Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 168 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Archiwum

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1218534

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Co się stało z naszą klasą?

sobota, 16 września 2017 11:13
Skocz do komentarzy

 

       Episkopat, który poparł dobrą zmianę i któremu także rządy PiS-u zawdzięczamy pomału zaczyna głosami poszczególnych biskupów krytykować tę zmianę. Prymas Polak na Jasnej Górze prosto w twarz Prezydentowi , Premier i ministrom przypomniał o uchodźcach i szacunku dla Konstytucji. Uwagi biskupów o patriotyźmie i nacjonaliźmie już przedstawiałem. Biskupi przypisują także sobie veta Prezydenta. Przypominają , że trójpodział władzy jest zgodny z nauką społeczną Kościoła, cytują dwóch XIX- cznych papieży w tym temacie. Reagują na wykorzystywanie tematu reparacji wojennych od Niemiec, przypominając , że to biskupi zainicjowali pojednanie polsko - niemieckie i nie należy tego psuć. Wojtyła, Kominek, Wyszyński nie byli zdrajcami. Arcybiskup Hoser podsuwa Prezydentowi profesora Królikowskiego, byłego wiceministra sprawiedliwości w rządach PO, aby mu pomógł przygotować projekty zawetowanych ustaw. Słaby i nieśmiały to jeszcze głos krytyczny Kościoła, ale jest. Oby przełożył się na parafie i prawie całe zaczadzone PiS-em duchowieństwo. Kościół jest odpowiedzialny za tę władzę, a że jest ona wyjątkowo amoralna, arogancka i pazerna , kto chce, widzi. Liczę na to, że agitujący drzewiej po swojemu księża to przyzwoici ludzie i przejrzeli na oczy i uczciwość nie pozwala im już tego popierać, a ganić należy. Nie partię, ale jej czyny.

         Posłowie wrócili z urlopu. Kampania antysądowa w toku.Prezydent tworzy swoje projekty, PiS za nasze pieniądze przy pomocy kolesi Premier szkaluje sądy w ramach akcji billbordowej. Zamiast argumentów za reformą, podłe szkalowanie instytucji , trzeciej niezależnej władzy. To ma być promocja Polski także za granicą. Kłamliwe lub zmanipulowane fakty o tym, że jakiś sędzia ukradł kilo kiełbasy itp. Haniebne. Ta pisowska podłość i populizm tak widoczne, szczególnie w wystąpieniach Pani Premier. Te argumenty poniżej pasa typu; nie było pieniędzy, bo poprzednicy kradli, sędzia zły, bo ukradł kiełbasę itp. Czy Polacy są tak głupi, że tak prymitywna retoryka jest potrzebna? Do kogo to trafia? Minister Ziobro robi spustoszenie w sądach powszechnych, mści się na sędziach, którzy mu zaleźli za skórę, awansuje swojaków bez żadnych zasad i obyczajów, niszczy porządnych ludzi. Sprawdzian przyzwoitych sędziów.Jaka jest skala tej przyzwoitości, zobaczymy.Minister leczy kompleksy swego niedouczenia prawniczego i niskiej pozycji zawodowej wśród prawników. Reforma sądownictwa jest potrzebna, ale oddanie sądów i prokuratury w ręce tak małych ludzi jak Ziobro to zbrodnia podobna do oddania wojska w ręce Macierewicza. Nawet Prezydent to zrozumiał, ale chce zastąpić Ziobrę sobą. I dlatego zawetował. Podobnie jak profesor Markowski nie wierzę w jego dobre intencje. To ambicje. Ten strażnik Konstytucji, który zamiast jej strzec, sam ją łamie, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. 

 " To jest dramat tych, którzy zamiast strzec konstytucji łamią ją raz po raz! Jeszcze w dodatku domagają się , żeby zrobić nową konstytucję, by zatwierdzić w niej te wszystkie swoje łajdactwa, które dotąd popełnili, bo one służą dobru. Czyjemu dobru? Dobru państwa? Nie. Dobru partii... Każde złamanie konstytucji, zwłaszcza przez stróżów konstytucji, przez stróża konstytucji i przez Sejm jest łajdactwem! Twierdzenie, że wszystko można zrobić, bo ma się mandat społeczeństwa, jest złe. Odrzuca się wszystkie uwagi ze strony Unii Europejskiej, bo naród tego żąda. Suweren tego żąda. Jaki suweren? Trzydziestoprocentowy?". To słowa biskupa Pieronka. Zgadzam się . Złamanie konstytucji jest łajdactwem. Nie ufam Prezydentowi. Dekalog może zmienić Pan Bóg, konstytucję Naród, nie Prezydent, który na nią przysięgał. PiS nie ma legitymacji do zmiany Konstytucji. Nie podoba mi się szóste przykazanie, to będę zanosił prośby do Papieża, aby je zmienił?. Nie ma takich uprawnień.

