Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1196733

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Medialne afery.

sobota, 10 czerwca 2017 12:18
Skocz do komentarzy

 

       Czerwcowe słońce grzeje. Gorąco też w polityce. Nic nowego. Przepychanki i wzajemne oskarżenia. PiS, aby przykryć niszczenie Polski i własne afery z tą związaną z Berczyńskim i podkomisją smoleńską na czele, sięga po szczegółowe opisy ekshumacji i straszy uchodźcami.

 Przypomina, że Tusk i Kopacz mają krew na rękach.. To się wciąż przydaje. Trupy smoleńskie poszły w ruch. Przyznam, że to się im udaje. Nic, że to podłe i haniebne wielce. Ludzie pod wrażeniem czegoś, co było oczywiste, pomieszania cząstek zwłok, psioczą na Kopacz i Tuska.  To łapie. W naszym pisowskim środowisku, szczególnie. Wyborcy PiS-u otrzymują argumenty, aby bronić beznadziejnych i szkodliwych rządów partii, na którą u nas w większości głosowali.. Kłamliwe przedstawiany problem uchodźców zwalający na rząd Kopacz winę oraz sugerujący, że to PiS uratował Polskę przed muzułmańskim mrowiem mającym ją zalać, podnieca wyborców PiS-u jeszcze bardziej. Mam taki papierek lakmusowy, typowego wyborcę PiS-u, którego czasem rozgrzewam do białości, schodząc na te tematy. Charakterystyki nie podam, bo nie chcę nikomu ubliżać. Koegzystować trzeba z każdym. Siepią się wielce, najciemniejsze instynkty poruszone. Ludwik Dorn ma ciekawe określenie na tego typu ludzi. Chodzący defekt umysłowy. Ja używałem zwrotu o twarzy tęskniącej za rozumem. Boże , kiedy ten smoleński obłęd się skończy? Kiedy ten antychrześcijański rząd przestanie grać uchodźcami?

Kiedy Kościół w sposób zdecydowany napomni ten rząd i tego prezydenta za kłamstwa i stosunek do uchodźców? Kościół, który tę ' dobrą zmianę' oficjalnie wspierał [ Episkopat]?

      Afery dotyczące mojego poprzednika nadal odżywają i są medialne szalenie. Pytany o zdanie, nie unikam odpowiedzi i jestem konsekwentny w ocenie. Przyznam, że mnie to już męczy. Nie odmawiam, bo dziennikarze śledczy robią kawał dobrej roboty i należy im pomagać. Stałem się znany na Pomorzu. Dzwonią redakcje, poznałem ciekawych ludzi. Nie narzucam swego zdania. Mówię, popytajcie ludzi. Skierowałem na najbliższą imprezę Niezapominajki. Reporter Piotr Świerczek robi kawał dobrej roboty, choćby wykrywając manipulacje Berczyńskiego przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej opiniami naukowców Wojskowej Akademii Technicznej. Więcej takich dziennikarzy. A naszemu Misiewiczowi zapewne prokuratura Ziobry wszystko umorzy. Obserwujmy inne śledztwa dziennikarskie. Nie tylko tvn-24. Media mają obecnie ważną rolę do spełnienia. Uzależniona prokuratura, niszczone i rozkładane sądownictwo, ustawa o policji etc. zastępowane muszą być mediami dla dobra Rzeczypospolitej.

    Przypominam sobie po paru latach rozmowę Marka Zająca z bp. Tadeuszem Pieronkiem 'Kościół bez znieczulenia'.  Obszerna, bardzo szczera i w wielu miejscach zaskakująca rozmowa z wybitnym i nietuzinkowym hierarchą polskiego Kościoła w latach 90. sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski pozwala mi zrozumieć wiele spraw na pograniczu kościół - Państwo, ale także dylematów moralnych. Biskup Pieronek odpowiada m.in. na pytania o to; jak to jest być biskupem bez diecezji i jakie problemy ma Episkopat z ojcem Rydzykiem, czy Kościół w Polsce jest bogaty i czemu w sprawach moralności zajmuje często sztywne stanowisko, o Soborze Watykańskim II, konkordacie  i wiele innych. Pierwsze wydanie miało miejsce w 2004 roku. Wiele się zmieniło, ale głos biskupa słyszymy, bo go na bieżąco zabiera i nie odmawia odpowiedzi na pytania bieżące aktualnie zadawane przez dziennikarzy.

