Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 168 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Archiwum

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1218533

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Nadszedł czas próby...dla wielu.

sobota, 23 września 2017 12:26
Skocz do komentarzy

 

 

    Pierwszy dzień jesieni. Leje jak z cebra.

Septembre est là, l'été s'en va 
Et le bonheur est éphémère 
Comme les fleurs qui meurent déjà -  śpiewa Mireille Mathieu.

  Obiecałem uwagi profesora Antoniego Dudka do ewentualnej próby zmian w historii najnowszej dokonywanej przez PiS i Prezydenta. A to poprzez zmiany programowe w szkolnictwie w ramach jego reformy, a to poprzez media "narodowe", a to poprzez IPN, dyplomację Waszczykowskiego, agendy propagandowe rządu etc. Bliższy obecnemu obozowi władzy, bliski konserwatystom zgrupowanym przy prezydencie Andrzeju Dudzie profesor Antoni Dudek uważa, że nie da się zrzucić Wałęsy z piedestału i zastąpić go Lechem Kaczyńskim.

" Jeżeli próbuje się nam powiedzieć, że najważniejszym wydarzeniem, jakie miało miejsce w Polsce po 1945 roku, była antykomunistyczna partyzantka zwana " żołnierzami wyklętymi", to  wypacza to obraz tego okresu. Podobnie jest z historią "Solidarności", gdy usiłuje się zmarginalizować Wałęsę, twierdząc, że cały ten wielki ruch jest dziełem innych... Wszyscy widzimy, jaki jest Wałęsa, ale nie zmienia to faktu, że był faktycznym liderem "Solidarności". Oczywiście dzięki otwarciu archiwów, zwłaszcza esbeckich, wiemy dziś dużo więcej nie tylko o nim, ale i o całym związku. Jednak wysiłki niektórych moich kolegów, którzy chcą udowodnić, że był agentem bezpieki,  w czasie gdy kierował " Solidarnością", na razie spaliły na panewce.... Jeszcze przed Sierpniem Lech Kaczyński doradzał Wolnym Związkom Zawodowym, był także znaczącą postacią podczas pierwszych 16 miesięcy istnienia związku, ale nie był wówczas w gronie liderów takich jak Andrzej Gwiazda, Bogdan Borusewicz, czy Anna Walentynowicz, nie mówiąc już o Lechu Wałęsie, i tego nie da się zmienić. Dopiero na przełomie 1989 i 1990 , gdy Wałęsa już przygotowywał się do prezydentury, Lech Kaczyński  jako wiceprzewodniczący " Solidarności" faktycznie kierował związkiem, ale wówczas "Solidarność" nie liczyła już, jak w 1980 roku, 10 milionów, tylko 1,5 miliona członków. W 1991 roku, po rezygnacji Wałęsy, Lech Kaczyński ubiegał się o stanowisko przewodniczącego, ale przegrał w demokratycznych wyborach z Marianem Krzaklewskim. Nie da się zastąpić Lecha Wałęsy Lechem Kaczyńskim...Pamiętajmy jednak, że w 1980 roku na cześć Wałęsy wiwatowały tłumy, podczas I Zjazdu " Solidarności" wygrał wybory w pierwszej turze, a w 1990 roku został prezydentem. To są fakty. Może więc jesteśmy narodem kretynów, że wybraliśmy sobie Wałęsę na przywódcę?... Fakty są takie, że do Unii wprowadzały Polskę rządy Buzka i Millera [ odpowiedź na przypisywanie PiS-owi tego faktu przez Konrada Szymańskiego]."  Tu resteras dans ma memoire - dalej ciągnie Mireille, jakby o Wałęsę chodziło.

Tyle profesor Antoni Dudek, chyba jeden z najlepszych znawców historii najnowszej i historii "Solidarności". Skoro związany z Prezydentem Dudą ideowo profesor tak uważa to, co mają powiedzieć pozostali politolodzy i historycy, no i świadkowie wydarzeń jeszcze żyją. Historii PiS-owi nie da się zakłamać.

 Fragmenty wywiadu z profesorem Antonim Dudkiem cytuję za "Angorą". Wywiad przeprowadził Krzysztof Różycki.

