Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 963 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O moim bloogu

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich,...

więcej...

komentowanie na bieżąco wydarzeń w gminie, powiecie ,kraju zakraszane humorem z wykorzystaniem wiedzy nabytej, poprzez ośmieszanie wywoływanie zachowań pozytywnych, ksztaltowanie postaw obywatelskich, prowokowanie dyskusji, próba angażowania do brania czynnego udzialu w życiu publicznym, walka z inercją, apatią, zniechęceniem, wskazywanie patologii, układzików lokalnych, nagannych postaw ludzi, krytyka mechanizmów, przywar, wad ,a nie osób .

schowaj...

Głosuj na bloog






zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1165390

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl

Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Ryba psuje się od głowy.

sobota, 14 października 2017 16:26

 

 

  Dzień Edukacji Narodowej, popularnie Dniem Nauczyciela zwany , dzisiaj mamy. Świętowano wczoraj.

  Do wszystkich życzeń dołączam prośbę o to, aby nauczyciele wychowywali młodzież w duchu zapisanym w Karcie Nauczyciela.  W sytuacji kiedy władze; Prezydent, Premier, rząd, Sejm i Senat nie respektują konstytucji, łamią ją cynicznie na każdym kroku, kiedy polskie władze jako jedyne w cywilizowanym świecie straszą uchodźcami, imigrantami i terrorystami, wsadzając ich do jednego worka, zbijając na tym kapitał polityczny, zadaniem szkoły jest te wartości kształtować. Wartości te w krajach demokracji zachodniej kształtują przede wszystkim władze i elity. U nas z góry idzie demoralizacja i antychrześcijańska postawa. W każdym narodzie znajduje się margines nacjonalistów, ksenofobów, ale elity z tym walczą.

     U nas PiS-owskie" elity" z ministrem Błaszczakiem na czele straszą uchodźcami, budzą niepokój. To jest niewyobrażalnie podłe. W katolickim kraju. Reakcja powiązanego z PiS-em Episkopatu nieśmiała i słaba. Za uchodźców biskupi modlą się w niewielkich gremiach, a wspierają choćby taką akcję różańcową na granicach, która odebrana została powszechnie jako modlitwa o niewpuszczanie uchodźców,obronę przed islamem, czyli de facto stanowiła wsparcie amoralnych władz.

  Przypominam obowiązki nauczyciela w tym względzie zawarte w Karcie Nauczyciela, Ustawie z 26 stycznia 1982 roku.

Rozdział 2: Obowiązki nauczycieli.

Punkt 4) kształcić, wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka;

5) dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów.

  Panu Prezydentowi, Pani Premier, ministrowi Błaszczakowi szczególnie, całemu rządowi, posłom i senatorom PiS-u, a także PiS-owskiemu wyborcy dedykuję pytania zadane przez obywatela RP hinduskiego pochodzenia.

 

 

 Viren Bhandari został poproszony o odniesienie się do ksenofobicznej nagonki na cudzoziemców, która ma miejsce w ostatnich latach. Odpowiedzi na to pytanie zaczął udzielać z uśmiechem i sporym dystansem. Przypomniał, że mieszka w Polsce od 17 lat, a poczuł się tu jak w domu, gdy już pierwszego dnia go okradziono. Dowcipkował też na temat tego, iż na lotnisku musi rozbierać się nawet ze skarpetek, bo ze względu na kolor skóry służby podejrzewają go o terroryzm.

 

   Później ton Virena Bhandariego zrobił się jednak poważniejszy. Zaczął opowiadać wówczas o tym, że nie korzysta z żadnego środka transportu publicznego i tego samego zabrania swojemu kilkunastoletniemu synowi. Po czym przeszedł do opowieści na temat tego, w jaki sposób jego dziecko jest traktowane przez swoich "kolegów" ze szkoły. Bhandari zacytował między innymi wulgarne i rasistowskie sms-y i e-maile, które jego 12-letni syn otrzymuje od kolegów z propozycją, aby wyp... z kraju. Te wulgaryzmy są nie do powtórzenia na blogu.