 Prezydent i PiS to rozbójnicy, oni ze wszystkim idą po bandzie, nie szanują żadnych norm i zasad, bo... ich suweren wybrał. Wcale się nie kryją z tym chuligaństwem i co ciekawe, poważna część społeczeństwa to akceptuje. Czasem ludzi wydawałoby się wykształconych i przyzwoitych. Pomijam koniunkturalistów, którzy z PiS-em związali swój los i nie są Kmicicami. Ci robią szalone kariery. W obecnym chaosie prawnym i moralnym jest to bardzo łatwe. Dla łajdaków, że użyje sformułowania biskupa Pieronka.

   Liczę, że wielu wyborców PiS-u zostało oślepionych jak Kmicic i kiedyś znajdzie się jakiś Bogusław Radziwiłł [ nie mylić z ministrem zdrowia ], który im otworzy oczy. Rzeczypospolita to nie połać sukna. Życzę im tego. Dla dobra Rzplitej i ich dobra. Zyję w pisowskim środowisku. Widzę, jak propaganda Kurwizji, Ojca Dyrektora, prawicowych szczujni łapie, bo 500+ rozumiem. Nie podejmuję się polemiki. Niech wierzą. To ludzie religijni, skądinąd. Wiara zastępuje rozum. W Kościele to dobre, w życiu publicznym odwrotnie. Bogusławów Radziwiłłów [ cyników władzy ] dziś tyle. Może wkrótce na któregoś cynika osobiście trafią. Nie podejmuję się też polemiki z przyjaciółmi, którzy powtarzają te brednie. Przyjmuję, że ironizują, żartują, bo jakże uznać, że zgłupieli, skoro koniunkturalistami nie są. Jeżeli nie ironizują, to gorzej, ale nie muszę im tego podkreślać. Nadal  liczę, że swój rozum jednak mają. Chodziliśmy do tych samych szkół, te same wartości nam przyświecały. Co się stało z naszą klasą?

   Ksiądz Adam Boniecki po 6 -u latach przemówił publicznie. Dopuszczę go do głosu w następnym wpisie.

 

   

Podziel się
oceń
105
18


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 17 września 2017 9:58

  A Tobie co rozum odebrało?
  Bo raczej nie wiara.

  autor Proferos

 • dodano: 16 września 2017 20:29

  Patrioci od Szydło. Kradną rowery Niemcom, sprowadzają zdezelowany złom i nim jeżdżą, Szydło rozbija się BMW, a o reparacjach wojennych i honorze prawią. Wolę pojednanie i rozmowę o współpracy na poziomie biskupów i poprzedniego rządu. W Unii liczyły się trzy państwa Niemcy, Francja i Polska. Teraz jesteśmy w kaczej doopie. To były kulturalnie podane reparacje.

  autor autor

 • dodano: 16 września 2017 19:18

  Najlepsi eksperci to misiewicz i niedouczony weterynarz zarzutami prokuratorskkimi wycenionymi na 10 lat więzienia!!!!!

  autor Jo

 • dodano: 16 września 2017 13:49

  Szydło to patriotka Chce utrwalić stereotyp Polak to złodziej za granicą. Skoro sędzia kradnie kiełbasę? Miliony na to warto wydać.

  autor autor

 • dodano: 16 września 2017 13:11

  Hej hej panie Andrzeju. A cóż to takiego się stało, że księżą mogą się mieszać do polityki, a nawet Biskupi!!! Czyżby proboszcze z Trzebuni i Pcimia też??? Bardzo się cieszę , że tak wreszcie zaczynać myśleć jak Polak i Katolik. Chyba widzisz, jak twoi guru okradali Polskę... OFE rozkradli, na dzieci nie mieli nic!!! A te eksperty z Peło widać jakie to były eksperty. Widziałeś chyba prokuratorkę Kijanko z Gdańska... to najlepszy dowód, że tą klikę trzeba rozwalić natychmiast. I my to zrobimy, nie ugniemy się przed Brukselą, która nas może pocałować w D>>>>ę. A jak za uchodźców Niemcy nas chcą karać, to niech dadzą Polsce 250 000 euro za zabitego w wojnie Polaka.. I jeszcze wiele więcej za zniszczenia materialne.. Życzę spokojnej jesieni.. mimo wszystko.

  autor Ex- Pcimianin

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 22 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  1 218 534