, zróbmy wszystko, aby to było maksymalnie skuteczne. Kwestionowanie 500+ jest nie tylko szkodliwe społecznie, ale też bardzo kosztowne politycznie uważa Dominika Wielowiejska. Każdy, kto będzie zapowiadał likwidację 500+ albo planował poważne ograniczenie tego programu zapłaci za to wysoką cenę. I doda punktów PiS-owi, który ma interes w używaniu straszaka , że inni to zabiorą.

 System, który dziś mamy jest wspólnym dziełem polityki PiS i PO. Już nie ma czasu na dyskusję , co lepsze gotówka do ręki czy inwestowanie w infrastrukturę opieki nad dzieckiem, która pomoże rodzicom łączyć obowiązki rodzinne i zawodowe. Trzeba postawić na to wszystko na raz. I na stabilność systemu, nawet jeżeli nie mamy pewności czy to zadziała. Katastrofa demograficzna nam bowiem grozi. Program 500+ wymaga, mimo jego wad, ponadpartyjnego porozumienia. Stabilność polityki prorodzinnej , nie tylko 500+ jest tu najważniejsza. Budujmy żłobki i dajmy ludziom rozsądnie pieniądze.

  Dwa lata temu 70% Polaków było za przyjęciem uchodźców, dziś jest odwrotnie, tylko 30%. Ludziom wodę z mózgów zrobiono. Znajomy muzyk rapuje " dobra zmiana - czas Szatana". Tymon Tymański pisze list do Prezesa: " Drogi Panie Jarku - chciałoby się przyjaźnie rzec nad szklanicą z piwem. _ Czyż nie lepiej poddać się terapii i wybaczyć sobie oraz wszystkim innym, że są , jacy są? Wybaczyć sobie samemu, Tuskom, Wałęsom, Michnikom, wybaczyć wszystkim słowa złośliwości, ale też mądre słowa prawdy? Przecież tylko w ten sposób można zacząć nowe, szczęśliwe życie - bez intryg, teorii spiskowych, bez projekcji i szukania haków na innych. A tak na marginesie, jak wyobraża Pan sobie silną, suwerenną Polskę u boku małych Węgier [ bo przecież Czesi do sojuszów z nami wcale się nie palą]? Poza Unią Europejską? Jako drugą Białoruś , skuloną w sobie pod pachą Putina, obok podstępem rozerwanych Mołdawii, Gruzji i Ukrainy oraz gwałtem zagarniętych republik bałtyckich? Przecież dobrze Pan wie, że dla Polski są tylko dwa rozwiązania: pod ramię albo z Unią Europejską , albo z rosyjską Federacją- bo przecież nie z Chińską Republiką Ludową!".

 

  Znany pisarz, poeta i eseista Andrzej Stasiuk pisze : " Nie pozwolę politykom odebrać sobie życia. Mnie mija demonizm prezesa, kiedy go sobie wyobrażam , jak stoi na tym swoim krzesełku na golasa i wykrzykuje kulawą polszczyzną swoje slogany" Dalej: " Nie uda się zbudować społeczeństwa na fundamencie strachu, resentymentu i konfliktu. Owszem, da się je trzymać za mordę przez jakiś czas. Ale tylko przez jakiś. Konsensus jest podstawą trwania.  Zwłaszcza w czasach dość skomplikowanych, jak dzisiejsze. Po prostu nie można mieć samych wrogów. A w powieści aktualnej opcji są sami wrogowie. Nie ma przyjaciół. Są najwyżej ci, którzy się zgadzają... bo 40% nie rozumie na przykład języka, którym się do nich przemawia. Odbiera jedynie literalną treść : na przykład taką, że prezydent Duda jest wybitną osobistością. Albo, że prezes walczy o prawdę. Nie wyczuwa stylu, nie wyczuwa fałszu, nie odbiera negatywnych emocji narratora. To jest tak jak z odbiorem literatury przez niezbyt przygotowanych. Czytają czasowniki i rzeczowniki. Podmioty i orzeczenia" Francuzom i nie tylko Stasiuk odpowiada na zarzuty;" Chcieliście Polaków, to macie, z tym wszystkim, czym Polacy są."

  Zgadzam się, że największym błędem ostatniego dwudziestopięciolecia było nie pochylenie się nad panem Januszem i panią Grażyną, ale to nie znaczy, że "Dziady" ma wyreżyserować pan Janusz, a konstytucję ma napisać pani Grażyna zamiast profesorów Strzembosza czy Zolla. Jaki ma zastąpić Trzaskowskiego.

 

 

 

Podziel się
oceń
109
16


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 08 listopada 2017 22:07

  Wielu nabrało się na te piękne zapowiedzi ... W programie PiS z 2014 można przeczytać :

  "Doprowadzimy do LIKWIDACJI NEPOTYZMU w wymiarze sprawiedliwości.
  Będziemy przeciwdziałać POWSTAWANIU RODZINNYCH KLANÓW w sądach, a także klanów opartych na wykonywaniu zawodów sędziego, prokuratora, adwokata lub radcy prawnego przez osoby powiązane BLISKIMI WIĘZAMI RODZINNYMI." Tak wyglądało łowienie wyborców ... a teraz ... teraz PiS zmienił zdanie i bez konkursu awansowana córka prokuratora Piotrowicza (była adwokatem, a od roku pracuje jako prokurator rejonowa w Krośnie ), żona zastępcy Ziobry, czyli Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego ... została prezesem sądu rejonowego w Sosnowcu i itd. itp., i teraz KLANY RODZINNO - PARYTJNE TWORZĄ Nie będzie Obajtek dopiero w trzeciej prokuraturze umarzany, bo sąd w Sieradzu nie zauważył, że pani premier kolegę od malowania szkoły dzień przed rozprawą powołała na prezesa i bezczelnie sądzić go chciał ... teraz już tak nie będzie!

  autor huragan Feliks

 • dodano: 06 listopada 2017 13:41

  Tak, tak, Najlepiej efekt tego "sprzątania" widać w TK. Czy wam się uda zrobić choć jedną rzecz, ale tak by nie spartaczyć?

  autor pimpek

 • dodano: 05 listopada 2017 20:52

  Ten co sprząta ma trudniej od tego co burdel zrobił Andrzejku.
  Jak pijak narozrabia to najczęściej nie on się wstydzi.
  Amen

  autor proferos

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 21 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 233 901