Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 329 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1196780

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

TW Wolfgang kryptonimem dobrej zmiany?

niedziela, 27 sierpnia 2017 17:05
Skocz do komentarzy

   

       Wakacje się kończą. Dzieciska do zreformowanych szkół 4. września pójdą.  Ile zwolnień kosztuje reforma Zalewskiej? Dalej rozbieżność między danymi podawanymi przez ZNP i rząd olbrzymia. Nauczyciele podzieleni. Ci z liceów reformę wspierają, bo zwolnienia ich nie dotkną, ci z podstawówek też. Ci z gimnazjów zostawieni na pastwę losu. ZNP protestowało i protestuje przeciw reformie. Solidarność Nauczycielska robi dobrą minę do złej gry i tłumaczy ideologicznie reformę oraz próbuje z kolegami z PiS-u ugrać podwyżki i inne przywileje ochronić. Świadomość, że nie jest dobrze posiada, bo Przewodniczący Solidarności Nauczycielskiej próbuje zwalić winę na samorządy. Gdzie był przed reformą? Nauczycieli rzucono między młot i kowadło. PiS wojujący z samorządami tę reformę będzie przeciw nim wykorzystywał. Te na złość rządowi, który nie przygotował finansowo reformy mogą się odgryzać kosztem nauczycieli. W sumie zapłacimy wszyscy. Za nieudolność i upór pisowskiej minister. Solidarność ratuje twarz ochłapem dla nauczycieli ciężko ugranym kosztem budżetów samorządów, które muszą pokrywać niedobory na oświatę. Rząd też będzie próbował w ten sposób uspokoić środowisko. Pokłócili wszystkich ze wszystkimi. Ten ochłap w postaci podwyżki nijak nie zrekompensuje strat jakie poniosą nauczyciele przez tę reformę. Wszyscy. Ci z liceów i podstawówek jeszcze sobie z tego nie zdają sprawy. Przykre, ale Solidarność Nauczycielska stała się przybudówką PiS-u podobnie jak cała Solidarność Piotra Dudy. To już nie jest ta Solidarność z 1980 roku. Uważają się za pragmatyków, a całkowicie spisieli. Obłudnie się od PiS-u i rządu dystansują, bo jakże związek zawodowy na usługach rządu i partii rządzącej. Więcej starej Solidarności jest w KOD- zie Łozińskiego. PiS ośmiesza KOD , od esbeków i dzieci tychże wyzywa, a tam 80% Solidarności z 1980 i 1989 roku. Piotr Duda, Ryszard Proksa,  Śniadek [ beczący, że to Wałęsa nie Lech Kaczyński jest symbolem Solidarności na świecie ] do pięt nie dorastają Łozińskiemu z KOD-u i innym bohaterom Sierpnia 1980 typu Frasyniuk i cała plejada. Dzisiejsza Solidarność spisiona mniej zasługuje na tę nazwę niż Frasyniuki, Łozińscy. Solidarność to był ruch społeczny , około 10 mln ludzi. Różne nurty tam dominowały. Dziś spisienie i skrajna prawicowość w związku zawodowym Piotra Dudy i Ryszarda Proksy. Szkoda nazwy. Sierpień 1980 roku powinien być świętem państwowym. Prawo do jego obchodzenia mają wszyscy Polacy. Solidarność walczyła o wolną, demokratyczną Polskę, tolerancyjną i otwartą. Demonstrować i żyć spokojnie w niej mają prawo wszyscy, także wnuki i dzieci sbeckie. To obecna władza pisowska i Prezydent psuje demokrację w Polsce. Skoro Solidarność Piotra Dudy się z rządem brata, to przeczy ideałom Sierpnia.

      Rozmowy z prominentnymi działaczami Solidarności i Nauczycielskiej i ogólnej przyprawiały mnie o mdłości. To już nie są ludzie dawnej Solidarności. Nazwiska zachowam dla siebie. Ciekawsze kęski też. Zapewniam, że to wierchowka.

      Posłowie odpoczywają, Prezydent, który świadomie łamie Konstytucję, na którą przysięgał, do tworzenia nowej namawia oraz reformę sądownictwa, którą zawetował przygotowuje. Podobno przygotowuje ją wiceminister sprawiedliwości z czasów PO prof. Królikowski i ta obiecuje, że może projekt poprzeć. Prokurator Piotrowicz poszedł w odstawkę. Przynajmniej tyle lub na razie. Prymas Polak prosto w twarz pisowskiemu rządowi i Prezydentowi, którzy na Jasną Górę zjechali z okazji 300. rocznicy koronacji obrazu Czarnej Madonny rzuca, że należy szanować konstytucję i przyjmować uchodźców. Brawo Księże Prymasie. Tylko czy zrozumieją?

