Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 168 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Archiwum

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1218532

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Szarganie świętości.

czwartek, 05 października 2017 20:16
Skocz do komentarzy

   

    Jesień na całego. Kolorów przybywa, liście opadać poczynają. Październik jak zwykle Teresami i Frankami się rozpoczął. Spóźnione życzenia dla Tychże. No, i studenci do nauk ruszyli. Inauguracje, immatrykulacje, pochody, odkurzone gronostaje rektorskie, przemówienia, itp.

   Politycy też ostro ruszyli. Sądownictwo na tapecie. Przepychanek c.d. Minister Wojny na Czas Pokoju niszczy naszą armię. Toczy boje z Prezydentem niby Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Mimo to sondaże dalej premiują PiS. Obniżenie wieku emerytalnego dodatkowo je wzmacnia. Owoce tych prawie dwuletnich rządów zbierać będziemy za parę lat. Teraz zbieramy owoce "ruiny" poprzedników i dobrej koniunktury światowej. Tak to już jest. Dają, Polak bierze. Proszą, aby nie brał od razu [ emerytur], Polak niegłupi, weźmie, bo wierzy w to, że ten system musi prasnąć i trzeba brać , nie oglądając się na nic, bo potem może nie być co. Zresztą , dokąd można rozdawać. Masło drożeje, wieprzowina drożeje, inne artykuły spożywcze drożeją, węgiel zdrożał. Kupować trzeba obcy, bo swojego brak. Tak ratujemy kopalnie. Dla zatkania buzi po 10 tysięcy ekwiwalentu za deputaty węglowe obiecuje się górnikom.

   Efekty "dobrej zmiany" odczuwać będą długo nasze dzieci i jeszcze wnuki. Fatalne skutki.

    Czytelnicy zwracają uwagę, że komentarze zaśmiecane są celowo przez hejterów PiS-owskich i proszą o reakcję. Wolną Europę zagłuszano, ale gdzież mojemu blogowi do niej, uspakajam. Wymiana myśli jest mi bliska, a to jednak przeszkadza. Mnie nie zagłuszą. Odbijać piłeczki , kasując setki komentarzy reklamowych? To chyba niewiele da.

 Przykre, ale dialogu się w tych warunkach nie da prowadzić.

 Telewizja "narodowa", czytaj PiSowska, 16 oddziałów regionalnych, radio " narodowe", czytaj PiSowskie zakłamują rzeczywistość od rana do wieczora. Stąd wszelkie niezależne media trzeba chronić, bo Kaczyński się za repolonizację, czyli spisienie resztek mediów zabiera.

  Ten prostacki populizm z 500+ w każdej dziedzinie i ciągłe przypominanie przez Premier , Prezydenta i ministrów, pamiętajcie, to rząd PiS-u Wam daje, to rząd dobrej zmiany. Rzygać się już chce tą nachalnością. Skompromitowano doszczętnie dwa piękne słowa; prawo i sprawiedliwość, biorąc je do nazwy partii, która kpi z prawa, z zasad, uprawia chuligaństwo polityczne. Teraz przymiotnik polski i rzeczownik własny Polska tak często wymieniany przez przedstawicieli dobrej zmiany tracą na wartości. Ta repolonizacja PiSowska to jest obniżanie rangi Polski, polskości i patriotyzmu. Chyba, że patriotyzm kiboli czy narodowców mamy na myśli. Niech nas Bóg broni przez takim patriotyzmem i taką repolonizacją.

  Kolejne mamidła nam grożą. Tematy zastępcze, aborcja i wolne niedziele.

Czarny Wtorek i porażające w swej treści reakcje prawicy nań.

   Polskość bezczeszczona przez różne indywidua za patriotów się mieniące, raczej nienawidzące inności, to jedno, katolickość z wykorzystaniem krzyża i różańca przez kolejne indywidua za katolików się mające, innym odbierające prawa do tego mienia, to drugie. Twarzami krucjaty różańcowej mają być aktorzy Zelnik i Pazura. Pazura trzykrotny rozwodnik, a Zelnik przestał zdradzać żonę i jest jej wierny po jej śmierci. Zelnik, dodatkowo tajnym współpracownikiem SB był. Gratulować akcji różańcowej takich twarzy.

Szczególnie w październiku mogliby się przestać wygłupiać.

     Zamiast owej akcji różańcowej na granicach Ojczyzny polecam modlitwy tradycyjne w kościołach i domach katolickich. 

 Modlitwy owe zalecam ubogacić Modlitwą Św. Tomasza z Akwinu z XIII wieku, którą poniżej przytaczam:

 

   Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania,

że muszę coś powiedzieć 

na każdy temat i przy każdej okazji.

 

Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.

 

 Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym,

czynnym, lecz nie narzucającym się.

 

Wyzwól mój umysł od niekończącego się brnięcia w szczegóły

i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy.

 

Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień,

w miarę jak ich przybywa,

a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza.

 

Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć,

ale proszę Cię o większą pokorę

i mniej niezachwianą pewność,

gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi.

 

Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić.

 

 Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy

w nieoczekiwanych miejscach

i niespodziewanych zalet w ludziach.

