Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 935 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Archiwum

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1233901

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Ryba psuje się od głowy.

sobota, 14 października 2017 16:26
Skocz do komentarzy

 

 

  Dzień Edukacji Narodowej, popularnie Dniem Nauczyciela zwany , dzisiaj mamy. Świętowano wczoraj.

  Do wszystkich życzeń dołączam prośbę o to, aby nauczyciele wychowywali młodzież w duchu zapisanym w Karcie Nauczyciela.  W sytuacji kiedy władze; Prezydent, Premier, rząd, Sejm i Senat nie respektują konstytucji, łamią ją cynicznie na każdym kroku, kiedy polskie władze jako jedyne w cywilizowanym świecie straszą uchodźcami, imigrantami i terrorystami, wsadzając ich do jednego worka, zbijając na tym kapitał polityczny, zadaniem szkoły jest te wartości kształtować. Wartości te w krajach demokracji zachodniej kształtują przede wszystkim władze i elity. U nas z góry idzie demoralizacja i antychrześcijańska postawa. W każdym narodzie znajduje się margines nacjonalistów, ksenofobów, ale elity z tym walczą.

     U nas PiS-owskie" elity" z ministrem Błaszczakiem na czele straszą uchodźcami, budzą niepokój. To jest niewyobrażalnie podłe. W katolickim kraju. Reakcja powiązanego z PiS-em Episkopatu nieśmiała i słaba. Za uchodźców biskupi modlą się w niewielkich gremiach, a wspierają choćby taką akcję różańcową na granicach, która odebrana została powszechnie jako modlitwa o niewpuszczanie uchodźców,obronę przed islamem, czyli de facto stanowiła wsparcie amoralnych władz.

  Przypominam obowiązki nauczyciela w tym względzie zawarte w Karcie Nauczyciela, Ustawie z 26 stycznia 1982 roku.

Rozdział 2: Obowiązki nauczycieli.

Punkt 4) kształcić, wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka;

5) dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów.

  Panu Prezydentowi, Pani Premier, ministrowi Błaszczakowi szczególnie, całemu rządowi, posłom i senatorom PiS-u, a także PiS-owskiemu wyborcy dedykuję pytania zadane przez obywatela RP hinduskiego pochodzenia.

 

 

 Viren Bhandari został poproszony o odniesienie się do ksenofobicznej nagonki na cudzoziemców, która ma miejsce w ostatnich latach. Odpowiedzi na to pytanie zaczął udzielać z uśmiechem i sporym dystansem. Przypomniał, że mieszka w Polsce od 17 lat, a poczuł się tu jak w domu, gdy już pierwszego dnia go okradziono. Dowcipkował też na temat tego, iż na lotnisku musi rozbierać się nawet ze skarpetek, bo ze względu na kolor skóry służby podejrzewają go o terroryzm.

 

   Później ton Virena Bhandariego zrobił się jednak poważniejszy. Zaczął opowiadać wówczas o tym, że nie korzysta z żadnego środka transportu publicznego i tego samego zabrania swojemu kilkunastoletniemu synowi. Po czym przeszedł do opowieści na temat tego, w jaki sposób jego dziecko jest traktowane przez swoich "kolegów" ze szkoły. Bhandari zacytował między innymi wulgarne i rasistowskie sms-y i e-maile, które jego 12-letni syn otrzymuje od kolegów z propozycją, aby wyp... z kraju. Te wulgaryzmy są nie do powtórzenia na blogu.

 

– Ja mam grubą skórę, ale nie mój syn i wiele innych dzieci... – próbował podsumować vloger. Po czym rozpłakał się i przez łzy stwierdził, że rasiści niszczą cały świat. – Czasami mój syn do mnie mówi: "tato, ja nie chcę żyć". To co ja mam mówić do takiego dziecka? – kontynuował zapłakany Bhandari.