  Prezydent Francji Macron mija Polskę, jedzie do Czech, na Słowację, do Rumunii i Bułgarii i w tej ostatniej trochę niedyplomatycznie krytykuje polski rząd. Wyraźnie rozgranicza rząd PiS od Polaków, dodając, że społeczeństwo polskie zasługuje na coś lepszego. Mówi, że Polska na własne życzenie jest izolowana w Europie. Premier Szydło i minister Waszczykowski oraz pisowskie pociotki się obrażają, dalej buńczucznie Francuza atakują. On powiedział prawdę, że niedyplomatycznie, to jego sprawa. Poseł Suski już tłumaczy, że to wina PO i opozycji, targowiczan wg niego. Swoją drogą opozycja musi uważać, bo wojna pisowskiego rządu z Unią Europejską krajowi szkodzić zaczyna, a ci poprzez telewizję "narodową" Polaków bałamucą i łatkę targowiczan oraz odpowiedzialność za owe szkody dla nas wszystkich na PO przerzucać będą. Temat bardzo draźliwy. " Ciemny lud" [ terminologia Kurskiego ] to kupi, bo kupuje wszystko bezkrytycznie. Sondaże pokazują. Przewrotność premier Szydło i PiS-u jest nie dostrzegana wśród wyborców PiS-u, ale także mniej politycznie wyrobionych Polaków. Wyprowadzają Polskę z UNII Europejskiej, choć 88% Polaków chce być w Unii i będą szukać kozła ofiarnego. Opozycja musi uważać. Dodatkowo PiS odgrzał reparacje wojenne, bo musi mieć wroga. Ale to wojna bez szans na wygraną. Tracimy twarz i sojuszników. Gdy przyjdzie godzina próby, zostaniemy sami. Kaczyński, jak Gomułka, nie zna i nie rozumie Zachodu. Widzi niemieckie samochody, niemieckie gazety i portale internetowe, więc myśląc o Zachodzie, dostrzega tylko Niemcy. Gomułkę zneutralizował Gierek i biskupi. Kto naprawi szkody po Kaczyńskim? "Unia chce przeczekać PiS. Nie wierzy, żeby Polacy nie chcieli być w Europie. Ale nie może być wobec Polski pobłaźliwa w nieskończoność, bo posypie się Unia. Zbliżamy się bardzo do ostatecznej granicy" - uważa Róża Thun. To tacy eurodeputowani jak ona bronią dziś honoru Polski w Europie. Suski i Kaczyńscy z Ojcem Rydzykiem, który sam do Brukseli jeździł i na polski rząd narzekał, europosłów PO targowiczaninami robią. TVP info robi swoje. Tak wrednej i kłamliwej propagandy za PRL-u nie było. To nie media narodowe, to ordynarny rzecznik rządu i Prezydenta. To nie są już media publiczne. Kurski robi swoje. Skamlał u Prezesa, Prezes go upodlił do granic wytrzymałości, teraz mu służy wiernie. Zresztą ma za co. Podobnie jak pozostali upodleni. Prezes Przyłębska za niszczenie Trybunału Konstytucyjnego też wynagradzana hojnie jest. Mąż ambasadorem w Berlinie. Ta patriotka tam przebywa, czym się chwali. Teraz pisowski IPN umarza sprawę TW Wolfgang, nie kierując do sądu. Lepiej się ścigać po Lechu Wałęsie. Swoich bronić trzeba, bo to ludzie kryształowi. Kto uwierzy prokuratorowi Ziobrze, kto uwierzy lustratorom z IPN z nadania PiS-u? Idą na całego. Mgr Przyłębska i TW Wolfgang symbole praworządności pisowskiej. Ale lud ogląda TVPiS i podnieca się dalej PO i PSL przeżywając. 

Były Przewodniczący NSZZ Solidarność Śniadek, obecnie poseł PiS-u, marzy, aby zamiast o Wałęsie świat mówił o Lechu Kaczyńskim, a tu Polska obecnie w Europie kojarzy się z Lewandowskim i faszystami. "Jesteś z Polski? To kraj Roberta Lewandowskiego i faszystów". Tak mówią nie tylko uchodźcy, ale i Grecy, Włosi i inni. Macron jednak był bardziej dyplomatyczny.