 Wałęsy nie da się zrzucić z piedestału, podobnie jak Piłsudskiego. Piłsudski ma na koncie kilkuset niewinnych ludzi i nie da się. Co dopiero Wałęsy.

 Przepychanki między Prezydentem Dudą przygotowującym projekty ustaw reformujących sądownictwo, a konkretnie SN i KRS a ministrem Ziobro trwają. Prezes Kaczyński spotyka się z Prezydentem, doradca Prezydenta profesor Królikowski zaczyna mieć kłopoty z prokuraturą. Przecieki się pojawiają akurat przed ujawnieniem projektów prezydenta. Opozycja i nie tylko, odbiera to jako atak ministra Ziobry zarazem  prokuratora generalnego na Prezydenta i próbę zastraszania jego środowiska. Afera billboardowa w toku. Ludzie wychodzą na ulice, przypominając prezydentowi veta i nadzieje z nimi związane.

ZACZYNA SIĘ ROBIĆ CIEKAWIE. PIS - o- WI W SONDAŻACH ROSŁO, BO UMIARKOWANI ZWOLENNICY PO VETACH PREZYDENTA PRZY NIM ZOSTALI, LICZĄC, ŻE OBAWY O RADYKALIZM ZMIAN TENŻE ROZWIEJE. Beton zaś się zmobilizował do granic wytrzymałości.

 Prezydent dalej łamie konstytucję, przyjmując przysięgę od  kolejnego dublera na sędziego TK. W tym cyrku bierze udział Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, zrażając do siebie część środowisk protestujących w lecie przed vetami prezydenta, które podejrzewają ją o koniunkturalizm, a taką niezłomność wykazywała i do tejże niezłomności nawoływała sędziów. Obrońcy konstytucji i państwa prawa mają trudny żywot. Prezydent i PiS chcą wszystkich ubabrać w błocie. Niszczą konstytucję i chcą każdego do współodpowiedzialności wciągnąć. Trudne wybory przed ludźmi szlachetnymi. Ta podła władza żeruje na miernotach i łamie ludzi, walcząc z autorytetami, Elitą przez nią zwanymi. W każdym środowisku podłość walczy ze szlachetnością. To jest ta " dobra zmiana". Prezydentowi wcale nie chodzi o usprawnienie sądownictwa i zgodność z konstytucją. Walczy jedynie z ministrem Ziobro o wpływy. Konstytucję już połamał tyle razy, że musi dalej brnąć w tym kierunku. Głównym zadaniem rządzących jest wygranie następnych wyborów i uniknięcie ewentualnej odpowiedzialności politycznej i karnej za rozwałkę państwa. Ziobro i Kaczyński uniknęli Trybunału Stanu dzięki opieszałości PO, to teraz tak zmieniają prawo, aby to, co nielegalne, stawało się legalne, gwałcąc konstytucję. Widmo rozliczenia mają w oczach. Suweren czuwa i to on ten podły rząd i tę " niemoralną zmianę" rozliczy.

  Poddanym eksperymentom PiS-owskim środowiskom i konkretnym ludziom przypominam słowa Antoniego Słonimskiego :

"Jak nie wiesz, jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie' i ku przestrodze -  Józefa Piłsudskiego:

" Raz się sk...isz, k...ą zostaniesz".

 

 

Podziel się
oceń
106
25


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 23 września 2017 13:21

  Skrajnie krytycznie na temat PiS-u i jego poczynań wypowiedziała się wczoraj wpływowa profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Jadwiga Staniszkis.
  Socjolog jest zdania, że reforma sądownictwa była fatalnym posunięciem PiS-u, który wszelkie jej zapisy skonstruował tak, aby politycznie nominować swoich sędziów według "własnego widzimisię".
  – To karygodne, co zrobił PiS, bo zniszczył zaufanie do procedur i do instytucji, do stanowienia prawa. Zachowują się fatalnie i myślę, że wielu z nich zapłaci za to w przyszłości Trybunałem Stanu
  – stwierdziła Jadwiga Staniszkis w wywiadzie dla wiadomo.co.
  Jej zdaniem takie działania PiS-u szkodzą jej wizerunkowi zagranicznemu, przez co zagraniczni eksperci i komentatorzy dostrzegają dziś "całą bolszewickość PiS-u".

  autor autor

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 22 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 218 533