 

– Ja mam grubą skórę, ale nie mój syn i wiele innych dzieci... – próbował podsumować vloger. Po czym rozpłakał się i przez łzy stwierdził, że rasiści niszczą cały świat. – Czasami mój syn do mnie mówi: "tato, ja nie chcę żyć". To co ja mam mówić do takiego dziecka? – kontynuował zapłakany Bhandari.

 

 Pani Premier, czy Pani nie wstyd? To efekt także Pani prymitywnej propagandy. Czy potrafiłaby Pani spojrzeć w oczy temu Hindusowi? Takie pytania padły do Pani Premier w programie "Szkiełko Kontaktowe".Pis-owski wyborco Pcimia, Lubnia, Tokarni, etc. czy Tobie nie wstyd za tę władzę?  Nie wystarczy jechać na granicę z różańcem i kisić się we własnej religijności folklor przypominającej, bez chrześcijańskiej empatii. Mnożenie ilości krzyży i różańców katolikami nas nie uczyni.

 Cała wypowiedź Virena Bhandariego od 22 m 00 sek. nagrania.•YouTube.com/Blog Forum Gdansk
 
 Ktoś powie, to jednostkowy przypadek. Nie jednostkowy i wizerunek Polski i Polaków na tym niesamowicie ucierpi.
 

Podziel się
oceń
49
6

komentarze (103) | dodaj komentarz

Szarganie świętości.

czwartek, 05 października 2017 20:16

   

    Jesień na całego. Kolorów przybywa, liście opadać poczynają. Październik jak zwykle Teresami i Frankami się rozpoczął. Spóźnione życzenia dla Tychże. No, i studenci do nauk ruszyli. Inauguracje, immatrykulacje, pochody, odkurzone gronostaje rektorskie, przemówienia, itp.

   Politycy też ostro ruszyli. Sądownictwo na tapecie. Przepychanek c.d. Minister Wojny na Czas Pokoju niszczy naszą armię. Toczy boje z Prezydentem niby Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Mimo to sondaże dalej premiują PiS. Obniżenie wieku emerytalnego dodatkowo je wzmacnia. Owoce tych prawie dwuletnich rządów zbierać będziemy za parę lat. Teraz zbieramy owoce "ruiny" poprzedników i dobrej koniunktury światowej. Tak to już jest. Dają, Polak bierze. Proszą, aby nie brał od razu [ emerytur], Polak niegłupi, weźmie, bo wierzy w to, że ten system musi prasnąć i trzeba brać , nie oglądając się na nic, bo potem może nie być co. Zresztą , dokąd można rozdawać. Masło drożeje, wieprzowina drożeje, inne artykuły spożywcze drożeją, węgiel zdrożał. Kupować trzeba obcy, bo swojego brak. Tak ratujemy kopalnie. Dla zatkania buzi po 10 tysięcy ekwiwalentu za deputaty węglowe obiecuje się górnikom.

   Efekty "dobrej zmiany" odczuwać będą długo nasze dzieci i jeszcze wnuki. Fatalne skutki.

    Czytelnicy zwracają uwagę, że komentarze zaśmiecane są celowo przez hejterów PiS-owskich i proszą o reakcję. Wolną Europę zagłuszano, ale gdzież mojemu blogowi do niej, uspakajam. Wymiana myśli jest mi bliska, a to jednak przeszkadza. Mnie nie zagłuszą. Odbijać piłeczki , kasując setki komentarzy reklamowych? To chyba niewiele da.

 Przykre, ale dialogu się w tych warunkach nie da prowadzić.

 Telewizja "narodowa", czytaj PiSowska, 16 oddziałów regionalnych, radio " narodowe", czytaj PiSowskie zakłamują rzeczywistość od rana do wieczora. Stąd wszelkie niezależne media trzeba chronić, bo Kaczyński się za repolonizację, czyli spisienie resztek mediów zabiera.