 

Podziel się
oceń
117
24


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 13 września 2017 9:53

  Zapraszam :)

  autor Abbie

  blog: http://freezecracker.boards.net/user/623

 • dodano: 13 września 2017 9:50

  Zapraszam :)

  autor Bill

  blog: http://v1.elparlanteamarillo.com/member/21724/

 • dodano: 12 września 2017 18:38

  Jeden z energii mówił w telewizji o umowach niezgodnych z prawem! A czy branie łapówek jest zgodne z prawem?

  autor Jo

 • dodano: 10 września 2017 20:38

  Te wpisy - śmieci mają przykryć kłamstwa B.Szydło? "Przyjaciele szkoły" "zniszczonej " przez huragan Feliks :), czyli duet Szydło -Obajtek znowu zadziałali :) tym razem w Krynicy - jutro w nowym Newsweeku.

  autor z b.

 • dodano: 03 września 2017 14:22

  Tak jak kłamała Beata, że huragan zniszczył szkołę na Suchej, tak teraz na stołku premiera kłamie. Wstyd synowi przynosi.

  autor malina z ... b

 • dodano: 02 września 2017 20:03

  U posla pis zbornikowskiego znowu doszlo do awantury.czy ta baba nie potrafi zrozumieć ze prawdziwy katolik i patriota lepszego sortu ma dwie zony i kilka kochanek i błogosławieństwo jendraszewskiego. O oszustwach i lapowkach nie wspomne. Znając życie to w krótkim czasie poseł zbornikowski wystąpi w tv trwam jako ekspert od znecania sie nad rodziną

  autor Jo

 • dodano: 01 września 2017 22:07

  Mam wrażenie że nie potrafisz żyć bez Obajtka.
  Marnujesz się , jedź do Gdańska.
  Tam spotkaj się z rudym Kaszubem.
  Obudzisz się w Prusach Wschodnich.

  autor Proferos

 • dodano: 30 sierpnia 2017 21:01

  Mnie też rozwścieczyły !!! ... "TO BYŁA DOBRZE WYREŻYSEROWANA I DOBRZE OPŁACONA AKCJA MAJĄCA UDERZYĆ W RZĄD" – te słowa Beaty Szydło raczej pasują do jej ustawek ... np. do jej akcji malowania szkoły im. Armii Krajowej na Suchej, za którą 22 sierpnia 2016 chwaliła wójta Obajtka ... Obajtek wziął od rządu Platformy Obywatelskiej 550 000.- PLN na naprawę szkód w szkole. Słamał, że nawałnica przez Pcim przeszła i szkołę zniszczyła!
  Ubrali się w żółte kamizelki, wałki do malowania wzięli i bezczelnie po rządzie PO jeździli ! Za co? Za to, że ten zły rząd PO załatał Obajtkowi dziury w gminnym budżecie dorzucając pół miliona i jeszcze 50 tysięcy !!!!!!!!!! Ta ustawka w "zniszczonej szkole" to jedno z kłamstw, które pomogło B.Szydło wygrać wybory ... Jeżeli ktoś uważa, że to ja kłamię to poproszę o materiał z 11 stycznia 2015 z przejścia huraganu Feliks przez Pcim ... może być taki krótki film jak ten: https://bydgoszcz.tvp.pl/33674639/w-trzech-szkolach-pierwszy-dzwonek-sie-opozni-przez-nawalnice

  autor huragan Feliks

 • dodano: 30 sierpnia 2017 15:20

  Słowa Beaty Szydło rozwścieczyły ks. Wojciecha Lemańskiego, który zabrał głos na swoim Facebooku. "Do tej wypowiedzi traktowałem panią premier jako niezbyt zdolną, pozbawioną inwencji kobietę, którą prezes postawił na ważnym państwowym odcinku, który ją po wielokroć przerasta. Zdolna na swój sposób jest, to znaczy jest zdolna uzasadnić każde, najgłupsze nawet posunięcie swoich ministrów, którzy ostentacyjnie pokazują jej, że ta pani w tym rządzie nie ma nic do powiedzenia" – napisał.
  Dalej duchowny stwierdził, że premier jest podporządkowana "naczelnikowi" – Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Ta marionetka, która porażkę nazywa zwycięstwem, niedorajdę - geniuszem, tchórza spod Smoleńska - reformatorem polskiej armii, a niedouczonym prawnikom pozwala demontować polski system sądownictwa" – pisze o Beacie Szydło ks. Lemański.
  "Skoro ta osoba zdecydowała się tysiącom ludzi, którzy wyszli na ulice i place polskich miast i miasteczek by stanąć w obronie niezależności sądów - zdecydowała się publicznie napluć w twarz i oskarżyć nas o to, że protestowaliśmy wtedy za pieniądze i pod czyjeś dyktando. To powiem o tej nieporadnej, zakompleksionej i mijającej się z prawdą na każdym kroku kobiecie, słowami byłego marszałka Dorna - 'łże jak bura suka'" – kończy swój wpis suspendowany ksiądz