Przytoczę parę opinii biskupa: ' Biskupi nie mają być z ludem. Zostali powołani na urząd apostolski, żeby wskazywać ludowi drogę, którą powinien podążać. Biskup ma być pasterzem, a nie owcą, która wlecze się w stadzie'. Dotyczy odwagi.

' Radio Maryja posługuje się zafałszowaną eklezjologią. Uprawia kult Dyrektora, słuchacze wynoszą go ponad wszystko, przypisując mu niemal nadprzyrodzone cechy' . To jest katolicyzm zdziczały, agresywny, oparty na poszukiwaniu wroga'. Na określenie tego radia przytacza słowa Jerzego Turowicza, że jeżeli do kieliszka dobrego wina dolejemy kroplę trucizny, wtedy całe wino jest zatrute. Politykowanie w radiu. Podaje charakterystykę samego Ojca Dyrektora Rydzyka: ' Jest człowiekiem bardzo układnym, spolegliwym, ale tylko z pozoru. Składa się jak scyzoryk, wszystko obiecuje, ale nie potrafi dotrzymać danego słowa. Jak tylko wyjdzie za drzwi, robi swoje'. Na pytanie, jak długo należy głosić kazanie biskup żartobliwie odpowiada: ' Pierwsze 5 minut kazania jest dla Pana Boga, drugie pięć - dla chwały księdza, kolejne pięć - już dla diabła'.

 

Resztę doczytajcie Państwo sami. Warto.

Poza tym w USA Russiagate, Brytyjczycy po wyborach. Prezydentowi Trumpowi grozi procedura usunięcia ze stanowiska., a  premierTheresa May wychodzi z wyborów osłabiona.

 

     

Podziel się
oceń
105
27


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 22 października 2017 17:21

  Kolesiostwo było zawsze jak nie jawne to ukryte o czym nie wiedzieliśmy. PiS jednak walczy z patologiami które nie obchodziły (celowo?) poprzednią władzę.

  autor Zenek

  blog: http://pamietnikwindykatora.pl/

 • dodano: 20 czerwca 2017 0:20

  Zapraszam :)

  autor

  blog: http://hotelbalsonscontinental.com/bathroom-f-38630/cheap-monkey-bathroom.html

 • dodano: 19 czerwca 2017 8:06

  Może i w PO pojedynczy złodzieje byli, choć prokuratura Ziobry ich nie ściga, ale PiS - owcy to rabusie. Oni idą na całego i z tym się nie kryją. wygrali wybory i mogą wszystko, jak wójt, którego wyjaśnienia uprawomocnili, bo koledzy jego gangsterzy i oni kłamią. On nie gangster, on pisowiec. Jakże Kaczyński, jakże Szydło mogli się mylić. Powiadam, gdyby zarzuty były liche, to by w sądzie zostały i sąd by wydał wiarygodny wyrok. Tak koledzy umorzyli. Ale skoro Prezydent ułaskawił gościa niewinnego, to oni wszystko mogą. To rabusie. Nie cofną się przed niczym. OBOWIĄZKIEM CZŁOWIEKA PRZYZWOITEGO JEST WALKA Z PiS-em i PRZYSTAWKAMI.