  Ten prostacki populizm z 500+ w każdej dziedzinie i ciągłe przypominanie przez Premier , Prezydenta i ministrów, pamiętajcie, to rząd PiS-u Wam daje, to rząd dobrej zmiany. Rzygać się już chce tą nachalnością. Skompromitowano doszczętnie dwa piękne słowa; prawo i sprawiedliwość, biorąc je do nazwy partii, która kpi z prawa, z zasad, uprawia chuligaństwo polityczne. Teraz przymiotnik polski i rzeczownik własny Polska tak często wymieniany przez przedstawicieli dobrej zmiany tracą na wartości. Ta repolonizacja PiSowska to jest obniżanie rangi Polski, polskości i patriotyzmu. Chyba, że patriotyzm kiboli czy narodowców mamy na myśli. Niech nas Bóg broni przez takim patriotyzmem i taką repolonizacją.

  Kolejne mamidła nam grożą. Tematy zastępcze, aborcja i wolne niedziele.

Czarny Wtorek i porażające w swej treści reakcje prawicy nań.

   Polskość bezczeszczona przez różne indywidua za patriotów się mieniące, raczej nienawidzące inności, to jedno, katolickość z wykorzystaniem krzyża i różańca przez kolejne indywidua za katolików się mające, innym odbierające prawa do tego mienia, to drugie. Twarzami krucjaty różańcowej mają być aktorzy Zelnik i Pazura. Pazura trzykrotny rozwodnik, a Zelnik przestał zdradzać żonę i jest jej wierny po jej śmierci. Zelnik, dodatkowo tajnym współpracownikiem SB był. Gratulować akcji różańcowej takich twarzy.

Szczególnie w październiku mogliby się przestać wygłupiać.

     Zamiast owej akcji różańcowej na granicach Ojczyzny polecam modlitwy tradycyjne w kościołach i domach katolickich. 

 Modlitwy owe zalecam ubogacić Modlitwą Św. Tomasza z Akwinu z XIII wieku, którą poniżej przytaczam:

 

   Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania,

że muszę coś powiedzieć 

na każdy temat i przy każdej okazji.

 

Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.

 

 Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym,

czynnym, lecz nie narzucającym się.

 

Wyzwól mój umysł od niekończącego się brnięcia w szczegóły

i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy.

 

Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień,

w miarę jak ich przybywa,

a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza.

 

Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć,

ale proszę Cię o większą pokorę

i mniej niezachwianą pewność,

gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi.

 

Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić.

 

 Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy

w nieoczekiwanych miejscach

i niespodziewanych zalet w ludziach.

 

Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym.

 

Modlitwa owa znajduje się przy grobie w Tuluzie.


Podziel się
oceń
93
4

komentarze (20) | dodaj komentarz

Nadszedł czas próby...dla wielu.

sobota, 23 września 2017 12:26

 

 

    Pierwszy dzień jesieni. Leje jak z cebra.

Septembre est là, l'été s'en va 
Et le bonheur est éphémère 
Comme les fleurs qui meurent déjà -  śpiewa Mireille Mathieu.

  Obiecałem uwagi profesora Antoniego Dudka do ewentualnej próby zmian w historii najnowszej dokonywanej przez PiS i Prezydenta. A to poprzez zmiany programowe w szkolnictwie w ramach jego reformy, a to poprzez media "narodowe", a to poprzez IPN, dyplomację Waszczykowskiego, agendy propagandowe rządu etc. Bliższy obecnemu obozowi władzy, bliski konserwatystom zgrupowanym przy prezydencie Andrzeju Dudzie profesor Antoni Dudek uważa, że nie da się zrzucić Wałęsy z piedestału i zastąpić go Lechem Kaczyńskim.