  autor autor

 • dodano: 30 sierpnia 2017 8:34

  Wschodnioeuropejskie tournée Macrona potwierdziło także, iż między bajki należy włożyć opowieści polskiego rządu o "zachowującej jedność" Grupie Wyszehradzkiej czy Trójmorzu. Jest wręcz przeciwnie: w Europie Środkowej i Wschodniej nie ma dziś żadnej politycznej woli, by w kontrze do Berlina i Paryża budować osobny blok wewnątrz Unii Europejskiej, wspólnie zabiegający o własne interesy. Strategiczna decyzja obozu PiS, by faktycznie opuścić Trójkąt Weimarski (tworzony przez Polskę z Francją i Niemcami) i skupić się na Wyszehradzie, okazała się być od samego początku błędna. Nie mogła być inna, gdyż opierała się na całkowicie fałszywym założeniu o politycznej i gospodarczej wspólnocie krajów Wyszehradu, ważniejszej dla jego państw niż relacje z Brukselą czy Berlinem.
  Rzeczywistość w podobny sposób zweryfikowała idee Trójmorza. W tym samym czasie, gdy Macron objeżdżał nasz region, premier Słowenii, Miro Cerar, zapowiedział, że jego kraj poprze sankcje na Polskę, jeśli Unia Europejska zdecyduje się je nałożyć. Słoweńcy, Czesi, Słowacy, Rumunii i Bułgarzy pokazali Polsce w ostatnim tygodniu, że zamiast podejmować z nią stracone walki, wolą dogadać się z ważnymi zachodnimi stolicami.
  Widać to już zresztą było przy okazji wyboru Donalda Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej. Wtedy jednak stanowisko rządu Szydło było po prostu nonsensowne i trudno było mieć do kogokolwiek pretensje, że nie chce go z Polską bronić. W wypadku dyrektywy o pracownikach delegowanych Polska ma swój, dający się zdefiniować w racjonalnych kategoriach, interes, wspólny z wieloma krajami regionu. Gdybyśmy mieli elementarnie sprawny dyplomatycznie rząd, można byłoby myśleć o montowaniu jakiejś koalicji blokującej inicjatywę Francji. Zakończona sukcesem wizyta Macrona w regionie zneutralizowała wszelkie możliwe plany takiej koalicji.

  autor autor

 • dodano: 30 sierpnia 2017 7:16

  29 sierpnia pozycja Polski w Unii Europejskiej uległa radykalnej zmianie. Wystarczyło jedno zdanie Angeli Merkel.
  Przez długi czas wydawało się, że kanclerz Niemiec nadal będzie milczeć na temat Polski. Pod koniec czerwca, po jednym z europejskich szczytów, pewien francuski dyplomata donosił, że zawarto zakulisowy deal: Paryż bierze na siebie dyscyplinowanie Polski, a w zamian Berlin zajmie się Grecją. Bo tak chciały Niemcy.
  Powody, dla których Merkel nie zabierała dotąd głosu w naszej sprawie, były zrozumiałe. Uważała, że takie działania będą przeciwskuteczne: Niemcy mają oczywiste winy wobec naszego kraju - napadły Polskę, a potem ją zniszczyły. I wszelka interwencja zostanie uznana za mieszanie się w nieswoje sprawy. PiS będzie chciał pokazać, że Niemcy nie mają tu nic do powiedzenia - i jeszcze zaostrzy swoją politykę. Na czym ucierpią przede wszystkim zwykli Polacy. Nic z tego dobrego nie wyjdzie.
  PiS miał najwyraźniej nadzieję, że nic się tu nie zmieni. Minister Waszczykowski będzie się w nieskończoność bawić z Komisją Europejską w dyplomatycznego ping-ponga, wysyłając swoje absurdalne odpowiedzi. „Sankcji przecież i tak nie będzie” - myślano. Ostatnia krytyka Polski przez Macrona była szalenie bolesna - o czym świadczy nerwowa reakcja polskiego rządu. Ale zawsze można było to przynajmniej częściowo rozbroić, podkreślając typowo francuską arogancję Macrona, młody wiek i jego niepewną sytuację we własnym kraju. Poza tym to nie Paryż tylko Berlin wprowadzał nas do Unii. To Niemcy były dla nas najważniejsze - politycznie i gospodarczo. Dopóki między Warszawą a Berlinem nie było otwartego kryzysu można było udawać, że sytuacja nie jest krytyczna.

  autor autor

 • dodano: 29 sierpnia 2017 6:50

  Pisarka Maria Nurowska, opublikowała listę członków PiS którzy należeli do PZPR. A jak wygląda w gminie kryptonim dobrej zmiany i spawanie do budżetowych stołków potomków i pociotków ? Do uczciwej roboty się nigdy nie wezmą?

  autor obserwatorka

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 196 780