Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 377 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1175083

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Wiadomości

Kategorie

Zamiast caracali widelce.

czwartek, 13 października 2016 12:06
Skocz do komentarzy

    Kraj wstrząśnięty czarnymi marszami. PiS w ciągu 10 dni zmienia zdanie o zakazie aborcji. Kobiety się skrzyknęły i wystraszyły Episkopat, a ten wpłynął na PiS. Kompromis aborcyjny się ostał. Brawo dzielne Panie. Prymas Józef Glemp, którego miałem zaszczyt witać w imieniu mieszkańców  Pcimia mawiał: " Ne majstrujcie przy tym kompromisie". Hamował tym samym próby nowelizacji zarówno z prawej jak i lewej strony. Podobnie rząd PO i Prezydent Komorowski. Ile warte jest życie nienarodzonych i jak czyste były intencje PiS - u , przekonaliśmy się w ciągu 10 dni.

   Zwolennicy  zaostrzenia prawa aborcyjnego przegrali, a przecież ktoś ich kokietował i na kogoś zagłosowali. Zdradzeni o świcie. Ojciec Dyrektor z Torunia udaje, że nie wie , o co chodzi. Zwolenniczkę kompromisu aborcyjnego Panią Prezydentową Kaczyńską tak nieładnie nazwał, a teraz udaje, że nie wie , o co chodzi. Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o...

  Mnie przekonał śp. Prymas Glemp. Przekonał także do Radia Józef miast Radia Maryja, które tubą propagandową PiS-u się stało. Przenikliwość Prymasa Glempa godna szacunku.

     Nie będą latać caracale  po polskim niebie. Lata negocjacji, a minister Macierewicz jeszcze przed negocjacjami wskazał, co zakupi polska armia. Jak na targu w Myślenicach. Nie wiadomo, kto zerwał negocjacje offsetowe z Francuzami. Kłamstewka i krętactwo to domena PiS. To ich dyplomacja. Wiceminister obrony narodowej Kownacki ubliża Francuzom w odwecie za uznanie polskiej delegacji na targi zbrojeniowe w Paryżu za persona non grata. Twierdzi, że to Polacy uczyli Francuzów jeść widelcem. Zarzucać Francuzom braki w  kulturze i dyplomacji to absurd. Hitler, zakompleksiony, im kultury zazdrościł, język francuski jest do dziś językiem dyplomacji, ale Kownacki bohater, bo się postawił. Rozstrzygnięcie przetargu na caracale powinna zbadać sejmowa komisja i podać do publicznej wiadomości, kto zyskał, a kto stracił. Drzewiej Polacy wypominali Francuzom przelaną krew, dziś pokazują wyższość cywilizacyjną.

" O! Francuzi! Czyż bez ceny rany nasze są? Spod Marengo, Wagram, Jeny, Waterloo" śpiewali powstańcy listopadowi, licząc na pomoc. Dziś wypominamy widelce. Tak wzrosła nasza wartość przetargowa.Tylko Jarosław Prezes z Żoliborza powtarza za Ludwikiem XIV : "L'etat c'est moi" i niszczy dorobek pokoleń wolnej Polski, bo się spóźnił na pociąg Solidarności.

    PiS dokonuje cudów. Udowadnia, że cywilizacja w Europie szła ze Wschodu na Zachód. Kopernikański przewrót.

  Nieżyjący już wybitny reżyser Andrzej Wajda mawiał : " Błędy błędami, ale Polska nigdy nie była w tak dobrej sytuacji ekonomicznej jak teraz, gdy jest związana z Unią. I nigdy nie była tak bezpieczna". " Polacy miotają się od ściany do ściany, przynajmniej ta część , która nie chce się konfrontować z cywilizowaną Europą. Świat się zmienia, chcemy czy nie chcemy, a my mamy odwracać się od niego, siedzieć w papuciach przy kominku i czytać Sienkiewicza? Za chwile nawet kominka nie będzie, bo wytniemy lasy i spalimy wszystko, co jest do spalenia. Rzeczywistość ekonomiczna prędko nas otrzeźwi. Na to liczę. Kiedy ci, którzy wspierają złote myśli narodowo - patriotyczne, zobaczą , jak kurczą im się zarobki, to szybko otrzeźwieją" -dodaje Wajda.

     Kobiety dzielnie bronią naszej przynależności do cywilizowanej Europy.

  Rzekłem do swej połowicy: " Daj , ać ja pobruszę, a Ty...idź na marsz KOD-u", przypominając sobie pierwsze zdanie po polsku zapisane, którem w czasie wizyty u Cystersów w Henrykowie zoczył.

 

Podziel się
oceń
62
41


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  1 175 083