Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 376 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1175083

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Wiadomości

Kategorie

Coś dla pretorian Kaczyńskiego.

czwartek, 26 stycznia 2017 12:09
Skocz do komentarzy

    

 

     Zima. Ferie przed nami. Reforma edukacji też. Mając nieco luźniejszy styczeń w stosunku do grudnia, siadam i stukam. A jest o czym. Posłowie wczoraj do pracy w Sejmie powrócili, studenci przeciw polityce rządu protestowali, prokuratury stawiają zarzuty osobom biorącym udział w zamieszkach pod Sejmem 16 grudnia 2016 roku i przeszkadzającym wjazdowi Kaczyńskiego i spółki na Wawel. Dzieje się. Szef MON-u Macierewicz po wykładzie w szkole Rydzyka w Toruniu, śpiesząc się na galę związaną z ogłoszeniem przez pisowską gadzinówkę wSieci Człowiekiem Wolności Jarosława Kaczyńskiego, wziął udział w karambolu ośmiu samochodów tuż pod Toruniem. Wcześniej, w ramach wykładu pochwalił kierowcę Karola, za to, że tak się starał, że zdążyli. Widocznie z powrotem kierowca bardziej się starał. Przyczyny karambolu ustali prokuratura Ziobry. Jedni uwierzą, drudzy nie.Gala to gala, a Prezes jest jeden. Nie umilkły echa wybryków jego asystenta w Białymstoku, a już mamy karambol. Zapracowani ci nasi ministrowie i ich asystenci z tym najgłośniejszym. Misiewicz nie pozwala o sobie zapomnieć.

  Ośmiesza się wojsko, ośmiesza Rzeczypospolitą [ Waszczykowski z nowym państwem San Escobar ], a nie widzę rumieńca wstydu na licach pisowskiego wyborcy. Bronią do upadłego.Jakieś fatum. Deja vu. Naprzeciw protestujących studentów młodzież z ONR-u z hasłem " Studenci do nauki". Rok 1968 roku z Moczarowskim nacjonalizmem wraca?

  Politolog z UJ Jarosław Flis napisał: " W Polsce mamy podział na dwie zasadnicze grupy. Jedna uważa się za bardziej cywilizowaną i chce szerzyć cywilizację, piętnując tych, których traktuje jako mniej cywilizowanych.Ci z kolei szerzą patriotyzm, piętnując tych, których uważają za zbyt mało patriotycznych". Jedna grupa przyznaje punkty za pochodzenie, mówi o genach i sortach, wytwarza przekonanie; my jesteśmy lepsi, nam wolno więcej, bo stanowimy emanację patriotycznej Polski. Druga: my jesteśmy bardziej światli, nam wolno więcej, bo jesteśmy bardziej kulturalni, wykształceni i aspirujemy do lepszego świata. PiS i PO. Obie partie cierpią na pychę, a na chorobę pyszałka nie ma lekarstwa.

   Flis uważa, że " w PiS można wyodrębnić trzy nurty: republika, rebelia, rewanż. Pierwszy uznaje państwo za dobro wspólne i skupia się na doskonaleniu istniejących instytucji. Drugi obciąża odpowiedzialnością za wszelkie krzywdy i niegodziwość dotychczasowy układ instytucjonalno- personalny, twierdząc , że jak go rozbije, to wszystko pójdzie świetnie. Trzeci uważa, że instytucje mogą zostać, pod warunkiem, że obsadzi je swoimi ludźmi. Rewanż jest najłatwiejszy do wykonania i - na nieszczęście PiS - rzuca się w oczy na zasadzie kontrastu. Partia Jarosława Kaczyńskiego odniosła sukces m.in. dlatego, że wytykała PO kumoterstwo, nepotyzm, budowanie republiki kolesiów. Powielając te same błędy , sama się wystawia na strzał. Platforma mogła wysyłać do wyborców taki sygnał; co prawda kradniemy, ale w miarę, poza tym jesteśmy sprawniejsi. PiS po objęciu władzy kierowało inny przekaz; może nie jesteśmy doświadczeni i sprawni, za to kryształowo uczciwi. Gdy się okazało , że z uczciwością jest problem, PiS zaczęło tracić jedną z kluczowych przewag konkurencyjnych".

Silne atuty PiS-u: uczciwość w polityce społecznej i postawa patriotyczna biorą w łeb. Misiewicze i Pisiewicze są twarzą polityki społecznej i odnowy moralnej, a izolacja międzynarodowa, ośmieszanie Polski, szkodliwa polityka zagraniczna i minister Waszczykowski z San Escobar twarzą Polski na świecie. Gdyby to nie było straszne i szkodliwe, byłoby to śmieszne. Czas kabaretów nadszedł.

 Co do legalności uchwalenia budżetu państwa na 2017 rok to przypomnę pewne zdarzenie z PRL, bo PRL wraca w wielu dziedzinach. Pewna Rada Narodowa podjęła uchwałę w prywatnym mieszkaniu na imieninach. Prawnicy rozważali, czy uchwała jest ważna, czy nie - bo prywatne mieszkanie, bo nie wszyscy radni obecni, bo nie wiadomo, czy obecni byli trzeźwi. WŁADZA UZNAŁA, ŻE GŁOSOWANIE BYŁO WAŻNE - WIĘC BYŁO.

 Bezsensowne jest pytanie, czy opozycja wygrała, czy przegrała podczas grudniowego protestu w Sejmie. Kluczowe pytanie to, czy Polska z nielegalnie uchwalonym budżetem jest wciąż państwem prawa. Trzeba bardzo uważać na to, o czym mówi PiS. Bo kłamstwo jest najpotężniejszą bronią tej partii. Bez kłamstw PiS rozpadłby się jak domek z kart. Pretorianie Kaczyńskiego zawzięcie zwalczają każdy przejaw prawdy. Dr Barbara Labuda stwierdza, że "istotą obecnych rządów jest instytucjonalizacja chamstwa, głupoty i kłamstwa, czemu towarzyszy brak kręgosłupa zastępów działaczy. Tak jak w każdym systemie autorytarnym na świecie."

"I nikt nie zdoła tego skutecznie zwalczyć, dopóki nie nazwie się rzeczy po imieniu i nie przestanie udawać [ jak czyni to ciągle część polityków i komentatorów ], że nie widzimy, że statkiem, którym płyniemy, dowodzą i sterują szaleńcy, a na mostku nie stoi żaden kapitan. Bo ...gdy ten " Titanic" zacznie tonąć, zabraknie dla nas szalup ratunkowych, bo wszystkie przywłaszczy sobie PiS" - dodaje Eliza Michalak publicystka Superstacji.

  Temu kłamstwu trzeba się zdecydowanie przeciwstawiać. Jedynym lekarstwem jest prawda. Prawdy PiS boi się jak ognia. Prawda nas wyzwoli. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Żadnych ustępstw opozycja robić nie powinna, bo ma do czynienia z perfidnym i amoralnym przeciwnikiem.

 

Podziel się
oceń
61
61


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  1 175 083