" Jeżeli próbuje się nam powiedzieć, że najważniejszym wydarzeniem, jakie miało miejsce w Polsce po 1945 roku, była antykomunistyczna partyzantka zwana " żołnierzami wyklętymi", to  wypacza to obraz tego okresu. Podobnie jest z historią "Solidarności", gdy usiłuje się zmarginalizować Wałęsę, twierdząc, że cały ten wielki ruch jest dziełem innych... Wszyscy widzimy, jaki jest Wałęsa, ale nie zmienia to faktu, że był faktycznym liderem "Solidarności". Oczywiście dzięki otwarciu archiwów, zwłaszcza esbeckich, wiemy dziś dużo więcej nie tylko o nim, ale i o całym związku. Jednak wysiłki niektórych moich kolegów, którzy chcą udowodnić, że był agentem bezpieki,  w czasie gdy kierował " Solidarnością", na razie spaliły na panewce.... Jeszcze przed Sierpniem Lech Kaczyński doradzał Wolnym Związkom Zawodowym, był także znaczącą postacią podczas pierwszych 16 miesięcy istnienia związku, ale nie był wówczas w gronie liderów takich jak Andrzej Gwiazda, Bogdan Borusewicz, czy Anna Walentynowicz, nie mówiąc już o Lechu Wałęsie, i tego nie da się zmienić. Dopiero na przełomie 1989 i 1990 , gdy Wałęsa już przygotowywał się do prezydentury, Lech Kaczyński  jako wiceprzewodniczący " Solidarności" faktycznie kierował związkiem, ale wówczas "Solidarność" nie liczyła już, jak w 1980 roku, 10 milionów, tylko 1,5 miliona członków. W 1991 roku, po rezygnacji Wałęsy, Lech Kaczyński ubiegał się o stanowisko przewodniczącego, ale przegrał w demokratycznych wyborach z Marianem Krzaklewskim. Nie da się zastąpić Lecha Wałęsy Lechem Kaczyńskim...Pamiętajmy jednak, że w 1980 roku na cześć Wałęsy wiwatowały tłumy, podczas I Zjazdu " Solidarności" wygrał wybory w pierwszej turze, a w 1990 roku został prezydentem. To są fakty. Może więc jesteśmy narodem kretynów, że wybraliśmy sobie Wałęsę na przywódcę?... Fakty są takie, że do Unii wprowadzały Polskę rządy Buzka i Millera [ odpowiedź na przypisywanie PiS-owi tego faktu przez Konrada Szymańskiego]."  Tu resteras dans ma memoire - dalej ciągnie Mireille, jakby o Wałęsę chodziło.

Tyle profesor Antoni Dudek, chyba jeden z najlepszych znawców historii najnowszej i historii "Solidarności". Skoro związany z Prezydentem Dudą ideowo profesor tak uważa to, co mają powiedzieć pozostali politolodzy i historycy, no i świadkowie wydarzeń jeszcze żyją. Historii PiS-owi nie da się zakłamać.

 Fragmenty wywiadu z profesorem Antonim Dudkiem cytuję za "Angorą". Wywiad przeprowadził Krzysztof Różycki.

 Wałęsy nie da się zrzucić z piedestału, podobnie jak Piłsudskiego. Piłsudski ma na koncie kilkuset niewinnych ludzi i nie da się. Co dopiero Wałęsy.

 Przepychanki między Prezydentem Dudą przygotowującym projekty ustaw reformujących sądownictwo, a konkretnie SN i KRS a ministrem Ziobro trwają. Prezes Kaczyński spotyka się z Prezydentem, doradca Prezydenta profesor Królikowski zaczyna mieć kłopoty z prokuraturą. Przecieki się pojawiają akurat przed ujawnieniem projektów prezydenta. Opozycja i nie tylko, odbiera to jako atak ministra Ziobry zarazem  prokuratora generalnego na Prezydenta i próbę zastraszania jego środowiska. Afera billboardowa w toku. Ludzie wychodzą na ulice, przypominając prezydentowi veta i nadzieje z nimi związane.