 

 Pani Premier, czy Pani nie wstyd? To efekt także Pani prymitywnej propagandy. Czy potrafiłaby Pani spojrzeć w oczy temu Hindusowi? Takie pytania padły do Pani Premier w programie "Szkiełko Kontaktowe".Pis-owski wyborco Pcimia, Lubnia, Tokarni, etc. czy Tobie nie wstyd za tę władzę?  Nie wystarczy jechać na granicę z różańcem i kisić się we własnej religijności folklor przypominającej, bez chrześcijańskiej empatii. Mnożenie ilości krzyży i różańców katolikami nas nie uczyni.

 Cała wypowiedź Virena Bhandariego od 22 m 00 sek. nagrania.•YouTube.com/Blog Forum Gdansk
 
 Ktoś powie, to jednostkowy przypadek. Nie jednostkowy i wizerunek Polski i Polaków na tym niesamowicie ucierpi.
 
Podziel się
oceń
138
25


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 01 listopada 2017 8:51

  W 2016 r. prymusem w planowaniu rządowych wydatków okazał się Luksemburg, który zanotował nadwyżkę na poziomie 1,6 proc. PKB. Kolejnymi państwami z dodatnim bilansem wpływów i wydatków rządowych były Malta i Szwecja (po 1,1 proc. PKB), Niemcy (+ 0,8 proc. PKB), Czechy (+ 0,7 proc.), Grecja i Cypr (po + 0,5 proc.), Holandia (+ 0,4 proc.) i Litwa (+ 0,3 proc.). Budżety dwóch Łotwy i Bułgarii były w pełni zrównoważone.
  Najmniejsze deficyty wyrażone w procentach PKB (poniżej 1 proc.) odnotowano w Estonii (0,3 proc. PKB), w Danii (0,6 proc. PKB), w Irlandii (0,7 proc. PKB) i w Chorwacji (0,9 proc. PKB). Natomiast trzy państwa członkowskie miały deficyty równe lub wyższe niż 3 proc. PKB. Były to Hiszpania (4,5 proc. PKB), Francja (3,4 proc. PKB) i Rumunia (3,0 proc. PKB).
  Polska zamknęła 2016 rok z deficytem na poziomie 2,5 proc. PKB. To o 0,1 pp mniej niż w 2015 roku, jednak dziura budżetowa na tym poziomie nadal plasuje nas w ogonie unijnej stawki. Poza trzema krajami z dziurą w państwowej kasie powyżej 3 proc., wyższy deficyt od naszego miała tylko Wielka Brytania (2,9 proc. PKB).
  Wydatki polskiego rządu stanowiły w minionym roku 41,2 proc. PKB, natomiast wpływy - 38,7 proc. PKB.

  autor ściema

  blog: Morawieckiego

 • dodano: 01 listopada 2017 8:32

  Ukraińcy muszą spełnić takie same warunki ustawowe jak pozostali świadczeniobiorcy. Jeżeli to jest pierwsze dziecko to muszą spełnić kryterium dochodowe. Natomiast dodatkowo muszą z całą rodziną zamieszkiwać na terytorium Polski i muszą mieć odpowiedni dokument, który pozwala na pracę, czyli dostęp do rynku pracy w Polsce - wyjaśnia Natalia Siekierka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.
  We Wrocławiu świadczenie 500+ otrzymuje pół tysiąca ukraińskich dzieci. Pieniądze z rządowego programu na drugie i kolejne dziecko pobierają u nas również między innymi Czesi, czy obywatele Rumunii.

  autor xyz

 • dodano: 01 listopada 2017 8:20

  I staną Ci katolicy kiedyś przed obliczem stworcy i usłyszą. BO BYLEM W PODRÓŻY A NIE PRZYJELISCIE MNIE.................................. IDŹCIE W OGIEŃ PIEKIELNY.

  autor Jo

 • dodano: 31 października 2017 20:27

  Huragan na wyborców PiSu w Pcimiu to za mało. Orkan albo tsunami ich łeby może przewietrzyć. Swoje poglądy niech realizują zgodnie z prawem i bez małostkowych namiętności folklorem religijnym podsycanych.