  autor autor

 • dodano: 19 czerwca 2017 7:44

  Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo ws. fikcyjnego zatrudniania asystentów europosłów PiS, a tym samym doprowadzenia Parlamentu Europejskiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.Grozi za to do 8 lat więzienia - poinformował w czwartek rzecznik tej prokuratury Przemysław Nowak. Prokuratura sporządziła już wstępną analizę, z której wynika, że osoby zatrudnione w organach partii faktycznie pełniły zarazem funkcję asystentów. Zgodnie z unijnym prawem, opłacania pracowników partii z pieniędzy europejskich jest nielegalne. 
  Zainteresowanie warszawskiej prokuratury okręgowej to efekt marcowej publikacji "Newsweeka"z marca 2015 r. i to właśnie po naszym tekście zawiadomienie nieznana z nazwiska osoba złożyła doniesienie do prokuratury. "W tekście "Lewi asystenci PiS" napisaliśmy, że na fikcyjnych, ale realnie opłacanych za brukselskie pieniądze etatach PiS zatrudniało m.in. makijażystki prezesa, kobietę, która opiekowała się chorą mamą Jarosława Kaczyńskiego i pracowników partii, którzy nie wiedzieli nawet, gdzie mieszczą się biura deputowanych bo nadal pracowali w partyjnym aparacie na Nowogrodzkiej.

  Newsweek ustalił wówczas, że proceder z fikcyjnym zatrudnieniem rozpoczął się w listopadzie 2014 r. gdy w przededniu wyborczego maratonu PiS szukało oszczędności. A wśród europosłów, którzy przejęli pracowników partii, znaleźli się m.in. Andrzej Duda, Zbigniew Kuźmiuk, Tomasz Poręba i Ryszard Legutko.
  W toku postępowania sprawdzającego prokuratura zwróciła się do europosłów wskazanych w publikacji tygodnika o nadesłanie stosownych informacji dotyczących zatrudnienia asystentów. - Informacji tych do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy. Jednocześnie z analizy stron internetowych Parlamentu Europejskiego oraz partii Prawo i Sprawiedliwość wynika, iż osoby, które są zatrudnione w organach ww. partii, pełnią jednocześnie funkcje asystentów posłów do Parlamentu Europejskiego - poinformował w komunikacie rzecznik prokuratury.

  autor autor

 • dodano: 18 czerwca 2017 20:32

  Złodzieje z PO to jednak są profesjonaliści. Klasa. Duża klasa.

  autor Proferos

 • dodano: 18 czerwca 2017 13:09

  A jak oni mieli skazać za łapówki, jak oni sobie koperty przekazują nawet na posiedzeniu rady ministrów!

  autor Jo

 • dodano: 17 czerwca 2017 9:28

  Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim, potem Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim. Dopiero TRZECIA Prokuratura Okręgowa w Krakowie UMORZYŁA ... zobaczyli, że Obajtek jest bez winy ... chyba bali się, że w Sądzie Okręgowym w Sieradzu inaczej na sprawę spojrzą !!! No ale teraz prokuratura powinna oskarżyć za składanie fałszywych zeznań tych, którzy Obajtka "pomawiali".

  autor malina z ... b

 • dodano: 17 czerwca 2017 6:48

  "Jesteśmy bardzo zadłużeni, głównie u zagranicznych wierzycieli. To jest niebezpieczne, bo jesteśmy w ósemce najbardziej zadłużonych krajów świata – powiedział wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas kongresu "Polska Wielki Projekt". Ale kto zadłuża pytam tego absolwenta historii!!!! I uwierzę w dobrą zmianę w gminie jak etaty będą obsadzane po uczciwych konkursach. Proponuję zacząć od kasjerki. Czy kasjerka musi być córką uczycielki z PRL? No musi? Nie może być wykształconą córką chłopów? Musi to być kobieta z układu? Szwagier dalej się dobrze ma w urzędzie gminnym.

  autor obserwatorka

 • dodano: 16 czerwca 2017 11:47

  I co Stróżanie, popieracie bezgranicznie władze? To macie oczyszczalnie ścieków dla dwóch gmin. Co tam Lubień bedzie się martwił ściekami. Stróża kocha smród.

  autor pimpek

 • dodano: 15 czerwca 2017 17:26

  Niestety nie mogę, stoję na drabince.