ZACZYNA SIĘ ROBIĆ CIEKAWIE. PIS - o- WI W SONDAŻACH ROSŁO, BO UMIARKOWANI ZWOLENNICY PO VETACH PREZYDENTA PRZY NIM ZOSTALI, LICZĄC, ŻE OBAWY O RADYKALIZM ZMIAN TENŻE ROZWIEJE. Beton zaś się zmobilizował do granic wytrzymałości.

 Prezydent dalej łamie konstytucję, przyjmując przysięgę od  kolejnego dublera na sędziego TK. W tym cyrku bierze udział Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, zrażając do siebie część środowisk protestujących w lecie przed vetami prezydenta, które podejrzewają ją o koniunkturalizm, a taką niezłomność wykazywała i do tejże niezłomności nawoływała sędziów. Obrońcy konstytucji i państwa prawa mają trudny żywot. Prezydent i PiS chcą wszystkich ubabrać w błocie. Niszczą konstytucję i chcą każdego do współodpowiedzialności wciągnąć. Trudne wybory przed ludźmi szlachetnymi. Ta podła władza żeruje na miernotach i łamie ludzi, walcząc z autorytetami, Elitą przez nią zwanymi. W każdym środowisku podłość walczy ze szlachetnością. To jest ta " dobra zmiana". Prezydentowi wcale nie chodzi o usprawnienie sądownictwa i zgodność z konstytucją. Walczy jedynie z ministrem Ziobro o wpływy. Konstytucję już połamał tyle razy, że musi dalej brnąć w tym kierunku. Głównym zadaniem rządzących jest wygranie następnych wyborów i uniknięcie ewentualnej odpowiedzialności politycznej i karnej za rozwałkę państwa. Ziobro i Kaczyński uniknęli Trybunału Stanu dzięki opieszałości PO, to teraz tak zmieniają prawo, aby to, co nielegalne, stawało się legalne, gwałcąc konstytucję. Widmo rozliczenia mają w oczach. Suweren czuwa i to on ten podły rząd i tę " niemoralną zmianę" rozliczy.

  Poddanym eksperymentom PiS-owskim środowiskom i konkretnym ludziom przypominam słowa Antoniego Słonimskiego :

"Jak nie wiesz, jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie' i ku przestrodze -  Józefa Piłsudskiego:

" Raz się sk...isz, k...ą zostaniesz".

 

 


Podziel się
oceń
104
13

komentarze (1) | dodaj komentarz

Niezbadane są wyroki boskie.

niedziela, 17 września 2017 16:56

    

     Po sześcioletnim milczeniu ksiądz Adam Boniecki udzielił szerokiego wywiadu reporterce TVN 24 Brygidzie Grysiak. Obiecałem dopuścić go do głosu. Oto fragmenty wybrane przez "Angorę" : 