  autor Katolik

 • dodano: 30 października 2017 22:56

  PAMIĘTAJMY... ja będę pamiętać ... zmarł Piotr S. Szary Obywatel, który napisał : "pamiętajcie, że wyborcy PiS to nasze matki, bracia, sąsiedzi, przyjaciele i koledzy. Nie chodzi o to, żeby toczyć z nimi wojnę (tego właśnie by chciał PiS) ani 'nawrócić ich' (bo to naiwne), ale o to, aby swoje poglądy realizowali zgodnie z prawem i zasadami demokracji." PAMIĘTAJCIE WYBORCY PIS ... SWOJE POGLĄDY REALIZUJCIE ZGODNIE Z PRAWEM I ZASADAMI DEMOKRACJI !

  autor huragan Feliks

 • dodano: 28 października 2017 10:32

  Tusk, Kopacz wyraźnie pomogli Pcimiowi przy powodzi i huraganach. Obajtek, Szydło, Szlachetna opluliście Tuska, Kopacz, nakłaniali i zyskali swoje. Obajtek przesuwał spłaty zadłużenia na kolejne lata tak, jak PiS obiecuje podwyżki różnym zawodom w przyszłości. Gmina płaci cenę za populistycznie rządy Obajtka, rozdawnictwo, zadłużanie, wyprzedaż majątku, zatrudnianie pod wybory na ćwiarteczki, pół etaty. Opisałem to z obowiązku. Teraz wychodzi. Następca idzie w ślady Obajtka także w innych sferach. Nauczyciela miał przedniego. Pisowski lud tego chciał, jest demokracja. Ma to, za czym głosował.

  autor Autor

 • dodano: 28 października 2017 8:20

  Opublikowano Ranking Gmin Małopolski. Gmina Pcim pod światłym kierownictwem zajmuje 140 miejsce w Małopolsce./ Na 180 gmin/ Przoduje w wydatkach na administrację. /Liczone na jednego mieszkańca/ Brawo, brawo, brawo. Jak tak dalej pójdzie to niedługo wywalczymy pudło. /Wśród tych co zamykają stawkę. /

  autor pimpek

 • dodano: 27 października 2017 21:11

  Jak nazwać ludzi którzy się cieszą, że : " NOWA USTAWA KAMIŃSKIEGO ZATRZĘSIE SAMORZĄDAMI" ???
  Co myśleć o ludziach, którzy się cieszą: "WRESZCIE ZACZNIE SIĘ LUSTRACJA CWANIACZKÓW CO IM PUBLICZNY GROSZ OD LAT PACHNIE."

  Cieszą się naiwnie, że cwaniaki i komuchy znikną z ich najbliższego otoczenia. Otoczenia, na które mają wpływ jako wyborcy! Łudzą się że partia, która komuchów i TW hołubi, w której Piotrowicz i TW Wolfgang mają się dobrze zrobi porzadek w gminie. Naiwniacy!
  Pokazał Obajtek jak się rządzi gminą! Teraz Kaczyński tak samo Polską rzadzi. Naiwniacy zadowoleni, a to tylko PiS "swoich" wszedzie wsadzi i kasę na Rydzyka wyda.

  autor malina z ... buliny

 • dodano: 27 października 2017 18:48

  Co może myśleć o polskiej armii młody, zdolny człowiek, do którego wciąż docierają sprzeczne informacje o priorytetach wojska, o jego sile i znaczeniu, o ciągłych reformach w strukturach dowodzenia w siłach zbrojnych? Czyż nie będzie stawiał pytań: jaki jest sens i czy warto być żołnierzem? - powiedział w trakcie swojego kazania bp Guzdek, które wygłosił na mszy w 99. rocznicę utworzenia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

  Jak czytamy na stronie "Polityki", biskup zwracając się do licznie zgromadzonych generałów i pułkowników, przestrzegał przed "kreowaniem wizji, planów czy też perspektyw nieosadzonych wystarczająco mocno w rzeczywistości".

  Duchowny przywołał w swojej homilii słowa papieża. - Franciszek podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży przestrzegał przed "sprzedawcami dymu". Przestrzegał przed tymi, którzy "sprzedają" fałszywe iluzje, czarują słowem, nie myśląc o konsekwencjach. Słowem pozbawionym czynów można budować rzeczywistość, ale tylko na krótki czas - powiedział bp Guzdek.

