Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 376 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1175088

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Wiadomości

Kategorie

Zamiast " dobrej zmiany" Dobra Nowina.

wtorek, 20 grudnia 2016 13:38
Skocz do komentarzy

 

   Prawie miesiąc wpisu nie było. Święta idą. Czas coś napisać. Prezes Jarosław prosił posłów PiS-u , aby się na grudzień przygotowali, bo będzie się działo. I dzieje się. Prezes dokonuje pełzającego zamachu stanu, bo nie ma do tego legitymacji Suwerena. Niektórzy twierdzą, że celowo prowokuje burdy, aby do wyborów przedterminowych doszło. Liczy na konstytucyjną większość, aby wdrażać swoje szalone pomysły i niszczyć nasz kraj. Protestują ustawicznie różne środowiska. Telewizja narodowa Kurskiego bałamuci lud pisowski podobnie jak w PRL-u. Kaczyński liczył, że socjalne rozdawnictwo rządu da mu poparcie z większością konstytucyjną. Sondaże i protesty temu przeczą. Na ostatniej miesięcznicy się o tym ostatecznie przekonał.Strach zaglądnął  mu w oczy. Zupełnie niepotrzebna wojenka z dziennikarzami spowodowana przez marszałka Kuchcińskiego i upór Kaczyńskiego, wykluczenie posła Szczerby i protest parlamentarzystów opozycji. W efekcie przyjęcie budżetu na 2017 rok z naruszeniem prawa poza salą obrad. Konflikty te nadal trwają. Zupełnie niepotrzebne i sprowokowane przez PiS. Telewizja Kurskiego przekonała wyborcę PiS-u w Pcimiu i Pisolandach, że ta wstrętna opozycja nie daje pracować ich wspaniałemu rządowi i że to ona mąci. Wszystko zwalono na obronę przez opozycję [ KŁAMSTWO WIERUTNE] ustawy obcinającej byłym ubekom emerytury. Słyszę to w busie, sąsiedztwie i na forach czytam. Kłamstwo chwyciło. Lud podnieca się ubekami i satysfakcja ze zemsty na nich  z niego promieniuje. W tym czasie Prezydent łaskocze go podpisem pod ustawą obniżającą wiek emerytalny [ szkodliwą ] i pod osłoną nocy łamie Konstytucję, podpisując trzy ustawy przejmujące Trybunał Konstytucyjny i powołuje niezgodnie z prawem p.o. prezesa trybunału sędzinę o tak marnej reputacji jak Misiewicze. Premier Szydło pod osłoną nocy drukuje. Słuszne protesty opozycji w obronie prawa i niedotyczące esbeków są ukazywane jako burdy z mruganiem do pisowskiego wyborcy, że niby święta, a oni się tak wygłupiają. Lud to łapie, bo albo nieświadom, albo chce. W II RP czym dalej od I wojny przybywało kombatantów. Teraz czym dalej od PRL-u przybywa ubeków na potrzeby pisowskiej propagandy. Lud to łapie. Ludowi wmawia się, że opozycja chce dokonać zamachu stanu, a to Kaczyński niezgodnie z prawem z Prezydentem Dudą dokonują zamachu na konstytucyjne prawo w Rzeczypospolitej. Może przynajmniej kilku wyborców PiS-u po spowiedzi adwentowej przestanie te kłamstwa powtarzać. Protesty trwają. Prezydent i PiS nie robią nic , aby je rozwiązać i jeszcze na łamanie opłatkiem się powołują. Obłuda i bezczelność.

   Przewodniczący Solidarności Piotr Duda zapowiada, że wyprowadzi związkowców na ulice i nakryje czapkami przeciwników rządu. Niebywałe, aby związek zawodowy tak dalece d. lizał rządowi, aby policję zastępować. Związki zawodowe policjantów zaś słusznie proszą o nieustawianie ich po którejkolwiek ze stron. Piotra Dudę chyba Kacperek w łeb łapą walnął w Bałtyku, podobnie jak Kaczyńskiego w Sejmie kamera. Związek zawodowy przeciw obywatelom. A to fenomen.

     Arcybiskup Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski, zaczyna się dystansować od poparcia PiS-u i apeluje do duchownych, aby nie wiązali się z żadną z partii. Lepiej późno niż wcale. Może jest to wynikiem faktu, że zachowujący się jak funkcjonariusz PiS-u arcybiskup Marek Jędraszewski został powołany na stanowisko Metropolity Krakowskiego i arcybiskup Gądecki uwolnił się od niego. Z dobrze poinformowanych źródeł usłyszałem, że Ojciec Święty wiedział , co robi, powołując Jędraszewskiego na stolicę arcybiskupią w Krakowie wbrew tradycji i nauczaniu Franciszka.Mówi się, że dla kapelusza kardynalskiego Jędraszewski przypomni sobie Levinasa i Tischnera i porzuci " dobrą zmianę" dla Dobrej Nowiny. Czego mu serdecznie życzę.

   Wszystkim czytelnikom bloga też życzę, aby przedkładali Dobrą Nowinę nad " dobrą zmianę". I aby mniej obłudy było. Prawda zajaśniała.

Podziel się
oceń
114
54


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  1 175 088