" W świadomości katolików, chrześcijan Kościół jest PiS-owski. Mówiąc, że Kościół jest PiS-owski, mam na względzie księży, proboszczów, biskupów - takie wrażenie odnoszą ludzie. Nie wyssałem tego całkiem z palca. Kościół powinien być ponad partiami. Prezes Kaczyński mówił, że wygrali wybory dzięki Kościołowi, dzięki księdzu Rydzykowi. Powiedział, że gdyby nie ksiądz dyrektor, toby nie wygrali tych wyborów.Tak powiedział. Jak ma faceta, dzięki któremu wygrywa wybory, no to się z nim jakoś liczy... Kościół w Polsce przestał być pokój czyniący, jest źródłem podziału. W Ewangelii nie jest napisane, że Chrystus jest znakiem sprzeciwu, tylko jest znakiem, wobec którego sprzeciwiać się będą. To jest różnica... Moim zdaniem źródłem tego podziału jest niepewność swoich wyborów. Może pożyczyli od kogoś , przyjęli na wiarę, więc trochę się boją, żeby im tego nie ruszyć. Są wtedy agresywni, nie chcą wtedy słuchać innych... Jesteśmy na tyle głupi, że wchłaniamy takie różne typy propagandy i prania mózgu. Jak się ciągle słyszy, że ci są gorsi, ci prawdziwi katolicy, ci nieprawdziwi, potem się nazwiska ludzi opatruje etykietami i tak na okrągło, ludzie bezkrytyczni nawet nie wiedzieć kiedy to wchłaniają. Natomiast wierzący ludzie mają takie poczucie, że oni nie wiedzą, czy oni są jeszcze w tym Kościele, czy nie są ze względu na swoje poglądy polityczne czy jakieś. To jest szukanie kogoś, żeby się upewnić, że oni są jednak w Kościele... Niektóre grupy ludzi Kościoła mają dziwne zamiłowanie, żeby wykluczać i dzielić. Cieszę się, że jestem w "Tygodniku Powszechnym". Odkąd byłem redaktorem naczelnym, tego typu argumentacji w sporze z Radiem Maryja nigdy nie prowadziłem. Jeśli pisałem o Radiu Maryja , to w konkretnej sprawie - powiedział ksiądz , odnosząc się do stwierdzenia Brygidy Grysiak, że postępowi ludzie Kościoła mają słuchaczy Radia Maryja za "ciemnogród" i że " moherowe berety znikąd się nie wzięły". Dalej..." Biskupi nie są radakcją pisma, nie muszą w każdej sprawie zabierać głosu, ale są sprawy, w których mogliby po prostu się odezwać. Dla mnie sprawa Trybunału Konstytucyjnego była taką sprawą. By powiedzieć, na czym polega ten podział władzy w Polsce. Już wtedy, naprawdę się o to prosiło. Jaką wagę ma konstytucja, która nie jest objawionym Pismem Świętym, na kolanach czytanym, ale coś ona znaczy. Taki po prostu wykład z katolickiej nauki społecznej, nie gromiąc nikogo, nie wyklinając. Powiedzieć, jak jest, jak Kościół to widzi, żeby to miało taką siłę jak artykuł w tygodniku... nie chodzi o stawanie po jednej czy drugiej stronie... są rzeczy , które nas niepokoją... Najbardziej mnie niepokoi i przeraża łatwość, z jaką są przyjmowane bardzo niebezpieczne zmiany. .. Ta aprobata społeczna rozmontowywania systemu, który nie funkcjonował doskonale, wymagał korekt, który miał swoje choroby - korupcję, kumoterstwo, protekcjonizm, rozmaite rzeczy, skok na skok na spółki skarbu państwa. Te wszystkie grzechy w życiu państwa były. To są rzeczy, które Kościół ma obowiązek wskazać, piętnować, powiedzieć, że to jest chore. Koniec. Nie mówiąc, że ta partia jest dobra czy inna. Nie mamy świętych partii." Tyle Boniecki.

 

Dodam od siebie: Skoro piętnował u jednych, powinien piętnować arogancję, kumoterstwo, korupcję, nepotyzm, skok na spółki państwa widoczne u partii, którą poparł. Dwa lata a Misiewiczów tysiące. Dobra zmiana przez dwa lata przebiła w tym osiem lat rządów poprzedników. Takiego skoku na państwową kasę nie było i takiego braku jakichkolwiek zasad. Tylko ślepy tego nie widzi.

 Ksiądz Adam Boniecki przestał milczeć. Milczenie go nie zmieniło. Kolejnemu duchownemu grozi zamknięcie ust, dominikaninowi ojcu Pawłowi Gużyńskiemu.   Prowincjał dominikanów ojciec Paweł Kozacki, człowiek otwarty i przyzwoity, ma trudny orzech do zgryzienia. Powołał komisję zakonną do zbadania donosu innego dominikanina prof. Andrzeja Potockiego sympatyzującego niegdyś z wyrzuconym z Kościoła księdzem nacjonalistą Międlarem i podpisów zebranych przez fundację Życie i Rodzina. O werdykcie wkrótce usłyszymy. Osobiście bardzo sobie cenię ojca Pawła Gużyńskiego i gorąco mu kibicuję, aby Prowincjał nie nakazał mu milczeć.