  - Jeśli mamy oczy i uszy otwarte, pytania muszą się pojawiać. Jest ich wiele, ale w tym gronie nie ma potrzeby, aby je artykułować. Nie może jednak zabraknąć nam mądrości i odwagi, aby szukać na nie odpowiedzi i z determinacją rozwiązywać pojawiające się problemy - mówił duchowny. Jak zauważa "Polityka" jest to odniesienie do perspektyw zarysowanych w Strategicznym Przeglądzie Obronnym.

  Biskup w swoim kazaniu przypomniał, że to na żołnierzach "ciąży obowiązek budowania pozytywnego wizerunku polskiej armii nie tyle słowem, co konkretnymi decyzjami, wypracowanymi w zaciszu gabinetów poszczególnych rządów Sztabu Generalnego".

  - Musicie być wolni! Nie możecie ulec postawie wyrażonej słowami: byle tylko przetrwać i nie narazić się nikomu. Zbigniew Herbert w niezwykle trafny sposób przestrzegał przed "epidemią instynktu samozachowawczego" i udziałem w "przyspieszonych kursach padania na kolana" - zaapelował biskup.

  - Musicie być ludźmi o prawych sumieniach! Możecie stracić wszystko, co można kupić za pieniądze, ale nie pozwólcie na utratę tego, czego za żadne pieniądze kupić się nie da – spokoju sumienia. Prawe sumienie jest bowiem przymiotem ludzi szlachetnych i wolnych – stwierdził biskup polowy. - Musicie być mocni! Waszym zadaniem jest myśleć i mówić prawdę, zawsze w trosce o wzmocnienie siły armii. Trzeba mieć odwagę, jeśli przyjdzie taka godzina, aby powiedzieć wielkie "tak" albo wielkie "nie" - dodał.

  autor autor

 • dodano: 27 października 2017 15:59

  Obajtek ma być wicepremierem u Kaczyńskiego. Nie wiedzą co z Szydło zrobić. Może sprzątającą w Szkole Podstawowej z huraganu słynnej by została. Zmyłaby syf kłamstw i po malowaniu zostawiony razem z Ciaptulą.

  autor Xyz

 • dodano: 27 października 2017 15:40

  Sprawa robi się głośna na świat. Invenergy, amerykański inwestor wiatrowy pozywa Polskę ! Wszystko z powodu niedawnej szarży Obajtka. Uwierzył Obajtek, że "wszystko może" i wojnę Stanom Zjednoczonym wypowiedział !

  Przed dwoma laty Obajtek obiecał remont szkoły im. Armii Krajowej.
  W budżecie gminy zaplanował 550 tysiecy ... na trzy szkoły.
  W tv pokazywali huragan Feliks. Wymyślił, że huragan szkołę zniszczył i wyciągnął od rzadu PO nastepne 550 tysięcy, i razem z Szydło nakłamał w czasie malowania szkoły w kampanii wyborczej. Oboje dostali tytuł Przyjaciela Szkoły i zaczęła się kariera Obajtka. Został prezesem ARiMR, rozwalił dopłaty dla rolników, pozatrudniał "misiewiczów" ... jak rolnicy zaczęli się burzyć ... AWANSOWAŁ na prezesa ENERGI (miesięcznie podobno 130 tys.+ cudowne zabranie sprawy z sadu do uzupełnienia akt sprawy i UMORZENIE ... w trzeciej prokuraturze !!!) ... przez ostatnie dwa miesiące biegał od Radia Maryja do tv PIS i znowu wykrzykiwał, że aferę odkrył, że dzięki jego działaniom miliony Polska będzie miała, komisji sejmowej do spraw OZE chciał ... nawet 11 października nagrodę za to odebrał i zdjęcie z Jakim, Szydło i Morawieckim sobie zrobił!
  Niestety 16 października amerykańska firma Invergy ZAWIADOMIŁA premier Szydło i prezydenta Dudę o ROZPOCZĘCIU sporu gospodarczego o 700 milionów dolarów, które będzie im musiała Polska zapłacić !!!
  Zapewne nie takiego obrotu sprawy spodziewał się Obajtek. Rząd zamiast go bronić, to podkulił ogon i wypiął się na Obajtka. 18 października Ministerstwo Energii WYDAŁO OŚWIADCZENIE: "To nie nasza sprawa" " W sprawie Amerykanów nawalili prezesi Energii i Tauronu".