  autor kurdupel

  blog: proferos

 • dodano: 15 czerwca 2017 14:13

  Życzy Pan sobie słomke do drinka?
  Proszę sobie z buta wyciągnąć. Ha ha

  autor Proferos

 • dodano: 15 czerwca 2017 13:57

  Sprawa Obajtka śmierdzi bardziej. Proferos dalej w portki sra i spłukać nie może, bo nerwy mu puszczają i ubliża. Przecież uniewinniony. Po co te nerwy? Decyzja prokuratury Ziobry nie jest wyrokiem niezawisłego sądu. Jaki szacunek, jaki legalizm? Prokuratura wycofała z sądu na podstawie niekonstytucyjnych zmian prawa, po uznaniu. Procedura niezakończona. To tylko szkodzi PiSowi. Co mnie martwić nie powinno.

  autor autor

 • dodano: 15 czerwca 2017 12:57

  Jeżeli o sraniu mowa, to gówno należy spłukać a nie perfumowac. Bo efekt jest odwrotny do zamierzonego. Bardziej śmierdzi

  autor Jo

  blog: Profesor

 • dodano: 15 czerwca 2017 12:05

  Na Suchej mieszka baran a nie prokurator.
  U mnie się robi kupę w toalecie a u Ciebie sra w wychodku.
  Niby taki legalista jesteś a nie potrafisz uszanować nic co nie jest po Twojej myśli.
  Taki zakapior co inteligentem by chciał być. Fora że dwora.

  autor Proferos

 • dodano: 15 czerwca 2017 10:49

  Gdyby sprawa Obajtka toczyła się dalej w sądzie, nikt nie mógłby definitywnie mówić o winie.A skoro tak licha jak twierdzi prokuratura, to po co ją z sądu wyciągali. Przeciwnicy Obajtka dostali argumenty, na stronniczość prokuratury i pewność, że popełnił czyny mu zarzucane. Autor podwójnie wygrał. Przewidział, że Ziobro umorzy i może być pewien, że Obajtek jest winien, skoro wycofywali w pośpiechu, bojąc się sądu. Udowodnili, że argumenty za popełnieniem przestępstwa są tak mocne, że nie ma co ryzykować z sądem. Prokuratura Ziobry powinna zająć się z urzędu ustawieniem konkursu na prezesa Energi po ostatnim śledztwie TVN.

  autor Asesor

 • dodano: 15 czerwca 2017 9:45

  Bul najwyższy czas iść do spowiedzi i przestac ublizac bo nic innego nie potrafisz mysle ze jestes plytszy niz bajorko po przelotnym deszczu

  autor Ja

  blog: Do bul

 • dodano: 15 czerwca 2017 8:28

  Uniewinnic to mógł go sąd, niestety ziobro nie znalazł takiego który by to zrobil wbrew dowodom. umorzenie nie jest zakonczeniem ani tymbardziej uniewinnieniem. Co ma wisiec nie utonie!

  autor Jo

 • dodano: 15 czerwca 2017 7:59

  Nihil novi sub sole. Prokuratura Ziobry zrobiła swoje. Teraz prezydent może ułaskawić. Oni wszystko mogą. Na każdym etapie. Zmiany prawne Ziobro robił pod to. Wycofać z sądu, umorzyć, ułaskawić na każdym etapie. To wina PO, bo Ziobro i Kaczyński powinni byli stanæć przed Trybunałem Stanu. Mieli na to 8 lat. Ci idą na całego. Zdziwiony może być tylko proferos, bo srał w portki. Jeszcze sra.

  autor autor

 • dodano: 15 czerwca 2017 6:14

  Niby proferos, a nie rozumie podstawowych pojęć prawnych. Nie uniewinniony, bo to gestia sądu. Prokuratura wycofała akt oskarżenia i umorzyła postępowanie. Taki obrót sprawy przewidywali na blogu Autor i kilku komentujących. To jedna sprawa a druga?

  autor pimpek

 • dodano: 14 czerwca 2017 22:45

  Biedaku. Biedaku.
  Nie zasniesz spokojnie.
  Prezes Obajtek uniewinniony.
  Zawał?
  Ha ha

  autor Proferos

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 196 733