 

Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym.

 

Modlitwa owa znajduje się przy grobie w Tuluzie.

Podziel się
oceń
113
16


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 14 października 2017 8:34

  Od dziś szambo w moim ogrodzie nosi imię Jarosława Kaczyńskiego.

  autor autor

 • dodano: 10 października 2017 22:00

  Arcybiskup Ryś wzywa , aby katolicy nie zapomnieli o uchodźcach i modli się za nich. Do tego nie trzeba jeźdźić na granice i demonstracyjnie afiszować się z różańcami.

  autor Katolik

 • dodano: 10 października 2017 17:19

  Zapraszam :)

  autor Anthony

  blog: http://besmarex.com.pl/spodnie-28199/szerokie-spodnie-z-wysokim-stanem-28.html

 • dodano: 09 października 2017 7:10

  Co proferoros, brakło argumentów to zaczęły się inwektywy? Cienko. Chcesz sprowadzić dyskusję do poziomu piaskownicy? To wiesz jaka tam jest odpowiedź. "Kto się przezywa, ten się tak nazywa" Do Ciebie pasuje /moim zdaniem/ idealnie.

  autor pimpek

 • dodano: 08 października 2017 20:13

  Sorki dla mnie byłeś, jesteś i będziesz burakiem.
  W Polsce jeździ się prawą stroną.
  Ach to prawo jazdy...
  Pirat jesteś ,zbój taki znaczy się.

  autor Proferos

 • dodano: 08 października 2017 18:49

  No pięknie!!! Ale czego spodziewać się po osobie, która zamiast podziękować PO za 550 tysięcy, kłamała że PO nie zadbało o szkołę zniszczoną przez nawałnicę !!! Widział ktoś huragan Feliks w Pcimiu NIE
  Lubi PiS nie swoje pieniądze wydawać No i przy okazji lubi obsobaczyć tych, od których pieniądze wyciąga. PO złe, UE zła ... flagi trzeba wywalić, ale kasa na konwencję wyborczą na Torwarze się przydała Wszyscy chwalili PiS za rozmach i styl ... a to zwykłe ZŁODZIEJSTWO było :

  " Unijne przepisy kategorycznie zabraniają wykorzystywania środków pochodzących z europarlamentu do finansowania krajowych partii "

  http://www.newsweek.pl/polska/polityka/europarlament-zaplacil-za-najdrozsza-konwencje-w-historii-pis,artykuly,417144,1.html

  autor huragan Feliks

 • dodano: 08 października 2017 10:07

  Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie. Te słowa Chrystusa dedykuję polskiemu rządowi i wyborcom PiS-u, a także duchownym, którzy zapominają o swym posłannictwie. Nie wykorzystywać różańca do wspierania niechrześcijańskiej postawy rządu Beaty Szydło. Dść wyponiewierano krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Kaczyński to wyjątkmowy szkodnik i za niego katolicy powinni się modlić, aby odszedł i zostawił Polskę w spokoju. Biskupi też za taki stan rzeczy odpowiadają, bo Episkopat wsparł PiS.

  autor autor

 • dodano: 08 października 2017 8:39

  Tygodnik Powszechny
  10 godz. ·

  Ktoś może zapytać, czy nie byłoby bardziej ewangelicznie, gdyby każdy się pomodlił w swojej izdebce?
  Jezus wszak powiedział:
  „Nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i się modlić, żeby się ludziom pokazać. (...) Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca” (Mt 5, 5-6).
  (...)
  Odpowiedź Jezusa na błaganie, aby bronił nas przed uchodźcami i imigrantami, jest znana. Brzmi tak:
  „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie”.

  autor autor

 • dodano: 08 października 2017 8:02

  Bogowie z definicji są wieczni, czas buraków nastał. Koniec, bo nie zmierzch, buraków bywa żałosny. Piłsudski wysiadł z czerwonego tramwaju, ja zaś z prawicowego pociągu. Środkiem polskiej drogi sobie popierd...am. I dobrze mi z tym. Daleko mi do Ojca Rydzyka, księdza Oko, biskupów Głódzia i Hosera, ale także skrajnej lewicy, co z pipki nie chce robić kaplicy. Tak sobie środkiem pop...dalam. I ze swojaka coś zostało i brat łata się odzywa, ale jakoś inaczej bardziej po europejski, tak po Jagielloński, choć i ten termin repolonizatorzy nam zabrać chcą. Polski nie znaczy pisowski. Katolicki znaczy powszechny, nie pisowski.

  autor Autor

 • dodano: 08 października 2017 7:04

  Nie będzie uniewinnienia w sądzie, bo jednak te dziesięć lat więzienia to jest jakiś kaganiec. Jak im. Prezes pozdejmuje kagance to jego pierwszego zagryza.

  autor Jo

 • dodano: 07 października 2017 19:42

  I nastał Zmierzch Bogów i buraków też Jędruś .
  Koniec end 😀
  To se neo wrati

  autor Proferos

 • dodano: 07 października 2017 9:32

  WYSIADŁEM Z PRAWICOWEGO POCIĄGU NA PRZYSTANKU PRZYZWOITOŚĆ.