  Obajtek chwilowo zapadł się pod ziemię. Możliwe, że będzie tak jak w ARiMR, to znaczy namieszał, napsuł, rząd PO opluł i ... AWANSIK.
  Taką piekną kampanię wyborczą dla "dojnej zmiany" cały czas robi. Niedługo to i czakoladki będzie rozdawał.
  Pewnie dlatego w ciągu 2 lat rządu PiS trzy razy drożała cena prądu o 40 %.

  https://www.ft.com/content/a26dda50-af3b-11e7-aab9-abaa44b1e130

  http://wyborcza.pl/7,155290,22529539,kompromitujace-oswiadczenie-ministerstwa-w-sporze-z-usa-zostawia.html

  autor huragan Feliks

 • dodano: 27 października 2017 10:18

  Mieliśmy już rządy różnych nieudaczników i lajdakow, ale Rządu gangsterów to chyba jeszcze nie było!

  autor Jo

 • dodano: 27 października 2017 7:48

  Wyborcy PiS-u nie są chyba do końca świadomi tego, że wspomniane koszty de facto rozkładają się na wszystkich Polaków. To właśnie wśród wyborców partii rządzącej jest bowiem największy odsetek (25 proc.) przekonanych o tym, że rząd premier Szydło ma własne pieniądze, z których opłaca prorodzinny program. Dla porównania – wśród wyborców Platformy Obywatelskiej jest to 5 proc., a .Nowoczesnej i Kukiz'15 po 6 proc.
  To również wyborcy PO są najbardziej świadomi tego, że dokładają się do funkcjonowania rządowego programu. Taką wiedzę ma 55 proc. z nich. Z kolei wśród wyborców formacji Pawła Kukiza aż 41 proc. nie potrafi wskazać głównego źródła finansowania „500 plus”.
  Ekonomiczna świadomość Polaków ma ścisły związek z poziomem ich wykształcenia. Wśród tych, którzy nie wiedzą, w jaki sposób finansowany jest rządowy program największą grupę stanowią osoby z wykształceniem podstawowym (36 proc.), a najmniejszą – z wyższym (12 proc.).
  – Niski poziom wiedzy ekonomicznej powoduje, że ludzie łatwiej ulegają populistycznym hasłom i popierają wydawanie pieniędzy z budżetu państwa nawet na kosztowne programy, nie czując, że to są ich własne pieniądze – uważa Alicja Defratyka, autorka projektu CiekaweLiczby.pl.

  autor autor

 • dodano: 26 października 2017 20:28

  Ciekawie piszesz

  autor Veralia

  blog: http://www.blog.anatomy.pl/hehe

 • dodano: 26 października 2017 18:45

  A ty książkę piszesz, czy próbujesz sił w psychologii? A może sygnalistą chcesz zostać?

  autor pimpek

  blog: cbos

 • dodano: 26 października 2017 16:24

  A dokonałbyś samopodpalenia?

  autor CBOS

  blog: pimpek

 • dodano: 26 października 2017 11:38

  rekonstrukcja rządu. Obajtek ma zostać wicepremierem.

  autor xyz

 • dodano: 26 października 2017 7:28

  OCZYWIŚCIE.

  autor pimpek

  blog: cebos

 • dodano: 25 października 2017 19:20

  Podpisałbyś się pod tym listem?

  autor CBOS

  blog: pimpek

 • dodano: 25 października 2017 7:33

  bul z rozpaczy śmieci? Dobra zmiana nie ma nic wspólnego z dobrem ! Dobrze to kłamać potrafią ! 50 mld dziurę w budżecie nazywali 5 mld nadwyżki budżetowej. Zwykli mali krętacze i tyle!

  autor PiS - PZPR bis

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 21 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 233 901