Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 378 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1175082

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Wiadomości

Kategorie

Ucho Merkel.

czwartek, 09 lutego 2017 12:05
Skocz do komentarzy

    

       Ferie małopolskie dzieci jeszcze mają. ZNP, PO, KOD i stowarzyszenia rodziców podpisy pod przyszłe referendum oświatowe zbierają. W marcu ZNP organizuje strajk w szkołach. Burzą się samorządy. Nie tylko totalnie nieprzygotowaną i forsowaną na siłę reformą edukacji, ale także zamiarami zmian w ordynacji wyborczej do samorządu.Ograniczenie kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów jest tematem do dyskusji, ale pozbawienie ponad 1700 z nich prawa do startowania  w 2018 roku stanowi  chamstwo spowodowane chęcią wyeliminowania automatycznego niewygodnych dla PiS- u gospodarzy gmin. Prawo nie powinno działać wstecz. Próba dołączenia 32 gmin podmiejskich do Warszawy, aby PiS mógł pomarzyć o Prezydencie stolicy to kuriozum. Buntuje się i samorząd Warszawy, i samorządy miasteczek i wsi okolicznych. Na siłę wyeliminować. Suweren wybrał, my wszystko możemy. Mieli " suchać i sużyc", a tu stawiają na baczność kolejne środowiska. Wszystko spisić. Oni się źle czują w demokracji, nie umieją zaakceptować pluralizmu, nie potrafią zgodnie z Konstytucją dzielić się władzą. Wolą ją [ konstytucję ] łamać i pisić, co się da. Przykre, ale przy akceptacji swoich wyborców i świń, które znajdą się w każdym środowisku zawodowym. W USA jeden sędzia obala dekret Prezydenta, a u nas głosy w obronie Konstytucji, TK, trójpodziału władzy, okazały się niezrozumiałe dla wszystkich. Przykre, ale podstawowe zasady państwa demokratycznego nie dotarły do większości społeczeństwa. Czytać Konstytucję trzeba. Obłaskawionych datkami socjalnymi, często ludzi mniej wyrobionych społecznie, można by usprawiedliwić, ale mieniących się patriotami, często wykształconych wyborców PiS-u, nauczycieli historii, wos- u, którzy nie dość, że nie wdrożyli podstaw demokratycznego państwa prawa, to jeszcze teraz bałamucą swoimi krętackimi postawami - nie da się. To albo ludzie nawiedzeni, albo świnie. Świń kupowanych przez rządzący PiS przybywa. W każdym środowisku. Tym bardziej cieszy postawa generała Różańskiego, który podjął decyzję o odejściu z wojska, nie godząc się na bezeceństwa Macierewicza. Nie dość, że odszedł, to jeszcze przy pożegnaniu w Pałacu Prezydenckim prosto w twarz urzędującemu Prezydentowi Dudzie i ministrowi Macierewiczowi wygarnął, że żołnierze powinni kierować się nie tylko regulaminami, ale przede wszystkim Konstytucją.i że historia oceni to, co się obecnie z armią dzieje. Brawo , Panie Generale. Można?. Można. Świnie jednak się znajdą. Kaczyński niszczy Polskę, Macierewicz wojsko. Ranga Polski na świecie spadła niesamowicie. Trzeba było widzieć minę ministra Macierewicza. Dostał w pysk. Po prezydencie wszystko spływa. Przyjmuje dobrą minę do złej gry.

        Kaczyński spotkał się z Merkel w Bristolu, aby napluć na Tuska. Profesorowie Legutko i Krasnodębski razem z nim. Pozycja Tuska jest tak mocna, że Kaczyńskiego trafia szlag.Robi wszystko, aby go zohydzić w oczach przywódców państw Unii. Orban, Czechy i Słowacy Tuska popierają i zakazują Polsce mu przeszkadzać, bo to był wspólny kandydat Grupy Wyszehradzkiej. A Kaczyński na Słowację pojechał. Po co? Dyplomatycznie się nie udało, to donos bezpośredni do Merkel? Podłe to, małe to. Pomijam, że szkodliwe dla Polski. Przywódcy Zachodu tego nie zrozumieją. Kaczyński potwierdził tylko swój i PiS-u zły obraz. Źli i mali  ludzie rządzą Polską.

Szkodzą Polsce, załatwiając osobiste porachunki. A Rydzyk i prawicowe media grzmiały o Targowicy. Gdzie jest ta Targowica, widać. I to dzięki Tobie, wyborco Pis-u z Lubnia, Tokarni, Pcimia. Mienisz się być patriotą.

Wstyd za taką twarz Polski, jaką nam Kaczyński przypina. Nisko upadliśmy.

 Prezydent też doniósł, krytykując pośrednio [ albo i nie - rozmowa w cztery oczy ] antyamerykańskie niby wystąpienie Tuska. Zrobili wszystko, aby go zohydzić. Mali, podli ludzie. W polityce zagranicznej klapa, bo Merkel przypomniała Szydło zasady demokratycznego państwa prawa i Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej zastrzeżenia. Delikatnie, ale stanowczo.

  W polityce zagranicznej klapa, w polityce wewnętrznej Misiewicze. 

A Kaczyński buduje państwo policyjne. O tym w następnym wpisie.

Podziel się
oceń
93
47


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  1 175 082