  Trzeba było PiS-u, aby w Episkopacie do głosu doszli biskupi typu Prymas Polak. I w tym przypadku nagonka na ojca Pawła może przynieść dobre owoce. Dobrze się stało, że Ojciec Święty powołał na Arcybiskupa Łodzi biskupa Grzegorza Rysia. PiS - owski arcybiskup Jędraszewski w bardziej religijnym Krakowie się uchowa, w Łodzi drażnił. Arcybiskup zaś Ryś w zlaicyzowanej Łodzi potrafi ułożyć sobie ewangeliczne modus vivendi z bardziej liberalnymi katolikami i społecznością spoza Kościoła. Duch Święty działa. Teraz dopiero rozumiem decyzję Ojca Świętego.

  O sceptycyźmie profesora Antoniego Dudka co do zmiany historii najnowszej, czyli jej spisienia w następnym wpisie.


Podziel się
oceń
108
7

komentarze (3) | dodaj komentarz

Co się stało z naszą klasą?

sobota, 16 września 2017 11:13

 

       Episkopat, który poparł dobrą zmianę i któremu także rządy PiS-u zawdzięczamy pomału zaczyna głosami poszczególnych biskupów krytykować tę zmianę. Prymas Polak na Jasnej Górze prosto w twarz Prezydentowi , Premier i ministrom przypomniał o uchodźcach i szacunku dla Konstytucji. Uwagi biskupów o patriotyźmie i nacjonaliźmie już przedstawiałem. Biskupi przypisują także sobie veta Prezydenta. Przypominają , że trójpodział władzy jest zgodny z nauką społeczną Kościoła, cytują dwóch XIX- cznych papieży w tym temacie. Reagują na wykorzystywanie tematu reparacji wojennych od Niemiec, przypominając , że to biskupi zainicjowali pojednanie polsko - niemieckie i nie należy tego psuć. Wojtyła, Kominek, Wyszyński nie byli zdrajcami. Arcybiskup Hoser podsuwa Prezydentowi profesora Królikowskiego, byłego wiceministra sprawiedliwości w rządach PO, aby mu pomógł przygotować projekty zawetowanych ustaw. Słaby i nieśmiały to jeszcze głos krytyczny Kościoła, ale jest. Oby przełożył się na parafie i prawie całe zaczadzone PiS-em duchowieństwo. Kościół jest odpowiedzialny za tę władzę, a że jest ona wyjątkowo amoralna, arogancka i pazerna , kto chce, widzi. Liczę na to, że agitujący drzewiej po swojemu księża to przyzwoici ludzie i przejrzeli na oczy i uczciwość nie pozwala im już tego popierać, a ganić należy. Nie partię, ale jej czyny.

         Posłowie wrócili z urlopu. Kampania antysądowa w toku.Prezydent tworzy swoje projekty, PiS za nasze pieniądze przy pomocy kolesi Premier szkaluje sądy w ramach akcji billbordowej. Zamiast argumentów za reformą, podłe szkalowanie instytucji , trzeciej niezależnej władzy. To ma być promocja Polski także za granicą. Kłamliwe lub zmanipulowane fakty o tym, że jakiś sędzia ukradł kilo kiełbasy itp. Haniebne. Ta pisowska podłość i populizm tak widoczne, szczególnie w wystąpieniach Pani Premier. Te argumenty poniżej pasa typu; nie było pieniędzy, bo poprzednicy kradli, sędzia zły, bo ukradł kiełbasę itp. Czy Polacy są tak głupi, że tak prymitywna retoryka jest potrzebna? Do kogo to trafia? Minister Ziobro robi spustoszenie w sądach powszechnych, mści się na sędziach, którzy mu zaleźli za skórę, awansuje swojaków bez żadnych zasad i obyczajów, niszczy porządnych ludzi. Sprawdzian przyzwoitych sędziów.Jaka jest skala tej przyzwoitości, zobaczymy.Minister leczy kompleksy swego niedouczenia prawniczego i niskiej pozycji zawodowej wśród prawników. Reforma sądownictwa jest potrzebna, ale oddanie sądów i prokuratury w ręce tak małych ludzi jak Ziobro to zbrodnia podobna do oddania wojska w ręce Macierewicza. Nawet Prezydent to zrozumiał, ale chce zastąpić Ziobrę sobą. I dlatego zawetował. Podobnie jak profesor Markowski nie wierzę w jego dobre intencje. To ambicje. Ten strażnik Konstytucji, który zamiast jej strzec, sam ją łamie, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. 