  autor Autor

 • dodano: 06 października 2017 23:27

  Huragan Feliks choć w Pcimiu można było zobaczyć tylko w tv, to został wykorzystany przez duet Szydło - Obajtek do propagandy wyborczej. Kłamali i dostali tytuł "Przyjaciel szkoły" im. Armii Krajowej!
  Niedawno żąd (pisownia A.Dudy) pokazał jak NIE radzi sobie z nawałnicą w dwóch województwach (wojewoda z Pomorza nie wezwał pomocy , bo był na urodzinach u arcy Głódzia). Teraz premier Szydło może zobaczyć co PRAWDZIWY orkan Ksawery wyprawia jak doleci do Małopolski.
  Czy musimy płacić karę za ich wyborcze kłamstwa i igraszki z żywiołem? Kolejny żywioł zmiecie tych kłamców z politycznej sceny

  autor huragan Feliks

 • dodano: 06 października 2017 18:08

  Strażacy nie dotarli, ale Ksawery dotarł i rypnął bula porządnie. Ale lepszy bul niż hejterzy zagłusza że.

  autor Autor

 • dodano: 06 października 2017 15:21

  No właśnie ... Podczas odczytywania "audytu" w sejmie Beata Kempa, oskarżała poprzednią ekipę o potężną niegospodarność i  zapowiedziała, że złoży do prokuratury szereg zawiadomień !!!
  Mija 512 dzień po tym "audycie' i zarzutów, sądu i kary dla członków rządu PO jakoś BRAK ... ale co się dziwić ... minister Kempa jest mocna w gębie ... Prokuraturą wymachiwać umie :
  "NIE ZNAM OSOBIŚCIE TYCH POLICJANTÓW. TO KŁAMSTWA I POMÓWIENIA - mówiła Kempa. ZŁOŻYŁAM ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY PRZECIWKO POLITYKOM PO, KTÓRZY MNIE POMAWIAJĄ ... CHCĘ BYĆ PRZESŁUCHANA ... CHCĘ BY PRZESŁUCHANO TYCH POLICJANTÓW ..."

  I co? No i ma pechana! Znalazło się foto z KPP Oleśnica
  na którym widać, że to ministra Kempa łże ! Po co nasyłała prokuraturę na opozycję? A kto jej zabroni? Jest mocna w gębie! Jak tutejszy bul javascript:insertEmotion('');

  autor malina z ... b

 • dodano: 06 października 2017 15:17

  ty pimpek masz dobrze - nie musisz się starać o immunitet bo jak to pimpek byle gdzie nogę podniesiesz i już możesz mocz oddać - normalnie jak to pies

  autor bul

 • dodano: 06 października 2017 14:31

  A co to bul, do ciebie nie dotarli strażacy z kalendarzem? /czy szkoda ci kasy było/ Halo! Mamy 2017 rok. Dwa lata rządzicie. Prawie dwa lata upłynęło od audytów w ministerstwach. Miało się dziać. I co? Gdzie są akty oskarżenia? Nie ma i nie będzie. A ty dalej swoje. Zmień płytę w cepie.

  autor pimpek

 • dodano: 06 października 2017 14:12

  wyznawcy i poplecznicy złodziejskiej pełowskiej mafii - pobierzcie sobie wszelkie immunitety legitymacje lub chociażby zaświadczenia - niedługo bez nich nawet się w życiu publicznym nie oddacie moczu i kału - buahhhhhaa - ależ jesteście żałośni - i nie słuchajcie ochlaptusa z suchej - on ma zdjęcie z rudym w neswecku - może na niego wszędzie srać

  autor bul

 • dodano: 06 października 2017 13:28

  Po cudownym umorzeniu w trzeciej prokuraturze (sąd umorzyć nie chciał) Obajtek dla bula Polskę porządkuje ... nie żałuje kasy !
  ENERGA dała 7 milionów kolesiom premier Szydło (na banery), teraz daje kasę aby ( z pomocą Pazury i Zelnika - TW Faraona ) otoczyć Polskę różańcem i modlić się o ratunek dla świata ... rachunki za prąd rosną, 500+ się kurczy. Doją Ojczyznę ! Nepotyzm kwitnie ... rodziny i znajomych dużo ... fachowców brak. Bul szczęśliwy !

  autor malina z ... b

 • dodano: 06 października 2017 11:40

  ależ cię marna urzędniczyno niskiego szczebla i pcimska pijaczyno boli, że zwykli ludzie mają dzisiaj lepiej - nazywasz ich prostakami - prostak i pustak to jest z ciebie - a co ty sobie wreszcie wyobrażasz - że złodziejsko bandyckie pełowskie ścierwo dalej będzie rozkradało Polskę, dalej będziecie mafiozi kręcili karuzelami vatowskimi - dalej będziecie oddawać kamieniczki elicie jak bufetowa - sami żrecie własny ogon - dzisiaj w akcje desperacji musicie do kibla wchodzić na immunitet- pełowskie kanalie

  autor bul

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 22 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 218 532