 " To jest dramat tych, którzy zamiast strzec konstytucji łamią ją raz po raz! Jeszcze w dodatku domagają się , żeby zrobić nową konstytucję, by zatwierdzić w niej te wszystkie swoje łajdactwa, które dotąd popełnili, bo one służą dobru. Czyjemu dobru? Dobru państwa? Nie. Dobru partii... Każde złamanie konstytucji, zwłaszcza przez stróżów konstytucji, przez stróża konstytucji i przez Sejm jest łajdactwem! Twierdzenie, że wszystko można zrobić, bo ma się mandat społeczeństwa, jest złe. Odrzuca się wszystkie uwagi ze strony Unii Europejskiej, bo naród tego żąda. Suweren tego żąda. Jaki suweren? Trzydziestoprocentowy?". To słowa biskupa Pieronka. Zgadzam się . Złamanie konstytucji jest łajdactwem. Nie ufam Prezydentowi. Dekalog może zmienić Pan Bóg, konstytucję Naród, nie Prezydent, który na nią przysięgał. PiS nie ma legitymacji do zmiany Konstytucji. Nie podoba mi się szóste przykazanie, to będę zanosił prośby do Papieża, aby je zmienił?. Nie ma takich uprawnień.

 Prezydent i PiS to rozbójnicy, oni ze wszystkim idą po bandzie, nie szanują żadnych norm i zasad, bo... ich suweren wybrał. Wcale się nie kryją z tym chuligaństwem i co ciekawe, poważna część społeczeństwa to akceptuje. Czasem ludzi wydawałoby się wykształconych i przyzwoitych. Pomijam koniunkturalistów, którzy z PiS-em związali swój los i nie są Kmicicami. Ci robią szalone kariery. W obecnym chaosie prawnym i moralnym jest to bardzo łatwe. Dla łajdaków, że użyje sformułowania biskupa Pieronka.

   Liczę, że wielu wyborców PiS-u zostało oślepionych jak Kmicic i kiedyś znajdzie się jakiś Bogusław Radziwiłł [ nie mylić z ministrem zdrowia ], który im otworzy oczy. Rzeczypospolita to nie połać sukna. Życzę im tego. Dla dobra Rzplitej i ich dobra. Zyję w pisowskim środowisku. Widzę, jak propaganda Kurwizji, Ojca Dyrektora, prawicowych szczujni łapie, bo 500+ rozumiem. Nie podejmuję się polemiki. Niech wierzą. To ludzie religijni, skądinąd. Wiara zastępuje rozum. W Kościele to dobre, w życiu publicznym odwrotnie. Bogusławów Radziwiłłów [ cyników władzy ] dziś tyle. Może wkrótce na któregoś cynika osobiście trafią. Nie podejmuję się też polemiki z przyjaciółmi, którzy powtarzają te brednie. Przyjmuję, że ironizują, żartują, bo jakże uznać, że zgłupieli, skoro koniunkturalistami nie są. Jeżeli nie ironizują, to gorzej, ale nie muszę im tego podkreślać. Nadal  liczę, że swój rozum jednak mają. Chodziliśmy do tych samych szkół, te same wartości nam przyświecały. Co się stało z naszą klasą?

   Ksiądz Adam Boniecki po 6 -u latach przemówił publicznie. Dopuszczę go do głosu w następnym wpisie.

 

   


Podziel się
oceń
103
6

komentarze (60) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  1 165 390